Які існують ризики при використанні криптовалют та як їх уникнути

27.03.2023 16:14 | Fin.Org.UA

З того моменту, як з’явилися цифрові гроші, уявлення щодо ведення бізнесу та особистих фінансів дуже змінилися. Криптовалюта дає гарні можливості, щоб отримати прибуток, але при цьому існують сперечання у середовищі регуляторів, використовують для не законних цілей. Інвестування може призвести до втрати грошей користувачів без досвіду. Дуже важливо розуміти ризики, які пов’язані з криптою. Також потрібно вивчити види криптовалют, які з’явилися на цей час. До потенційних ризиків, пов’язаних з цифровими монетами, відносять: відсутність гарантій на відшкодування грошей, помилкові транзакції, (втрата ключів) секретного коду від гаманця та інші.

Ризики безпеки

Ажіотаж, який з’явився біля криптовалюти, а також блокчейну, залучив не тільки прихильників технології, але і хакерів. Хакери почали шукати слабкі місця блокчейну, недоліки крипти, які пов’язані зі зберіганням та переведенням крипти. Саме хакерські атаки 51% становлять головні ризики використання крипти.

Шахрайство - це теж різновид ризиків, тому потрібно бути дуже обережними. Треба обходити стороною сайти-клони, фейкові рекламні об’яви. Іноді навіть крадуть крипту за допомогою електронної пошти, зламують мережі вай-фай.

Ризики використання підроблених криптовалют теж існують. Бруда крипта небезпечна для її хазяїна, навіть якщо він сам не брав участь у протизаконних операціях. Брудну крипту дуже легко виявити за допомогою спеціальних АМЛ-сервісів. Брудною криптою не вдасться торгувати по ринкової вартості. Авторитетні криптобіржі не хочуть брати в обробку підозрілу криптовалюту. У той же час можуть забанити ваш аккаунт на біржі, додати ваш крипто гаманець у чорний перелік. Якщо не додати для біржі інформацію про джерело підозрілих монет крипту вазагалі заблокують і більше ніколи не вдасться скористатися послугами цієї біржі. Саме неприємне - це штрафи.

Іншими загрозами для безпеки є обмінники. Через це можна залишитись без заощаджень під час купівлі або продажу крипти за фіатні гроші. Обмінників дуже багато і серед них легко натрапити на шахраїв. Як тіки гроші надходять до них, вони їх присвоюють. Довести щось майже неможливо. Навіть біржі створюються шахраями. Торгових майданчиків чимало, деякі з них існують лише для того, щоб завлікти трейдерів і викрасти їх крипту. Фішинг - це створення неіснуючих сервісів, щоб викрасти дані користувачів. Трейдери заходять до фальшивого сайту торговельного майданчику, вводять на ньому свої логін з паролем, таким чином інформація потрапляє до шахраїв, завдяки чому вони отримують доступ до реального аккаунту користувача.

Ризики використання

Волатильність криптовалюти - це зміна ціни активів за деякий період часу. Постійно можна спостерігати за ростом або падінням курсу на протязі години, дня, тижня. Те, що відображається на графіку курсу валют і є волатильністю. Іншими словами, волатильність - це відхилення вартості від середнього курсу за певний час.

Як і будь-які грошові маніпуляції торгівля криптою пов’язана з певними ризиками. Якщо розглядати покупця, то його можуть обдурити шахраї. Вони іноді просять відмінити угоду після оплати транзакції. Цього не треба робити ні в якому разі. Продавці теж стикаються з певними ризиками. Існують оборотні засоби оплати, коли платник може відізвати свій платіж.

За останні роки стало більше шахрайських операцій в криптовалюті. Але дуже ризиковано сплачувати криптою нелегально за будь-що. Будь-які протизаконні дії караються. Не варто наражати себе на ризики.

Регуляторні ризики

Криптовалютний ринок дуже щвидко змінюється під владою інноваційних технологій. Тому з’являється необхідніть перетинання права і технологій з юридичного та економічного боку. Блокчейн-технології не мають змогу приймати участь у регулюванні, тому потрібно втручатись законодавству. Регулятивна ризика криптовалюти знаходиться ще на початковій стадії. Всі правила і підзаконні акти ще обов’язково зміняться. Законодавство ще не зовсім розуміє, яку позицію йому зайняти і на якому саме етапі контролювати операції, пов’язані з криптовалютою.

Згідно з останніми постановленням, яке стосується безготівкових перекладів засобів, держави повинні забезпечити включення фінансовими інститутами обов’язкової інформації щодо відправника та отримувача засобів. Якщо такої інформації немає, вжиті заходів.

Способи уникнення ризиків

Майже кожен намагається заробити на криптовалюті, та ніхто не хоче втрачати свої заощадження. Як саме уникнути ризиків, пов’язаних з криптовалютою? Дуже просто - по-перше, використовувати надійні криптовалютні біржі. Централізовані біржі забезпечують безпечніть завдяки посиленому регулюванню і постійним перевіркам. Якщо довіряти тим, у кого вже здобута гарна репутація, можна в рази зменшити ризики натрапити на шахраїв. Кібербезпека теж має значення.

Зберігають крипту на безпечному гаманці. Гаманці поділяють на холодні та гарячі. Їх ступінь безпеки різний. Гарячі гаманці підключені до інтернету. Вони більш зрозумілі для користувачів, які відправляють, отримують і торгують криптою, токенами. Але завдяки підключення до інтернету цій різновид гаманців дуже вразливий. Щоб захиститися від онлайн-атак, краще зберігати свої ключі офлайн. Для цього потрібні холодні гаманці. Вони не мають доступу до інтернету.

Якщо дотримуватися простих правил, вдасться мінімізувати втрати електронної валюти при виведенні коштів:

  • не переходити за сторонніми посиланням;

  • перевіряти адрес веб-гаманців;

  • не інвестувати занадто багато;

  • не зберігати всі засоби в однієї валюті;

  • перевіряти адресу отримувача і комісію.

Якщо підвести ітоги, становиться ясно, що криптовалюта нестабільна, вона ніким не регулюється, дуже приваблива для шахраїв, не гарантує захист інвестору, підвласна екстремальній волатильності. Саме з цих причин кожен, хто думає інвестувати в біткоїни або здійснювати транзакції з криптовалютою, повинен у першу чергу прийняти до уваги всі ризики та вжити заходів. Якщо дотримуватися регуляторних принципів законодавства, можна достатньо швидко почати заробляти на криптовалюті.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say
But in the market, it roars
Capital's lion's den.

- Fin.Org.UA

Новини

22:23 - 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС: Руслан Стрілець взяв участь у офіційних заходах під головуванням Президента Володимира Зеленського
21:00 - Новини 26 квітня: Сольського звільнили під заставу, Кабмін зберіг чинний тариф на електрику для населення
20:52 - Остін: США виділяють 6 млрд дол на замовлення зброї для України
20:49 - Здійснено черговий крок у запровадженні європейських вимог до капіталу банків і банківських груп
20:40 - Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором 
20:35 - Два топменеджери Ощадбанку перейшли в правління "Сенс Банку"
20:10 - Квартири колаборанта Сальдо і росолігарха Шелкова в Одесі вдруге виставили на аукціон
19:58 - Рівень розрахунків населення за газ становить 95% – Чернишов
19:47 - У поліції Києва розповіли про причини обшуків у "Київтеплоенерго"
19:27 - З початку року від міжнародних партнерів надійшло близько 12 мільярдів доларів
19:14 - Захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури – Кубраков
19:07 - Мінекономіки: Презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
18:50 - Прем’єр-міністр зустрівся з очільницею МЗС Латвії
18:47 - У Києві через ремонт обмежать рух транспорту на кількох вулицях 
18:40 - У Центробанку московія стверджують, що конфіскація заморожених активів не вплине на фінстабільність московії
18:20 - Підприємці Харківщини зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток
18:14 - World IP Day: презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
17:49 - Суд зупинив ліцензію "Нафтогазу" на розподіл газу на Черкащині: компанія подала апеляцію
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 26.04.2024
17:44 - Денис Башлик: Ринок земель в Україні здатен впоратися з будь-якими викликами, завдяки чітко визначним передумовам
17:42 - Чи насправді буде обмежена робота онлайн-казино після Указу Президента?
17:37 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: Зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:32 - Затверджено порядок організації психіатричної допомоги особам, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру
17:29 - Продовжено строки на подання заявки для розрахунку обсягу квот щодо діяльності з культивування рослин роду коноплі — рішення уряду
17:26 - Уряд ухвалив постанову щодо строків державної атестації наукових установ
17:20 - Національний банк України анонсував низку кроків з валютної лібералізації
17:20 - Ухвалено закон щодо врахування страхового стажу закордоном для пенсії в Україні
17:11 - НБУ знизив тарифи на видачу готівки
17:02 - Уряд затвердив Порядок використання коштів на підтримку проектів зі значними інвестиціями
17:00 - Понад 25 тис. адмінпослуг з питань ведення Державного земельного кадастру надано на Львівщині з початку 2024 року


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.8816
Канадський долар28.9972
Юань Женьміньбі5.4649
Чеська крона1.6867
Данська крона5.691
Гонконгівський долар5.0584
Форинт0.108183
Індійська рупія0.47511
Рупія0.0024423
Новий ізраїльський шекель10.4009
Єна0.25254
Теньге0.089457
Вона0.028796
Мексиканське песо2.2942
Молдовський лей2.22
Новозеландський долар23.5629
Норвезька крона3.5997
московський рубль0.43076
Сінгапурський долар29.0888
Ренд2.0991
Шведська крона3.6272
Швейцарський франк43.4084
Єгипетський фунт0.8269
Фунт стерлінгів49.5494
Долар США39.6015
Білоруський рубль14.3943
Азербайджанський манат23.2923
Румунський лей8.5282
Турецька ліра1.218
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1706
Болгарський лев21.6995
Євро42.4409
Злотий9.8181
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92856.01
Срібло1091.89
Платина36302.7
Паладій38449.1

Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861046.391046.391046.391046.391307987.50
2276561080.091080.091080.091080.09237619.80
2288111063.621063.621063.621063.6237226.70
229025985.42985.42985.42985.42782423.48
229470921.25921.25921.25921.25644875.00
2302621060.181060.181060.181060.18106018.00
CRSR061024.551025.321024.551025.3213328.39
FCOM011055.931055.931055.931055.9335901.62
FSTF021021.481022.251021.481022.2533733.48
USGK78454545454545454519657125.00

Дані за 26.04.2024