Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

24.03.2023 18:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Шановні колеги, шановні українці! Розпочинаємо чергове засідання Уряду. Ключовий фокус у роботі залишається незмінним.
Забезпечити сили оборони, гарантувати макрофінансову стабільність, розпочати відновлення. Цього тижня досягли домовленості з МВФ на робочому рівні щодо нової програми фінансування.
Обсяг програми – 15,6 млрд доларів.
Вона розрахована на 48 місяців та матиме два етапи.
Розраховуємо, що вже за кілька тижнів Рада директорів Фонду остаточно затвердить нову програму.
Це допоможе нам залучити кошти від інших міжнародних партнерів і профінансувати всі ключові видатки бюджету на цей рік. Також цього тижня Парламент підтримав урядовий законопроект, який збільшує видатки бюджету на 537 млрд гривень.
Це кошти для сил безпеки й оборони.
Це кошти на нову зброю, техніку, зарплати та захист для наших бійців.
Це те, що зробить нашу країну сильнішою і наблизить нашу перемогу.
Вдячні народним депутатам за підтримку цього рішення. Одночасно Уряд продовжує акумулювати ресурси та здійснювати підготовку для старту програми відновлення України.
Вчора разом зі Світовим банком презентували вже Другий звіт з оцінкою наших збитків від війни та потреб на відновлення.
Якщо станом на червень минулого року потреби складали 349 млрд доларів, то сьогодні – вже 411 млрд доларів.
Ця сума, на жаль, не остаточна, бо наразі неможливо оцінити руйнування на тимчасово окупованих територіях. Завдяки оцінці Світового банку маємо стійкий базис, на який будемо спиратися в реалізації проектів швидкої відбудови.
Процес уже розпочався.
Перш за все в п’яти пріоритетних напрямках: енергетика, гуманітарне розмінування, житло, критична і соціальна інфраструктура, підтримка бізнесу. В умовах складної економічної ситуації ми продовжуємо підтримувати людей.
Підвищуємо пенсії, зберігаємо всі субсидії, виплачуємо нові види допомог.
1 квітня у нас мав закінчитися спеціальний період із пільговими цінами на електроенергію.
Тому сьогодні Уряд ухвалює рішення про його продовження.
Механізм покладеного спеціального обов’язку продовжить діяти до 30 квітня цього року.
Тобто ціна на електроенергію, як ми й обіцяли, до кінця опалювального сезону залишиться без змін. В Україні триває друга посівна кампанія в умовах воєнного стану.
Допомагаємо нашим аграріям знову успішно її провести.
За попередніми оцінками, очікуємо на 45 мільйонів тонн врожаю зернових і зернобобових.
Врожай пшениці очікується на рівні 16,6 млн тонн.
При цьому внутрішнє споживання становить близько 5 млн тонн.
Тобто як і торік, Україна буде повністю забезпечена зерном та продовольством. Ще однією ключовою програмою для підтримки бізнесу стають безповоротні гранти єРобота.
Держава надає кошти для старту та розвитку власної справи.
Бізнес створює робочі місця, платить податки, експортує продукцію, інвестує власні кошти, відновлює економіку.
Вже майже 2,5 млрд гривень виділено.
Сотні нових бізнесів працюють.
Тисячі людей отримали роботу.
Створюємо можливості, аби в Україні було більше успішних приватних бізнесів. Паралельно продовжуємо реформи у сфері зайнятості.
Сьогодні затверджуємо порядок підготовки та перепідготовки безробітних.
Тепер вони отримають послуги з профілювання та професійної орієнтації.
Кар’єрний радник допоможе обрати фах, до якого людина схильна.
Безробітні самі вирішать, де їм навчатися.
До навчального процесу долучаємо роботодавців.
Це заощадить час на адаптацію працівника до нового робочого місця.
Навчання буде оплачуватися державою за спеціальним сертифікатом.
Таким чином допоможемо тисячам людей здобути нові навички й отримати нову роботу. Маємо сьогодні на порядку денному також низку важливих рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури. По-перше, затверджуємо постанову про розширення будівництва фортифікаційних споруд.
На відповідну програму маємо майже 1 млрд гривень у бюджеті.
Обласні військові адміністрації залучені в процес разом із Міністерством оборони та нашими військовими.
Результатом буде посилення обороноздатності та безпеки нашої країни. Також сьогодні ухвалюємо рішення для покращення логістики з нашими країнами-партнерами.
Це зміни до міжурядової угоди України та Молдови.
Тепер будемо мати через молдовську територію пряме залізничне вантажне сполучення з портом Рені.
Таким чином максимально використаємо потенціал дунайських портів.
Українські порти на Дунаї збільшили вантажообіг в 3,5 рази, і це ще не межа.
Продовжуємо їх розширення. Для системної модернізації прикордонних пунктів пропуску передаємо їх будівництво та ремонт у сферу відповідальності Міністерства інфраструктури.
Державне агентство відновлення визначаємо відповідальним за оновлення автомобільних пунктів пропуску.
Більше половини потребують добудови або реконструкції.
Нова прикордонна інфраструктура – це комфорт для людей та бізнесу та реалізація наших євроінтеграційних амбіцій. Працюємо для перемоги та побудови сильної європейської держави. Дякую за увагу! Слава Україні!

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull and bear we see,
Money flows so effortlessly,
Fortunes rise and flee.

- Fin.Org.UA

Новини

11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд
11:19 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
11:17 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
11:04 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
11:03 - Чи переноситься граничний строк сплати податків і зборів, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
11:03 - Для стабілізації ринку праці після війни Україна має залучити 3 мільйона осіб – уряд
11:02 - У разі надання в оренду частини приміщень суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна подає Заяву за ф. № 20-ОПП
11:01 - Терміни та порядок розгляду адвокатських запитів у контролюючих органах
10:59 - Як здійснюється зарахування коштів на єдиний рахунок та їх перерахування з єдиного рахунку?
10:58 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:57 - У якому розмірі встановлюються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:56 - Який номер та символи фіскального чека, виданого РРО, необхідно вводити для пошуку в Реєстрі «Пошук фіскального чека»?
10:55 - За якою формою платники ПДФО подають заяву про відмову від застосування ПСП?
10:53 - Оподаткування ПДФО доходів, отриманих від продажу рухомого/нерухомого майна або у вигляді спадщини (подарунку): як визначається резидентський статус фізичної особи
10:51 - Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яка виплачується ЮО – боржником згідно договору про відступлення права вимоги на користь ФО – нового кредитора?
10:49 - Як заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів та сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
10:47 - До уваги первинних водокористувачів!
10:46 - Платнику ПДФО згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін виплачуються аліменти: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
10:45 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: особливості заповнення платниками, які планують здійснювати ЗЕД
10:43 - Рентна плата: за користування радіочастотами до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло 563,0 тис. гривень
10:42 - Рентна плата за користування надрами: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 39,4%
10:41 - ФОПи Дніпропетровщини спрямували до бюджетів громад майже 2,7 млрд грн єдиного податку
10:40 - «Зелений коридор» та податковий супровід: ДПС запровадила нові стандарти обслуговування ветеранів
10:36 - Додаток КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи: деякі особливості заповнення
10:34 - Разом зміцнюємо економіку Дніпропетровщини: податкова служба підтримує ветеранське підприємництво
10:33 - Покровський Центр обслуговування платників Синельниківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області тимчасово призупинив свою роботу
10:33 - Telegram оскаржує розпорядження уряду Індії про тимчасове блокування
10:31 - ПДФО: платники наповнили бюджет на 282,2 млрд грн


Більше новин