Grain from Ukraine – з порту “Чорноморськ” до Ємену буде відправлено 30 тисяч тонн українського зерна

24.03.2023 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З порту “Чорноморськ” до Республіки Ємен завтра буде відправлено судно Negmar Cicek, яке доставить 30 тисяч тонн  гуманітарної допомоги.
Це вже шосте судно в рамках продовольчої програми Grain from Ukraine. Сьогодні участь у церемонії відправлення взяли Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський,  Надзвичайний і Повноважний  Посол США в Україні Бріджит Брінк, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу, Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг,  заступник директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд. Олександр Кубраков подякував усім партнерам за підтримку і наголосив, що завдяки спільним зусиллям вдалося продовжити зернову ініціативу ще на 120 днів.
Україна і надалі забезпечуватиме нужденні країни продовольством.  «Від початку дії ініціативи з портів Великої Одеси було відправлено понад 25 млн тонн зерна.
Сподіваюсь, наші партнери й надалі будуть підтримувати цю програму, ми будемо допомагати країнам, які найбільше потребують цієї допомоги.
Україна навіть в період війни разом з партнерами думає і допомагає найбіднішим країнам», - зазначив Олександр Кубраков. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський підкреслив, що програма Grain from Ukraine стала вже постійною.
Щомісяця з українських портів відправляються нові кораблі.
Донорами допомоги для Ємену виступили США, Іспанія та Франція.  «Дякую США, Франції та Іспанії за підтримку цієї програми.
Саме за кошти цих країн відправляється судно до Ємену.
Grain from Ukraine важлива з багатьох причин.
Перш за все - це гуманітарна місія, яка показує, що Україна підтримує своїх африканських партнерів.
Навіть у такий важкий для нас час.
Другий аспект – підкреслює важливість зернової ініціативи, до продовження якої було докладено дуже багато зусиль», - зазначив Микола Сольський. Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість гуманітарної місії для світу та для України.
За її словами, 65% експорту пшениці по Чорноморській зерновій ініціативі надається саме країнам, які розвиваються. «Ми відвідали судно, яке завантажує зерно для відправки до Ємену, щоб нагодувати мільйони людей, які того потребують у цій країні.
 США й надалі підтримуватиме ініціативу й сприятиме розширенню Чорноморської зернової ініціативи.
Якби не штучне обмеження інспекції суден у Босфорі щодня може бути відправлено 45 суден», - сказала Бріджит Брінк. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні повідомив, що Іспанія додасть ще 14,4 млн євро до анонсованих раніше понад 236,5 млн євро.
Ці кошти виділені у рамках Стратегії з продовольчої безпеки Іспанії. «Ми дуже раді, що Іспанія могла долучитися до цієї програми.
Підтримати Україну в допомозі країнам, що знаходяться під ризиком продовольчої кризи не тільки в Африці, а й в Латинській Америці та Азії», - зазначив Лопес-Аранда Хагу. Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг назвав Grain from Ukraine вагомим внеском у вирішенні проблем забезпечення продовольчої стабільності у світі.
Він наголосив, що Франція виступила ініціатором коридорів солідарності, запроваджених з боку ЄС, завдяки яким з весни 2022 року було експортовано понад 20 млн тонн зерна.  «Війна, яку почала росія проти України, загострила проблеми продовольчої безпеки у світі, зменшивши можливості виробництва та перевезення продовольства.
Побічним ефектом цієї війни у світовому масштабі є погіршення ситуації продовольчої безпеки в низці країн Африки, Близького та Середнього Сходу.
Ми вітаємо благородний і щирий жест, який робить Україна для сприяння вирішенню цієї проблеми», - зауважив Бенжамін Роріг.
Він також додав, що Франція й надалі підтримуватиме ініціативи України.  Заступник директора всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд наголосила, що Чорноморська зернова ініціатива сприяє утриманню стабільних цін на зерно у світі та забезпечує доступ до їжі найбідніших країн. «Коли порти не працювали, ціни на зерно досягли свого десятирічного максимуму – майже на 30% вище, ніж у 2021 році.
На жаль, збільшення ціни на зерно лише на 1%, призводить до того, що приблизно 10 млн людей опиняються за межею бідності.
Сьогоднішнє судно до Ємену є важливим гуманітарним судном.
Воно йде до однієї з найбільш голодуючих країн у світі», - зазначила Маріанна Уорд. Довідково Grain from Ukraine («Зерно з України») – гуманітарна місія, ініційована президентом Володимиром Зеленським.
В рамках програми планується направити близько 60 суден із зерном до найбідніших країн Африки.
Мета - пряма закупівля країнами-учасниками проекту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.
Раніше за цією програмою вже були направлені п’ять суден: ?       судно NORD VIND доставило 25 тис.
тонн пшениці для Ефіопії; ?       судно BC CALLISTO доставило 30 тис.
тонн пшениці для Ефіопії; ?       судно NEVA доставив 25 тис.
тонн пшениці для Сомалі; ?       судно Amira Hana – 30 тис.
тонн пшениці для Ефіопії; ?       судно Valsamitis – 25 тис.
тонн пшениці до Республіки Кенія (порт Момбаса) та 5 тис.
тонн для Ефіопії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bears growl and attack
Investors scramble to flee
Crash or correction?

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - Трамп відклав санкції проти розвідки Китаю заради торговельного перемир'я – FT
08:30 - Сім елементів антикорупційного захисту держпідприємств: наскільки працює те, що існує?
08:00 - Виробники накопичили тисячі тонн масла на складах. Чи дістануться вони магазинів?
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 грудня: ухвалений бюджет, оновлення наглядових рад
20:50 - Уряд запровадив моніторинг експорту сої та ріпаку
20:40 - "3000 км Україною": за день українці оформили понад 4000 квитків
20:31 - Сервери Nvidia в десять разів прискорюють роботу ШІ
20:30 - МЗС Словаччини: конфіскація активів московія – "делікатне питання для майбутнього"
20:05 - Україна буде змушена залучати іноземних працівників після війни – директорка Інституту демографії
19:50 - Сумщина отримає 224 мільйона гривень на котельні
19:45 - Уряд виділяє 224,2 млн грн для забезпечення стабільного опалювального сезону 2025 — 2026 років у Сумській області
19:40 - Понад 2,2 млн українців отримають "зимову тисячу" у нових хвилях виплат
19:30 - ЄС хоче використати заморожені російські активи, щоб надати Україні 90 мільярдів євро
19:15 - Уряд запровадив моніторинг експорту сої та ріпаку для захисту добросовісних виробників
19:00 - За півроку роботи PlayCity заблокувало 2,5 тисячі сайтів
18:50 - В Україні відтермінували запровадження системи "еАкциз"
18:45 - Українці готові витратити чверть доходу на свята – Inweb
18:32 - Підвищення виплат на дітей не вплине на народжуваність – Лібанова
18:30 - Новий індустріальний парк «TR FORGE» включено до реєстру
18:15 - Шмигаль розповів про оновлення наглядових рад у ОПК
18:10 - Мінекономіки представило прогрес України у впровадженні смартспеціалізації на Зустрічі високого рівня Єврокомісії
18:05 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 4 грудня
17:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «Вінницький ОЖК» (Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, буд. 26)
17:58 - Наказ від 02.12.2025 № 2465 «Про надання грантів на створення, розвиток або оновлення виробництв переробної промисловості»
17:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Ю ФАРМІНГ ГРУП» (Житомирська обл., Житомирський р-н, територіальна громада Оліївська, комплекс будівель і споруд №50, буд. 1)
17:58 - 4 грудня графіки не зміняться
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПНВК "ІНТЕРБІЗНЕС" (Майданчик №3 Комбікормовий завод - Черкаська область, Звенигородський район, с. Озірна, вул. Мічуріна, 103)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ЗОЛОТОНІСЬКЕ РКП «РАЙТЕПЛОЕНЕРГІЯ» (Черкаська обл., Золотоніський р-н, село Благодатне,вулиця Наталії Ужвій, будинок 1)


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32527
Австралійський долар27.812
Така0.34524
Канадський долар30.2642
Юань Женьміньбі5.9747
Чеська крона2.0395
Данська крона6.5908
Гонконгівський долар5.4218
Форинт0.12926
Індійська рупія0.46795
Рупія0.0025381
Новий ізраїльський шекель13.0705
Єна0.27158
Теньге0.083927
Вона0.028815
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.2393
Мексиканське песо2.3116
Молдовський лей2.4829
Новозеландський долар24.2543
Норвезька крона4.1865
Саудівський ріял11.2458
Сінгапурський долар32.6071
Донг0.0016003
Ренд2.47
Шведська крона4.4929
Швейцарський франк52.7279
Бат1.32278
Дирхам ОАЕ11.4908
Туніський динар14.3941
Єгипетський фунт0.887
Фунт стерлінгів56.1347
Долар США42.2034
Сербський динар0.41895
Азербайджанський манат24.8226
Румунський лей9.667
Турецька ліра0.9942
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.5602
Болгарський лев25.169
Євро49.226
Ларі15.6338
Злотий11.6391
Золото177781.4
Срібло2469.78
Платина69461.31
Паладій61532.98

Курси валют, встановлені НБУ на 04.12.2025