Питання протидії ворожої пропаганди є питанням виживання нашої держави, - Богдан Червак

29.11.2023 19:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак 29 листопада взяв участь у міжвідомчому круглому столі «Поширення дезінформації як загроза національній безпеці: пошук ефективних засобів протидії». Захід організували та провели Держкомтелерадіо, та Укртелерадіопресінститут спільно з МКІП, Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз, Національною академією Служби безпеки України. Учасниками круглого столу стали директор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, доктор філософії в галузі права Юрій Чечіль; ректор Національної академії Служби безпеки України, доктор юридичних наук, доцент Андрій Черняк; представники сектору безпеки, судові експерти, психологи, науковці, журналісти, блогери. «Питання протидії ворожої пропаганди є питанням виживання нашої держави, - зазначив у своєму виступі Богдан Червак.
– Ворог надає питанням пропаганди, інформаційній експансії величезного значення і, на жаль, інколи досягає успіху.
рф намагається нав’язати нам порядок денний, який не відповідає інтересам Української держави, намагається вбити клин між політичним і військовим керівництвом.
Ворог докладає величезних зусиль, щоб переконати цивілізований світ, що їхня «правда війни» є насправді правдою.
Те, що відбувається в країнах західної Європи, коли до влади приходять не налаштовані на підтримку України політичні сили, доводить, що російська пропаганда за кордоном інколи, на жаль, є успішною.» Водночас, вважає Богдан Червак, це налаштовує українське суспільство і владу консолідуватися і чинити фаховий опір ворожій пропаганді.
Круглий стіл – це переконливе свідчення того, що все більше організацій і установ, інститутів громадянського суспільства хочуть докласти свої зусилля на те, щоб виграти в інформаційній війні.
Держава розбудовує інститути протидії інформаційним загрозам з боку рф. «Ми єдині, ми консолідуємося.
Ми стаємо більш фахові.
Ми боремося і коли ми боремося, шанси на перемогу зростають,» - наголосив Богдан Червак. Учасники круглого столу ознайомилися з новітніми техніками та інструментами протидії шкідливому інформаційному впливу, обговорили сучасні напрацювання щодо виявлення ворожого інформаційного впливу та ефективного донесення інформації до цільової аудиторії для попередження його наслідків.
Також експерти поділилися можливостями лінгвістичної (семантико-текстуальної) та психологічної експертизи у протидії фейковим новинам та повідомленням, що містять ознаки маніпуляцій. Учасники дискусії у своїх виступах зазначали, що дезінформація є конвенційним способом ведення війни, який використовується обома сторонами.
Україна також взяла на озброєння весь арсенал для ведення інформаційної війни і хотіла б його поліпшити.
Разом з тим, Україна воює саме за право бути демократичною державою і дотримуватись свободи слова.
Але протидія дезінформації – це, як правило, обмеження доступу до певних каналів поширення інформації та обмеження для «ворожих» спікерів.
Це - обумовлені війною обмеження свободи слова.
Учасники круглого столу шукали відповіді на питання, які прозорі і чіткі критерії таких обмежень допоможуть протидіяти ворогу, але залишатися демократією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money in motion
Fluctuations everywhere
Tread cautiously now

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Асоціація ритейлерів пояснила "хвилю закриття" магазинів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 15 травня
17:35 - Папірець більше не потрібен: як отримати картку платника податків у "Дії"
17:20 - За два дні над українськими АЕС пролетіло понад 160 російських дронів – МАГАТЕ
17:20 - Антимонопольний дозволив "Сільпо" купити магазини групи "Євротек"
17:10 - Надходження податку на нерухомість зросли на понад 14%: які регіони сплатили найбільше
16:50 - Індія просить вчергове продовжити дозвіл на купівлю російської нафти – ЗМІ
16:50 - Гуманітарна катастрофа на Кубі: країна вичерпала запаси пального
16:44 - Фонд гарантування продав активи двох банків-банкрутів на понад 23 мільйони
16:30 - ФОПам та юрособам обмежать ліміти на перекази. Кому саме і чому?
16:30 - Як AI-інструменти змінюють продажі
16:25 - Україна отримала змогу експортувати до Молдови равлики та м'ясні продукти
16:16 - На Одещині "захисний" підряд віддали фігуранту у кримінальному провадженні
16:05 - ЄС може закрити свій ринок курятини для головного конкурента України – ЗМІ
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.05.2026
15:30 - На Львівщині понад 20 тисяч абонентів лишаються без електрики після атаки московія
15:20 - Санкції ЄС можуть вдарити по арктичній логістиці московія – ЗМІ
15:16 - Іран дозволив китайським суднам проходити через Ормузьку протоку
14:45 - Військовий збір йтиме лише на зарплати ЗСУ: ВР підтримала закон у першому читанні
14:40 - "Укрпошта" продає останню велику партію списаних авто: що в переліку
14:31 - У Харкові відновили роботу "Дія.Бізнес": як підтримують підприємців у прифронтовому місті
14:08 - Фіскальний чек РРО/ПРРО: як зазначається назва товару при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?
14:06 - Про розрахунок мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої
14:05 - Які дії іноземця з метою набуття статусу електронного резидента (е-резидента) та підстави скасування такого статусу?
14:05 - Наслідки атаки московія: у Києві пошкоджена станція метро й транспортна інфраструктура
14:04 - Розпочинається обговорення пропозицій щодо впровадження нових підходів до розрахунку та оприлюднення індикаторів грошового та валютного ринків України
14:03 - Чи включаються до складу доходу юридичної особи платника єдиного податку суми гарантійних внесків від орендарів?
14:01 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи!
14:00 - Уряд ухвалив протокольне рішення щодо розвитку державних інструментів житлового фінансування
13:59 - Виплати нерезиденту за послуги з виробництва та/або розповсюдження реклами про резидента: що з оподаткуванням?


Більше новин