Ольга Стефанішина відповіла на ключові питання бізнесу щодо євроінтеграції на зустрічі з EBA

31.03.2023 20:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина провела зустріч у гібридному форматі з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Урядовиця відповіла на ключові питання, які турбують бізнес щодо переговорного процесу про вступ до ЄС, ризиків та можливостей інтеграції до європейського ринку, а також підготовки України до самого приєднання до блоку. «На сьогодні європейська інтеграція України є вже незворотнім процесом.
Окрім іншого, він означає повний перезапуск правової регуляторної бази в Україні.
Це доволі складний процес, з іншого боку - для бізнесу це певний елемент стратегічної визначеності.
Ми розуміємо, яким буде наше майбутнє як країни і як економіки у найближчі роки і десятиліття.
Ми як уряд готуємось до відкриття перемовин щодо вступу до ЄС у кінці поточного року та виконуємо свої політичні завдання.
Але ми хочемо, щоб бізнес також був підготовлений до цих амбітних планів», - заявила Ольга Стефанішина. В контексті підготовки до перемовин Віце-прем’єр-міністр нагадала, що Уряд України розпочав масштабний процес селф-скринінгу – оцінки відповідності українського законодавчого та регуляторного поля європейським стандартам.
Так, Європейський Союз передав 29 тисяч актів права, які мають бути імплементовані на момент підписання Угоди про вступ.
Очікується, що процес самооцінки завершиться до кінця 2023 року. «Я бачу велику роль бізнесу у підготовці переговорної позиції України, насамперед українських виробників, тому що переговори - це мистецтво виключень і застережень.
В цьому і буде суть переговорного процесу.
Тому ми маємо визначити для себе «червоні лінії» і щодо часових меж впровадження законодавства ЄС, і щодо певних виключень для ринку, для виробників, доступу на ринок субсидій, фінансування: уряд пропонує вам взяти ініціативу у свої руки.
Ми розраховуємо, що позиція України буде підкріплена позицією та баченням бізнесу.
Зі свого боку я хочу передати вам сигнал, що це потребуватиме серйозної роботи на рівні ваших компаній», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Ольга Стефанішина повідомила співрозмовникам, що Україна вже починає практику двосторонніх угод з країнами-сусідами, в межах яких планується робота над спільними проектами в Україні, які будуть фінансуватись за кошти структурних фондів Європейського Союзу. Посадовиця запевнила, що Україна вже має неабиякий досвід гармонізації та адаптації законодавства до права ЄС.
Водночас це лише частина того, що необхідно буде зробити на шляху євроінтеграції.
Наразі важливо надолужити у ряді сфер, зокрема, у сфері екології і зеленої трансформації, фармацевтичного бізнесу, сільського господарства, а також трудових відносин.

Додати коментар

Користувач:
email:





G8 and G20
Governing global finance
Powerful elite

- Fin.Org.UA

Новини

16:16 - Юрособа – платник ЄП третьої групи реорганізується шляхом приєднання: коли подавати останню податкову декларацію платника єдиного податку?
16:15 - Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
16:13 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 1,1 млрд гривень
16:11 - Порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів
16:10 - Податкова знижка у вигляді суми витрат платника ПДФО на оплату допоміжних репродуктивних технологій: алгоритм розрахунку
16:08 - Податкова декларація з транспортного податку: який код за КАТОТТГ зазначається у рядку 8 заголовної частини?
16:07 - Плата за землю: надходження від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини перевищили 4,6 млрд гривень
16:05 - Надходження з ПДФО зросли на 18,7 %
16:03 - Коли вважається врученим ППР?
16:00 - Заробітна плата виплачується систематично: порядок заповнення граф 3а та 3 додатка 4ДФ до Розрахунку ЮО або додатка ФІЗ-4ДФ до Розрахунку ФОП/НПД
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.08.2026
15:53 - До уваги податкових агентів!
15:48 - Звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств резидента Дефенс Сіті: за якою формою подається заява до контролюючого органу?
15:46 - «Гарячі лінії» податкової служби – це оперативні консультації, роз’яснення законодавства, допомога у користуванні електронними сервісами
15:44 - Заповнення полів у реквізитах «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції на сплату податків та зборів на бюджетні рахунки
15:42 - Яким чином заповнюється рядок «033» Розрахунку ЮО, якщо у ньому подається інформація по декількох підрозділах неуповноважених нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету?
15:39 - Дніпропетровщина: послуги від податкової служби – доступно і комфортно
15:38 - Що таке кваліфікований електронний підпис та навіщо він потрібен?
15:36 - Податковий борг: результати роботи податківців Дніпропетровщини
15:35 - Застосування РРО: які документи потрібно формувати щодня та скільки зберігати
15:34 - За користування надрами платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету на 27,8 відс. більше рентної плати ніж торік
15:34 - Податкова знижка у вигляді суми витрат платника ПДФО на оплату допоміжних репродуктивних технологій: алгоритм розрахунку
15:33 - За видобування залізних руд місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 935,7 млн гривень
15:32 - З початку року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від ФОПів – платників єдиного податку надійшло понад 3,5 млрд гривень
15:31 - Майже 307 тисяч платників податків зареєстровано на Дніпропетровщині
15:30 - Акцизний податок з ввезених товарів: на 70,7% зросли надходження від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
15:29 - Офіційне працевлаштування працівників – це беззаперечна вимога законодавства
15:29 - З отриманих аліментів ПДФО та військовий збір сплачувати не потрібно
15:28 - Військовий збір: надходження до бюджету зросли на 25,3 %
15:26 - ДПС обговорює з бізнесом можливості вдосконалення підтримки постраждалих підприємств


Більше новин