ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!

30.03 11:45 | Fin.Org.Ua

 
 
ФОПи Дніпропетровщини спрямували до місцевих бюджетів понад 945 тис грн збору за місця для паркування транспортних засобів
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Протягом січня – лютого 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від фізичних осіб – підприємців надійшло понад 945 тис грн збору за місця для паркування транспортних засобів.
Нагадуємо, що сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації.
Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
 
 
Про порядок видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків під час онлайн зустрічі
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Днями проведено онлайн зустріч з питання порядку видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за зверненням фізичної особи на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС).
У заході від ГУ ДПС прийняли участь заступник начальника ГУ ДПС Леонов Валерій, начальник управління інформаційної взаємодії Осипова Манушак, начальник Соборної ДПІ Булава Алла та фізична особа.
Під час онлайн зустрічі громадянину роз’яснено порядок видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Акцентовано увагу на необхідний перелік документів та спосіб їх подання до контролюючого органу, строк надання адміністративної послуги та інше.
Окремо фахівці ГУ ДПС звернули увагу, що інформацію, яка зазначається у документі «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків», можна отримати за допомогою електронних сервісів ДПС та наголосили, що в умовах воєнного стану пріоритетним напрямом роботи ДПС залишається розвиток онлайн-сервісів для задоволення потреб платників, забезпечення ними електронної взаємодії з органами ДПС, щоб сплачувати податки було легко та зручно, а отримувати електронні послуги – просто та комфортно.
Наприкінці платник подякував за надану змістовну інформацію.
 
 
За видобування природного газу від платників Дніпропетровщини до держбюджету надійшло майже 150 млн грн рентної плати
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
У січні – лютому 2023 року до загального фонду державного бюджету за видобування природного газу платниками Дніпропетровської області спрямовано майже 150 млн грн рентної плати.
Дякуємо платникам за своєчасну сплату!
Звертаємо увагу, що у період починаючи з 01 квітня 2022 року до останнього дня (включно) третього календарного місяця після припинення або скасування воєнного стану в Україні платники рентної плати зобов’язані вести в кожному окремому податковому (звітному) періоді окремий облік обсягів видобутого та реалізованого газу природного, а також сум нарахованих та не сплачених податкових зобов’язань за обсяг видобутого газу природного в таких податкових (звітних) періодах.
 
 
Декларування доходів 2023: які платники звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи?
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) нагадує, що триває кампанія декларування доходів 2023 року.
Пункт 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України визначає коло осіб, які звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація).
Платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від виду й суми отриманих доходів платниками ПДФО, які:
- є малолітніми/неповнолітніми чи недієздатними особами й водночас перебувають на повному утриманні інших осіб (у т.ч. батьків) і/або держави станом на кінець звітного податкового року;
Важливо! Податкова декларація від імені платника ПДФОу, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною).
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні чи ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання податкової декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
 
 
До уваги платників, які здійснюють операції з реалізації алкогольних напоїв!
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
З 01.01.2022 у суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж алкогольних напоїв, з’явився обов’язок відображати у фіскальних касових чеках цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).
Відсутність реквізитів марок акцизного податку у фіскальних касових чеках, які формуються РРО та програмними РРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування не відповідних розрахункових документів, за що до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані фінансові санкції відповідно до вимог пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Наказом ДПС від 28.07.2022 № 489 (далі – Наказ № 489) внесено зміни до Державного реєстру РРО.
Внесені Наказом № 489 зміни до Державного реєстру РРО:
- не змінюють сферу застосування РРО;
- не можуть стати причиною порушення права платника податків використовувати РРО, в межах сфер призначення, підтверджених випробуваннями касової техніки, навіть без врахування додаткового інформування, запровадженого Наказом № 489, як запобіжника від вчинення порушень суб’єктами господарювання прямих норм законодавства;
- не створюють умов для скасування реєстрації РРО, що вже знаходяться в експлуатації;
- не можуть стати причиною для відмови підрозділами ДПС у можливості отримання ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями платникам податків, які використовують РРО, версії програмного забезпечення яких отримали додаткові відмітки після прийняття Наказу № 489.
Разом з цим, у разі забезпечення відображення всіх необхідних реквізитів розрахункових документів, у тому числі і серії та номеру марок акцизного податку, саме по собі використання РРО, щодо яких в Державному реєстрі РРО містяться певні застереження чи примітки, не може стати причиною нарахування штрафних (фінансових) санкцій.
 
 
Де на офіційному вебпорталі ДПС розміщено інформацію щодо рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів на відповідній території?
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) повідомляє, що відповідно до п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів, зокрема, належать:
- встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ;
- прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов’язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному вебсайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги (абзац дев’ятий п.п. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).
Зазначена інформація (у розрізі областей) розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Законодавство/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів. Також на офіційному вебпорталі ДПС розміщено рубрику «Рішення місцевих рад».
Поряд з цим, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих відповідним органами місцевого самоврядування рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.
 
 
Яка сума доходу зазначається у довідці про доходи ФОП (загальна система оподаткування)?
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) звертає увагу, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності здійснюється відповідно до ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).
Відповідно до п. 177.10 ст. 177 ПКУ ФОПи зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.
Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат ФОПами і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2021 № 261.
Облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції ведеться окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів господарської діяльності.
ФОПи подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону (п. 177.11 ст. 177 ПКУ).
Підпунктом 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються самозайнятими особами, в тому числі ФОПами на загальній системі оподаткування до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV  ПКУ.
Таким чином, у довідці про доходи ФОПа на загальній системі оподаткування на підставі даних податкової декларації зазначається сума чистого оподатковуваного доходу за відповідний період.
 
 
До уваги платників ПДВ!
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) нагадує, що 11.03.2023 набрали чинності зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» зі змінами.
Перелік документів, які найчастіше беруться до уваги ДПС під час розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, може включати:
 - договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, видаткові накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
! Вказаний перелік не є вичерпним
 
 
 
 
 
 
 
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Додати коментар

Користувач:
email:





Bidding, buying, sold,
Money flows like a river,
Fortunes new and old.

- Fin.Org.UA

Новини

23:25 - россия вошла в топ-5 стран мира по количеству рабов
22:00 - Маємо залучити всі необхідні ресурси для соціалізації тих, хто повертається з війни, - Ірина Верещук
22:00 - Ольга Стефанішина: Перемога на полі бою та успішний процес європейської інтеграції – головні цілі України
21:45 - Власть окончательно похоронила закон о возвращении военным доплаты в 30 тыс гривен
20:00 - Як “Енергоатом” підняв десятки мільйонів... на мішках
20:00 - Хмельницкий наконец ответит за свою доброту
19:55 - Віктор Ляшко: Відбудова медзакладів буде відбуватися виключно відповідно до їх ролі у спроможній мережі
19:55 - Оксана Жолнович взяла участь у Соціальному форумі в Португалії
19:55 - Оперативна інформація Генерального Штабу Збройних Сил України станом на 18:00 29.05.2023 щодо російського вторгнення
19:55 - Руслан Стрілець: Повоєнне відновлення промисловості з одночасним скороченням викидів - найближча перспектива України
19:55 - Держприкордонслужба не обмежує виїзд за кордон юнаків до 18 років
19:55 - Верховна Рада ухвалила законопроекти, які звільняють від сплати ввізного мита та ПДВ на комплектуючі для дронів
19:05 - Война в Украине нанесла ущерба малым фермерам почти на 4 млрд долларов
19:05 - Кравченко замість Князєва. Чому Верховний Суд вирішив поховати свою репутацію
19:05 - Казахстан пригласил к себе сотни уходящих из россии компаний
19:05 - Украинский бизнес может получить до 90 тыс долларов от USAID
19:05 - Знову переміг. Чому Ердоган не набрид туркам?
19:05 - Несмотря на санкции россия за год нарастила выпуск продукции для военных
19:05 - Рада освободила от НДС и пошлины ввоз составляющих для беспилотников
19:05 - Минэкономики предлагает увеличить минимальную зарплату на 14%
18:10 - Демограф Елла Лібанова: Про бебі-бум давайте не мріяти. Це — нереально
18:10 - Нового председателя Верховного Суда избрали в том числе 13 судей, которые получили взятки от Жеваго
18:10 - Крупнейшего владельца теневого флота россии вырезали с мирового рынка перевозок нефти
18:10 - Фонд госимущества в третий раз попытался продать завод “Электронмаш” в Киеве
18:10 - російський ВПК нарощує оберти. Звідки гроші та хто допомагає рф будувати ракети?
18:10 - НБУ ввел 6 признаков фиктивных предприятий и потребовал от банков ужесточить финмониторинг
18:10 - Суд, прощення чи співчуття. Як Україна карає за колабораціонізм і чому потрібні зміни
18:10 - Рада поддержала законопроект об отмене “упрощенки 2%” в первом чтении
17:50 - Відкрито донабір на отримання 16 тисяч гривень від спільного проекту Мінветеранів і Червоного Хреста України
17:50 - Мінсоцполітики України отримало нове серверне обладнання від ПРООН і Японії


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар23.9177
Канадський долар26.9065
Юань Женьміньбі5.168
Чеська крона1.6533
Данська крона5.2591
Гонконгівський долар4.6701
Форинт0.105443
Індійська рупія0.44255
Рупія0.0024425
Новий ізраїльський шекель9.8303
Єна0.26071
Теньге0.082125
Вона0.027657
Мексиканське песо2.0781
Молдовський лей2.0536
Новозеландський долар22.1679
Норвезька крона3.2879
московський рубль0.45683
Сінгапурський долар27.0218
Ренд1.8567
Шведська крона3.3783
Швейцарський франк40.4744
Єгипетський фунт1.1835
Фунт стерлінгів45.133
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.5388
Румунський лей7.9001
Турецька ліра1.819
СПЗ (спеціальні права запозичення)48.6231
Болгарський лев20.0321
Євро39.1759
Злотий8.6631
Алжирський динар0.27031
Така0.34176
Вірменський драм0.09458
Домініканське песо0.67228
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.027915
Сом0.41783
Ліванський фунт0.002438
Лівійський динар7.6759
Малайзійський ринггіт8.1948
Марокканський дирхам3.6257
Пакистанська рупія0.12892
Саудівський ріял9.7498
Донг0.0015584
Бат1.07161
Дирхам ОАЕ9.9585
Туніський динар12.0181
Узбецький сум0.0032105
Новий тайванський долар1.18911
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.34232
Сомоні3.3504
Ларі14.6673
Бразильський реал7.3434
Золото71178.59
Срібло849.76
Платина37707.35
Паладій52301.51

Курси валют, встановлені НБУ на 30.05.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2258091048.391048.391048.391048.3952419500.00
2262601028.841028.841028.841028.84222229.44
2262861019.091019.091019.091019.09136558.06
VERES155.17155.17155.17155.172172.38

Дані за 29.05.2023