Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром Йоханнесом Ханом налагодження системної взаємодії у сфері моніторингу використання коштів

27.03.2023 22:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина обговорила з Комісаром Європейського Союзу з питань бюджету й адміністрування Йоханнесом Ханом налагодження ефективної системи взаємодії між українськими та європейськими органами щодо забезпечення прозорості і підзвітності використання коштів. До Києва разом з єврокомісаром також прибули Генеральний Директор Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) Вілле Італа та член Європейського суду аудиторів Марек Опіола.
  Учасники зустрічі привітали підписання адміністративної угоди між Державною аудиторською службою України та Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).
Водночас, паралельно із розширенням співпраці, Віце-прем"єр-міністр та єврокомісар погодилися щодо важливості створення чіткого механізму координації співпраці, що охоплюватиме всі залучені органи. «Перед нами стоять амбітні завдання з відбудови України та інтеграції до Європейського Союзу.
І ми розуміємо, наскільки важливою для залучення необхідних фінансових ресурсів є зрозуміла система координації з українського боку.
 Для мене дуже важливо скоординувати з вами подальші дії, результатом яких має стати ефективний механізм співпраці та налагодження тісних, довірливих відносин між українськими та європейськими органами», – сказала Ольга Стефанішина. Учасники відзначили, що ефективний механізм аудиту та моніторингу використання коштів матиме важливе значення для подальшої мобілізації ресурсів на підтримку України, особливо у контексті відновлення та відбудови України.  У цьому контексті Ольга Стефанішина зазначила, що до своїх пріоритетів, як голови Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС, відносить посилення інституційної спроможності українських органів та зазначила на важливості підтримки Єврокомісії цих зусиль. Також Віце-прем’єр-міністр поінформувала європейських колег про прогрес у виконанні семи рекомендацій Європейської Комісії щодо статусу України на членство в ЄС, детально зупинившись на антикорупційній сфері.  Урядовиця підкреслила, що призначено керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Директора Національного антикорупційного бюро та обрано голову Вищого антикорупційного суду.  «В Україні йде активна розбудова антикорупційної інфраструктури.
Ми також бачимо хорошу динаміку фактичного виконання цими інституціями своїх функцій», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.  Також вона нагадала, що прогрес України у напрямку подолання корупції було відзначено Групою держав проти корупції (GRECO), під час засідання якої у березні було ухвалено звіт, де підтверджено, що Україна демонструє стабільний прогрес у виконанні рекомендацій в питанні антикорупційної боротьби.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок коливається,
Та багатство не виміряти
Коливаннями.

- Fin.Org.UA

Новини

14:00 - Туреччина перевірить найбільші соцмережі на предмет захисту дітей
13:10 - Фіцо погрожує зупинити експорт електрики, якщо Україна не відновить поставки нафти в Словаччину
11:55 - Генераторний попит: у січні імпорт бензину в Україну збільшився на 70%
10:55 - Руйнування значні: московія знову атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
10:00 - Рух потягів 21 лютого: як курсуватимуть на небезпечних ділянках
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.02.2026
07:00 - Монетизація покемонів: як блогер Логан Пол продав картку Pikachu за 16 мільйонів доларів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних
17:46 - У разі відмови заявку на "СвітлоДім" можна подати повторно – Мінрозвитку
17:25 - Молдова обмежила імпорт українського м'яса птиці – бізнес вимагає відповіді
17:20 - ОВА готують регіональні плани енергостійкості: ключові елементи
17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа


Більше новин