«Оновлена інформатика — IT-студії»: шкільний предмет зі зручним доступом для учнів, батьків та вчителів відтепер на Дія.Освіта

26.09.2023 22:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

26 вересня в Києві відбулася презентація «Оновленої інформатики — IT-студій» — проекту, що переосмислює інформатику як предмет шкільної програми.
Під час події презентували оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу.
Проект реалізується з ініціативи Мінцифри та МОН у межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом. «ІТ-студії — це новий підхід до викладання та вивчення інформатики в школах.
Діти використовують на уроках сучасні технології, вчать мови програмування, розвивають актуальні цифрові навички.
Також це сучасний формат контенту — анімовані відео, презентації та локалізовані матеріали.
Після успішного завершення пілоту ми масштабуємо програму оновленої інформатики в усі освітні заклади.
Наша мета — впровадити освітні ресурси ІТ-студій для 4 млн українських школярів», — пояснює Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Освітні ресурси ІТ-студій створювалися та пілотувалися в минулому навчальному році у 50 закладах освіти.
До апробації долучилося 70 вчителів та понад 3 тисячі учнів.
Зараз матеріали «Оновленої інформатики — IT-студій» готові до використання у всій системі загальної середньої освіти, як у початковій, так і в базовій та старшій школі.
Вони є гнучкими для застосування відповідно до вибраної вчителем навчальної програми. «Європейський Союз вітає досягнення проекту ІТ-студії, що реалізується в межах нашої флагманської програми EU4DigitalUA.
Успішне масштабування інноваційних ресурсів на всі українські школи є свідченням співпраці між Україною та ЄС, а також непохитної підтримки цифрової освіти й цифрової трансформації України Європейським Союзом», — зазначив заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло. Під час презентації обговорили: — Як навчальним закладам зареєструватися на платформі та почати використовувати освітні ресурси ІТ-студій? — Як вчителю інтегрувати ІТ-студії в навчальний процес? — Розбір інтерфейсів для кожного з цих учасників навчального процесу. — Переваги матеріалів «Оновленої інформатики — IT-студій» на окремому модулі платформи Дія.Освіта. — Якими є нові уроки та інтерактивні заняття? «Оновлені матеріали розміщені на окремому модулі платформи Дія.Освіта.
Ми опитали вчителів та учнів, проаналізували фідбек та покращили функціонал платформи.
Серед ключових особливостей ІТ-студій — урахування потреб кожної з аудиторій та інтерактивні завдання для оцінювання й відпрацювання навичок.
Платформа також відповідає принципам веб-доступності — для полегшення навігації платформою людям із зоровими або когнітивними порушеннями», — зазначає заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Функціонал платформи буде розширюватися до кінця 2023 року. «Завдяки партнерам, експертам, методистам і бізнесу здійснено величезну роботу з оновлення інформатики в школах.
Тепер черга вчителів і шкіл почати використовувати IT-студії.
На цьому етапі важливо якісно інтегрувати цей ресурс у навчальний процес та адаптуватися до нового та інтерактивного формату занять», — зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізаці Дмитро Завгородній, До презентації долучилися експерти Google.org, Фонду Східна Європа, міжнародної організації Save the Children, Genesis, UNICEF та Харківського ІТ-кластера. «Ми раді вітати успішне масштабування ресурсів для всіх вчителів інформатики та школярів України.
EU4DigitalUA залучила найкращих українських та міжнародних експертів для створення методології та якісного контенту для учнів 1–11 класів.
Іспанські експерти дослідили освітні платформи, цифрові компетенції, цифрову оцінку та методи навчання й викладання», — сказала технічний інституційний координатор FIIAPP програми EU4DigitalUA Марія Гастон Бетран. Проект реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Наш ринок молодий,
Інвестуй відважно й мудро,
Можеш стати багатим.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 9 червня: податок на OLX та шостий за червень рекорд долара
20:45 - Індія закриває лазівку для тіньових танкерів, які обходять санкції
20:15 - "Нафтогазу" дозволили перенести понад мільярд євро боргу на тлі сотень ударів московія
19:50 - Бізнес просить аналог "Енергетичного Рамштайну" для відновлення портів
19:45 - Кувейт прорвав нафтову блокаду в Ормузі двома "таємними" супертанкерами
19:15 - Азія охолола до нафти московія – її продають вже дешевше за Brent
18:57 - ФДМУ пропонує передати "трубу Медведчука" "Укртранснафті"
18:47 - Від початку року українці зареєстрували 5000 нових мінібізнесів
18:29 - Паливна криза Криму перекинулася на південь московія
18:00 - "Укрзалізниця" додала на літо нові рейси та змінила розклад
17:36 - Голова сільради програв апеляцію: держава забере катер за мільйон гривень
17:35 - Малий агробізнес запрошують на онлайн-захід про програми підтримки у 2026 році
17:30 - 18% "тіні" та 28 мільярдів втрат
17:20 - Офіційний курс долара вшосте за червень встановив рекорд
16:42 - До кінця року програма "СвітлоДІМ" охопить ще 3600 будинків – Свириденко
16:37 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг референс-лабараторії”
16:32 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг референс-лабараторії”
16:20 - "Нова пошта" закриває останні два відділення у Дружківці на Донеччині
16:20 - Конкурс на голову Нацдепозитарію виграв той, хто його проводив
16:00 - Більше жінок в гумрозмінуванні: за участі Мінекономіки відбулась зустріч з недержавними операторами протимінної діяльності
15:58 - 70% будівельного сміття в Україні можна переробити – дослідження
15:54 - Інтерв’ю Андрія Пишного для подкасту "Вища Ліга" видання Liga.net про корпоративне управління в банках
15:32 - Суд визнав незаконними гігантські збори за робочі візи, впроваджені Трампом
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.06.2026
15:06 - У травні інфляція сповільнилася – Держстат
15:00 - Пастка для мільйонерів
15:00 - Гутники оживили ольвійського дельфіна заради церемонії "УП100: Бізнес"
14:50 - Енергопідтримка для ФОПів: підсумки програми
14:45 - ПДФО для орендодавців знизили з 18% до 5%
14:34 - Наказ Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження листа очікувань власника Національного агентства з акредитації України на 2027 рік» від 06.06.2026 № 6574


Більше новин