“Україна для кожної дитини”: презентовано проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні

20.11.2023 22:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

20 листопада, у Всесвітній день дитини, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей презентував проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні.
Захід відбувся за участю першої леді України Олени Зеленської, керівника Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірини Тулякової, заступника Керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської, радника-посланника, Тимчасово повіреного у справах Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, Міністра соціальної політики Оксани Жолнович, заступника Міністра освіти і науки України Євгенії Смірнової, Міністра охорони здоров"я Віктора Ляшка, заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадського сектору для обговорення й узгодження подальших дій щодо покращення системи догляду дітей в Україні. Дитина має право зростати в сімейному безпечному оточенні, яке її підтримує.
Обов’язок держави — створювати такі умови, аби кожна дитина могла це право реалізувати завдяки своєчасній підтримці сімей та розвитку сімейних форм виховання. “Написання Стратегії – це лише початок великого шляху.
Треба буде щось перезапустити, щось зробити з нуля.
Кожне з відомств уже багато попрацювало для підготовки Стратегії, і тому дуже хочу, щоб так само ефективно вони взялися за її впровадження.
Саме зараз треба діяти, коли дітям найважче.
Саме зараз уся наша підтримка й потрібна дітям.
Інтереси дитини — це інтереси України”, – сказала Олена Зеленська. Оксана Жолнович зазначила, що пріоритет наразі для Міністерства — розвиток послуг для родин, а також сімейних форм виховання та патронату над дитиною.
“Серед наших пріоритетів – послуги для сімей.
Це той бар’єр, який ми маємо поставити, щоб діти не потрапляли в інституції.
Якщо ми розгорнемо систему якісного супроводу родин у кризових обставинах, ми постійно будемо говорити про інтернати та пошук прийомних сімей.
Тож починати треба підтримку з рідних сімей і робити все, щоби діти залишалися у родинах”, - зазначила Оксана Жолнович. Для того, щоб забезпечити право кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, проект Стратегії реформи визначає такі цілі: 1.Зміцнювати спроможності сімей з дітьми забезпечувати дітям належний догляд та виховання, сприятливе і безпечне середовище. 2.Забезпечити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, альтернативними формами сімейного догляду та виховання. 3.Створити умови для повернення та інтеграції примусово переміщених, депортованих дітей та тих, які під час війни були переміщені (евакуйовані) в межах України чи за кордон. 4.Трансформувати систему догляду та виховання дітей. 5.Соціалізувати та інтегрувати дітей, які мають досвід перебування (проживання) в закладах інституційного догляду та виховання. “Сьогодні ми говоримо про проект Стратегії, оновленої за результатами публічних консультацій.
Понад 500 експертів по всій країні долучилися до роботи.
Ми об’єднали представників усіх можливих гілок влади.
Нині ми всі разом актуалізуємо питання реформи кращого догляду дітей, робимо її спільний рестарт.
У нашій синхронізації кожен стейкхолдер має бути не просто присутнім, а й робити конкретні дії для покращення системи виховання дитини.
Стратегія — це лише перша віха нашої діяльності та спільне бачення руху.
Головне — реалізація на практиці, щоб кожна дитина в Україні мала право на сім’ю та зростала в безпечній, турботливій родині.
Я вдячна Президенту та першій леді, що завдяки їхній позиції наразі визначено чіткий пріоритет держави, і це — діти”, — зазначила керівник Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова. Успішне впровадження реформи дасть можливість до 2028 року зменшити: • загальну кількість дітей (віком до 14 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 70%; • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах інституційного догляду та виховання — на 90%; • дітей (віком до 3 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 100%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market fluctuations
Economic uncertainty
Navigating risk

- Fin.Org.UA

Новини

11:35 - На Миколаївщині диверсифіковані всі системи опалення – Кім
10:45 - Індія активізувала виведення танкерів з Перської затоки – ЗМІ
10:00 - Здійснено чергові кроки для розширення банківського кредитування
09:50 - Атака на портову інфраструктуру Одещини: унаслідок влучань є пошкодження
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei
19:40 - Трамп погрожує підвищити тариф на автомобілі та вантажівки з ЄС до 25%
19:15 - Митниця фіксує скорочення середнього часу оформлення
19:05 - московія все ще головний постачальник нафти до Сирії, попри поворот останньої на Захід
19:00 - За купівлю української агротехніки компенсують рекордну суму
18:45 - Фонд відбудови має намір до кінця року укласти три інвестугоди – Свириденко
18:25 - В "Укренерго" повідомили, чи будуть відключати світло 2 травня
18:15 - Україна веде з ЄС перемовини про пом'якшення мита, яке вбиває металургію – ЗМІ
18:15 - Зелена платформа допомагає бізнесу та громадам знаходити фінансування щодо цілей НПЕК
18:00 - Необгрунтовані активи: держава стягне з депутата Київради 20 мільйонів гривень
17:56 - За пів доби критичну інфраструктуру атакували 400 дронів – Свириденко
17:30 - У Києві вперше зібралася Стратегічна група радників при Форумі "Архітектура Безпеки"
17:30 - Як бізнесмен Веселий отримав контроль над "Карпатнафтохімом" — нові "плівки Міндіча"
17:20 - В Україні на міжнародних трасах завершили основний ремонт доріг
17:15 - Україна та Німеччина посилюють кліматичне партнерство: узгоджені кроки в межах проєкту PAABS
16:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:50 - Нові "плівки Міндіча": наглядову раду "Сенс Банку" сформували фігуранти справи "Мідас"
16:48 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДУ «ІЕОР НАМН» (м. Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 69)


Більше новин