9 червня: Ситуація в енергетиці

09.06.2023 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Станом на 11:00 9 червня рівень Каховського водосховища в районі Нікополя становить 11,33 м.
Від ранку 6 червня, коли російські війська підірвали КГЕС, рівень води впав загалом вже на 4,7 метри Сполучені Штати впродовж 3-х місяців надаватимуть фінансову допомогу українцям, які постраждали внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС Україна направила ноту до Європейської комісії стосовно можливої активізації співпраці в атомній енергетиці з росією Стабільність інфраструктури Електроенергія Спеціалісти Укргідроенерго застосовують оперативне регулювання (а саме - зменшують обсяги скиду води) з урахуванням необхідності забезпечення балансу енергосистеми та мінімізації наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. Станом на 11:00 9 червня рівень Каховського водосховища в районі Нікополя становить 11,33 м. За добу рівень води у Каховському водосховищі знизився ще на метр.
А від ранку 6 червня рівень води впав загалом вже на 4,7 метри. Під водою знаходиться більша половина будівлі станції.
Земляна вставка між шлюзом і станцією теж уже під водою і продовжує руйнуватись. Гідроелектростанції Укргідроенерго продовжують максимально акумулювати воду у верхніх водосховищах Дніпра.
Це необхідно для того, щоб мати літній запас для екологічних пропусків після закінчення спрацювання Каховського водосховища. Ситуація на ЗАЕС.
Станом на ранок рівень води у Каховському водосховищі в районі Нікополя становить 11,74 м, а у ставку-охолоджувачі окупованої Запорізької АЕС – 16,66 м, цього цілком достатньо для забезпечення потреб станції.
Експерти Енергоатому моніторять ситуацію. На Криворізькій ТЕС у ставку-охолоджувачі рівень води поки достатній для забезпечення роботи енергоблоків.
За оцінками експертів Міненерго, її вистачить на період від 10 місяців до року.
Проте у майбутньому у зв’язку з падінням рівня води може виникнути потреба у поповненні ставка та, відповідно, забезпеченні безперебійної роботи станції. Енергетики Херсонської та Миколаївської областей продовжують фіксувати наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС та спричиненої ним повені.
Наразі в Херсонській області знеструмлено 158 трансформаторних підстанцій, у Миколаївській області - 49 трансформаторних підстанцій.
Водночас у м.
Херсон фіксується поступове зменшення рівня води, який станом на 8:00 ранку знизився до відмітки 5,3 метра (максимум сягав 5,68 м). Енергетики вже почали відновлювальні роботи там, де це можливо.
На ранок вдалося повернути електропостачання для понад 2 тисяч домогосподарств у Херсоні та області.
Без світла через підтоплення залишаються понад 16 тисяч споживачів.
Ситуація на Херсонській ТЕЦ контрольована - після відходу води енергетики розпочнуть роботи з відновлення роботи насосної станції, яка була підтоплена. У Донецькій області через бойові дії знеструмлено 3 населених пункти.
Зафіксовано обстріл населеного пункту, прилеглого до генеруючої станції.
Є також пошкодження через обстріли на Харківщині.
Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.
Через технологічні порушення та відключення електропостачання фіксувалися зміни у русі потягів у Дніпропетровській області.
Були відключення на Київщині, Одещині, у Чернівецькій області.
Причина - технологічні порушення. НАЕК "Енергоатом" намагатиметься скоротити ремонти атомних енергоблоків, у яких зараз перебувають 4 з 9 доступних Україні блоків, аби збільшити виробництво е/е у зв"язку з можливим зменшенням виробітку ГЕС через необхідність акумулювати воду в водосховищах, розташованих вище Каховського, повідомив президент компанії Петро Котін. ТЕС ДТЕК, які споживають воду з Каховського водосховища, працюють в стабільному режимі Газ Уночі 09 червня ворог завдав чергового ракетно-дронового удару по території України.
Зафіксовано пошкодження 2 об’єктів газовидобутку та лінії електропередачі в Житомирській області.
Також внаслідок артобстрілу є влучання в один з об’єктів Оператора ГТС України у Запорізькій області.
Триває ліквідація наслідків. Міжнародний вимір та санкції Міністр енергетики України Герман Галущенко та виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Біроль провели зустріч у Парижі.
Сторони підписали домовленості, що дозволять представникам МЕА надавати допомогу Міненерго для оперативного реагування, забезпечення стійкості та сталості українського енергосектору, особливо під час майбутнього опалювального сезону. Уряд Латвії виділяє Україні 200 тисяч євро для ліквідації наслідків підриву росією Каховської греблі.
Відомо, що агентство з надзвичайних ситуацій Данії вже відправило Україні два потужних насоси, 35 наметів для проживання, 3 невеликі човни з транспортними плотами та великий генератор. Уряд Австрії в середу оголосив про надання одного мільйона євро Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) на підтримку діяльності з ядерної безпеки в Україні. Сполучені Штати впродовж 3-х місяців надаватимуть фінансову допомогу українцям, які постраждали внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС.
22 500 000 гривень (приблизно 608 000 доларів США) грошової допомоги буде надано понад 1 000 домогосподарств, які постраждали від повені.
Кожне домогосподарство отримає 2 200 гривень (60 доларів США) на людину протягом трьох місяців, загалом до п"яти осіб на домогосподарство в постраждалих районах. Німеччина уже надала для України 5 000 мобільних фільтрів для води та 56 генераторів.
Австрія – 20 цистерн для води та 10 насосів для відкачування забруднених вод.
Обладнання вже доставлене в Україну. Бельгія надасть Україні аварійні генератори для подолання наслідків повені через катастрофу на Каховській ГЕС Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі анонсував запуск програми допомоги Україні у зв"язку з розливом Каховського водосховища.
За допомогою використання ядерних методів МАГАТЕ визначить наслідки затоплення на питну воду, здоров"я людей, ґрунт та управління водними ресурсами, а також оцінить цілісність критичної інфраструктури. Україна направила ноту до Європейської комісії стосовно можливої активізації співпраці в атомній енергетиці з росією.
«росатом» є частиною путінського режиму, який підтримує його терористичні дії та наражає на небезпеку ядерні об’єкти.
Очікуємо, що попереднє рішення щодо реалізації «росатомом» проекту будівництва ядерних реакторів в Угорщині буде переглянуто.
Санкції проти росії мають бути посилені, зокрема в таких сферах як атомна енергетика.
Ми повинні зробити все, щоб business as usual із країною-терористом був неможливий і не підтримував більше російську воєнну машину. За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports in
Investors scrutinize gains
Profit, or sell off

- Fin.Org.UA

Новини

15:01 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
15:00 - Щодо вимог законодавства до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції
14:58 - Листування з контролюючими органами через Електронний кабінет
14:57 - До уваги ФОПів – платнків єдиного податку першої – третьої груп!
14:56 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
14:54 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору
14:53 - В які строки фізична особа має право на проведення звірки даних, використаних контролюючим органом для розрахунку загального МПЗ?
13:38 - Газовики Дніпропетровщини отримали обладнання для ремонтів від чеських партнерів
13:15 - Газовики Дніпропетровщини отримали обладнання для ремонтів від чеських партнерів
13:04 - При призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах
12:59 - Мінінфраструктури: Новий грантовий конкурс на відновлення багатоквартирних будинків для громад
12:34 - Мінінфраструктури: Більш ніж 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою єВідновлення
12:29 - Ольга Стефанішина зустрілась з заступником Генерального секретаря НАТО Скоттом Бреєм, який вперше відвідав Україну
12:29 - Кабмін вніс столичний готель "Україна" до переліку великої приватизації
12:20 - Україна отримала від ВООЗ набори допоміжних засобів із реабілітації для комплектації кабінетів асистивних технологій
12:17 - Як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону України № 3603?
12:16 - Як заповнюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОПа у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання?
12:14 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
12:13 - Порядок внесення змін до деяких облікових даних юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в ЄДР
12:09 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
12:07 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору
12:07 - Апеляційна палата ВАКС визнала невинуватим ексголову Рахункової палати Пацкана
12:06 - Із 120 тонн проданого бурштину з України легальні тільки десь 40-50 – Мазепа
12:00 - Пресбрифінг щодо рішень Правління Національного банку з монетарної політики
11:58 - Як знятися з обліку ВПО?
11:50 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 25 квітня
11:47 - В які строки фізична особа має право на проведення звірки даних, використаних контролюючим органом для розрахунку загального МПЗ?
11:36 - У березні підприємці отримали кредитів на майже 4 мільярди за державними гарантіями на портфельній основі
11:29 - Акції Meta впали на 19% після оприлюднення планів збільшення інвестицій у ШІ
11:21 - ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 25 квітня: на Харківщині діють мережеві обмеження для близько 205 тисяч абонентів; на Київщині через негоду без світла - понад 2,8 тисячі споживачів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6704
Канадський долар28.8388
Юань Женьміньбі5.4473
Чеська крона1.6715
Данська крона5.6565
Гонконгівський долар5.0393
Форинт0.107269
Індійська рупія0.47372
Рупія0.0024433
Новий ізраїльський шекель10.4525
Єна0.25477
Теньге0.08896
Вона0.028811
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.2073
Новозеландський долар23.4185
Норвезька крона3.5966
московський рубль0.42673
Сінгапурський долар28.9955
Ренд2.057
Шведська крона3.6294
Швейцарський франк43.1667
Єгипетський фунт0.824
Фунт стерлінгів49.075
Долар США39.4716
Білоруський рубль14.347
Азербайджанський манат23.2159
Румунський лей8.4785
Турецька ліра1.2137
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9715
Болгарський лев21.5692
Євро42.1833
Злотий9.7656
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91400.04
Срібло1070.47
Платина36045.86
Паладій40324.58

Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024