Сергій Марченко зустрівся з керівництвом Atlantic Council

31.05.2023 19:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

31 травня Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з керівництвом аналітичного центру Атлантична рада (Atlantic Council), зокрема, з президентом і генеральним директором Фредеріком Кемпе, директором Євразійського центру Джоном Хербстом та віце-президентом Грехемом Брукі. Під час зустрічі сторони обговорили підтримку міжнародних партнерів та потреби на швидке відновлення України в поточному році. “Одним із головних завдань Міністерства фінансів України є консолідація необхідних ресурсів для першочергового відновлення України.
Насамперед вчасне залучення коштів для нагального відновлення має вирішальне значення для створення належних умов проживання людей, а також сприятиме економічному зростанню України”, - зазначив Сергій Марченко. Міністр фінансів України наголосив на необхідності залучення фінансування від міжнародних партнерів для потреб відновлення України.
Спираючись на результати звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA2), Сергій Марченко зазначив, що в поточному році Україна потребує 14,1 млрд доларів США для першочергового відновлення. “Оцінки звіту RDNA2 верифіковані та узгоджені з партнерами - це дозволяє нам консолідувати додаткові кошти на відбудову, оскільки міжнародні донори чітко розуміють потреби країни.
Так, в 2023 році нам необхідно 14,1 млрд доларів США, з яких 3,3 млрд доларів США вже передбачено у держбюджеті України”, - зазначив Сергій Марченко. За словами Міністра фінансів України, під час роботи з міжнародними донорами щодо залучення коштів на першочергове відновлення в 2023 році, увага зосереджена виключно на 5 визначених пріоритетах, а саме: відновлення енергетичного сектору, відбудова пошкодженого та зруйнованого житла, гуманітарне розмінування, відновлення критичної та соціальної інфраструктури, а також підтримка приватного сектору, зокрема, малого та середнього бізнесу. У цьому контексті Сергій Марченко розповів про діяльність Координаційної Платформи донорів України, яка зосереджена саме на консолідації коштів від міжнародних партнерів. Міністр фінансів України також повідомив керівництву Атлантичної ради щодо підготовки конференції з питань відновлення України-2023 (URC), яка планується у Лондоні наприкінці червня цього року: “Наступне засідання Координаційної Платформи донорів України відбудеться у Лондоні.
Наразі Уряд України активно працює над розробкою проектів з відновлення, які там будуть презентовано.
Розраховуємо, що страхування військових ризиків також буде однією з ключових тем для обговорення”. Також Сергій Марченко зауважив, що посилення санкцій відносно росії та країн, які сприяють їй, є необхідним.
Це матиме вагомий вплив на можливості вести загарбницьку війну проти України.
А заморожені іноземними країнами активи росії мають стати основою для подальшого відновлення України.  Довідково 26 травня 2023 року відбулось третє засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України.
Ініціатива об"єднує представників влади України, ЄС, країн G7, а також партнерів з міжнародних фінансових установ, зокрема Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bond markets ebb and flow
Investors seek safe havens
In uncertain times

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони
14:59 - Kernel виграв апеляцію у Люксембурзі щодо законності 216 мільйонів нових акцій
14:46 - Надходження від транспортного податку з дорогих автівок зросли – ДПС
14:45 - Майже 680 тисяч людей долучились до програми "УЗ-3000": куди найчастіше їздять українці
14:30 - Водогосподарські організації Держрибагентства прифронтових і посушливих регіонів отримали 40 генераторів і важку техніку
14:28 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою
14:27 - Податковий борг (крім єдиного внеску) погашається іншою особою: в якому реквізиті платіжної інструкції вказується РНОКПП/ЄДРПОУ платника?
14:25 - Порядок накладення КЕП посадових осіб платника податків, кваліфікованої електронної печатки на податкову звітність
14:24 - Штрафні санкції та пеня нараховані за результатами перевірки податковими органами: зазначення коду виду сплати при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
14:23 - Оподаткування спадщини (подарунку), отриманих фізичною особою – резидентом від фізичної особи – нерезидента
14:22 - Щодо порушення умов перебування ФОПа – платника єдиного податку третьої групи (ставка 5 відс.) на спрощеній системі оподаткування у разі надання послуг за КВЕД, який відсутній у реєстрі платників ЄП
14:21 - Чи підлягає коригуванню граничний розмір МПЗ, встановлений ПКУ, на кількість місяців фактичного володіння/користування земельними ділянками?
14:20 - Щодо подання нової заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у разі припинення дії ліцензії за певних умов
14:18 - Як подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?
14:17 - Документальна перевірка ФОПа не проводилась (у т. ч. більше 5 років): чи необхідно зберігати первинні документи понад 1095 чи 1825 днів?
14:17 - Незаконний видобуток вугілля під виглядом георозвідки: фігуранти справи отримали підозри
14:16 - Сплачуйте податки правильно: пам’ятка для громадян
14:15 - Платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету понад 115,2 млн грн рентної плати за видобування природного газу
14:14 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від юридичних осіб надійшло понад 6,5 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
14:13 - Протягом двох місяців поточного року платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 1,6 млрд гривень
14:11 - Безбар’єрність: надання кваліфікованих електронних довірчих послуг – забезпечення цифрової доступності
14:07 - Фейкові чеки замість фіскальних: викрито масштабну схему у м’ясній торговельній мережі
14:07 - Хто подає декларацію замість платника податку: важливі роз’яснення


Більше новин