Військове звільнення Криму у пріоритеті, та є варіанти — Рефат Чубаров

18.03 10:05 | Укррудпром

Перші серйозні удари по Криму призведуть до паніки на півострові.

 Деокупація Криму є неминучою складовою війни України проти російських загарбників. Про шляхи звільнення півострова кажуть не лише в Україні, але й іноземні експерти та військові. Поки невідомо, як саме звільнятимуть Крим, але окупанти вже готуються. На півострові будують оборонні споруди, розробляються плани евакуації окупантів. Що відбувається на півострові та як поводяться колаборанти в Криму — в етері Апостроф TV розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу РЕФАТ ЧУБАРОВ.

- Почнемо з найбільш обговорюваної новини щодо Криму. Путін нібито зібрався на окупований півострів на річницю анексії. Враховуючи періодичну “бавовну” і те, що господар Кремля на окупованих територіях буває вкрай рідко, наскільки висока вірогідність, що він ризикне туди поїхати?

— У путіна взагалі маніакальний страх за своє здоровя і безпеку. Пам"ятаємо величезний стіл, за який він сідав під час перемовин зі своїми візаві. Він не соромився цього. Або було твердження про те, що він, починаючи з часів ковіду, а потім з повномасштабного вторгнення російських військ на територію материкової України — майже не покидає свій бункер. Він отримав прізвисько “бункерний дід”. Тому відвідування Криму напередодні річниці тих подій 2014 року мені уявляється проблематичним для нього.

Хоча деякі експерти говорять про те, що він може на це наважитися. Але це вже свідчитиме про те, що для нього зараз спроба використати тему Криму задля якоїсь внутрішньої мобілізації суспільства є дуже важливою. Тому прогнозувати, чи відвідає він Крим — дуже важко. З одного боку, він дуже боїться за своє життя, і це йому говорить: “Ні, не треба”. А з іншого боку, в нього дуже мало залишається важелів, щоб далі маніпулювати російським суспільством. І в цьому розумінні Крим йому ще потрібен.

- Багато кажуть, що зменшується кількість бронювань в Криму на сезон. Яка зараз ситуація на тимчасово окупованому півострові?

— Навіть якщо путін і відвідає Крим, то це не дуже підбадьорить місцевих колаборантів. Вже всі усвідомлюють, що звільнення півострова невідворотне, і якщо він і заїде до окупованого Криму, йому немає чого сказати, щоб його тамтешні прихильники якимось чином йому знову повірили. Все, щоб використати тему Криму, було раніше сказано. Було сказано, що це непотоплюваний авіаносець і ніхто не посміє зазіхати, як вони кажуть, “на споконвічно російський Крим”. Але минулий рік показав, що російські військові обєкти є дуже вразливими. Це і військовий аеродром у Новофедорівці під Саками, і знищення потужного складу боєприпасів біля Джанкоя і атака штабу Чорноморського флоту рф дронами. Мало що може врятувати путіна в підвищенні якоїсь довіри до нього.

- Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що зараз лишається тільки військовий шлях звільнення Криму. Рашисти це, вочевидь, розуміють — ми бачили окопи, якісь конструкції встановлюються. Зараз півострів використовується лише як хаб чи вони певні оборонні операції теж готують? Чи маєте якусь інформація про це?

 

— Так, місцева окупаційна “влада” в Криму продовжує спорудження всіляких фортифікаційних укріплень. Нещодавно гауляйтер Криму Аксьонов заявив, що до 15 квітня вони мають завершити всі ці роботи. Він доповідатиме в Москві, що завдання виконане. Крим переритий. Особливо північна його частина. І західний Крим, де здебільшого сконцентровані російські ракетні комплекси С-300, С-400. Вони звідти атакують материкову частину України.

Який саме шлях звільнення Криму? Я би остаточно зараз би не висловлювався на користь одного з цих варіантів. Все залежатиме від того, як відбуватиметься подальший хід війни. Якщо військовий шлях виходить на перший план, залишаються і інші варіанти. Не просто теоретично, вони обовязково будуть задіяні, бо самі по собі бойові дії при звільненні Криму означатимуть вже абсолютно інший рівень можливостей країни-агресора. Це буде етап певної паніки в середовищі військово-політичного керівництва росії. Відбуватимуться якісь дезінтеграційні процеси.

Тому я не відкидаю одночасно з веденням бойових дій щодо звільнення Криму і інші події. Зокрема можливі переговори щодо виведення країною-агресором своїх військ з Криму за умови, якщо півострів буде повністю відрізаний від самої росії, з якою зараз Крим поєднує міст. Уявимо, що міст буде підірваний Збройними силами України, кораблі Чорноморського флоту росії зазнають жорстоких атак, багато з них будуть знищені в Чорному морі або у місцях дислокації на базах ЧФ в Криму. Також буде перекрито коридор суходолом, який зараз функціонує через окуповані райони Херсонської та Запорізької областей. Щойно будуть знищені ці три фактори, позиція росії щодо утримання Криму буде абсолютно вразливою.

- Щодо окупованого Запоріжжя, у Василівці вже нібито розробили плани евакуації. Евакуюють, звичайно ж, до Криму. Вони зараз Крим розглядають як тил, як я розумію. Як в Криму ставляться до тих колаборантів, які тікають зі звільнених ЗСУ територій?

— Ми намагаємося слідкувати за поведінкою окремих людей, які нам були відомі до окупації Запорізької та Херсонської областей. Вони перейшли на бік російських окупантів. Таких людей ми не знаємо багато, але декілька таких помітних фігур є, ми абсолютно точно знаємо, що вони вивезли свої родини до Криму. Деякі — вже до Краснодарського краю. Це говорить про те, що всі, хто перейшов на бік окупантів і служать російським карателям на території Херсонської та Запорізької областей, абсолютно не впевнені в тому, що росія утримає ці окуповані території. Вони уже готуються до того, щоб бігти з цих територій.

Друге, про що говорять ці так звані плани евакуації… Взагалі ці плани дурні якісь, там йдеться про те, що за дві години до того, як будуть відступати російські війська, окупаційна адміністрація вивозитиме тих, хто перейшов на їхній бік, тобто колаборантів. Це абсолютно фантастичні речі. Це робиться для того, щоб заспокоїти тих, хто їм служить на цих територіях, бо велика нестача таких негідників, їх мало. Тому російські окупанти намагаються опікувати кожного з них.

Щодо того, як ставляться в Криму. Там є свої колаборанти, які за ці девять років засвітилися. Тому як не вітають місцевих колаборантів, зрозуміло, також без приємності ставляться до тих, хто зрадив своїй державі, своїм людям і служить ворогу. Всі, хто зараз переїжджає до Криму, також усвідомлюють, що їм також доведеться і звідси рятуватися. Тому мені здається, що вони Крим розглядають просто як трансферну територію. Вони думають вже про те, як заховатися вглибині російських територій.

Адріан РАДЧЕНКО

Додати коментар

Користувач:
email:





Новини

02:45 - Зерновое соглашение. Смогут ли россияне продолжить шантаж?
01:05 - Олексій Резніков: Схвалено План заходів із розмінування сільськогосподарських земель для проведення посівної
20:55 - Мінреінтеграції: Місцева влада закликає жителів Авдіївки евакуюватися
20:55 - 20 березня: Ситуація в енергетиці
20:55 - Мінфін: У лютому 2023 року за державними гарантіями на портфельній основі банками видано 878 кредитів на 3,3 млрд гривень
20:55 - Парламент ухвалив законопроект про реформування системи моніторингу довкілля у другому читанні
20:55 - Мінцифри: Офіційно відкрили центр Дія.Бізнес у Рівному з безоплатними консультаціями для підприємців
19:40 - Очікування українського бізнесу трохи повеселішали, але все ще негативні
19:40 - Турция прекратила транзит подсанкционных товаров в россию
19:40 - США отправят Украине помощь на 350 млн долларов
19:05 - Фонд енергетичної підтримки України профінансує реконструкцію газокомпресорної станції
18:50 - Міненерго зацікавлене у якнайшвидшому розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів в Україні
18:50 - Держрибагентство: Понад 11 млн грн вже надійшло до місцевих бюджетів від реалізації аукціонів на промислове рибальство
18:50 - Схвалено план гуманітарного розмінування сільгоспземель у 9 регіонах України
18:50 - Мінреінтеграції працює над поверненням українських громадян на Батьківщину
18:50 - Мінфін запрошує представників громадськості та експертів долучитись до проведення оцінки корупційних ризиків Міністерства
18:50 - 20 березня: Ситуація у соціальній сфері
18:50 - Оперативна інформація Генерального Штабу Збройних Сил України станом на 18:00 20.03.2023 щодо російського вторгнення
18:45 - “росія продає за безцінь”. Україну наповнюють російським дизелем попри ембарго. Що планує робити уряд, аби припинити це
18:45 - Дао Пилипюка. Луцький підприємець побудував одного з найбільших виробників торговельного обладнання в Європі. Чи вдасться втриматися на вершині
18:45 - Госагентство восстановления откроет НАБУ полный доступ к документам для предотвращения коррупций
18:45 - Канадская CAMECO будет производить ядерное топливо из украинского урана
18:45 - ВСУ обещают в Авдеевке второй Бахмут
18:45 - Обкрадають двічі: експортери продають зерно за безцінь, та ще й не повертають гроші в країну
18:45 - Путин назвал “сделкой века” продажу газа в Китай со скидкой 70%
18:45 - Глава оккупационной администрации Бердянска приговорен к 15 годам тюрьмы
18:45 - Главарь финансировавшегося Ахметовым батальона “Восток”: “в воздухе висит ощущение схода лавины”
18:45 - Страховщики Украины в 2022 году сократили сбор чистых премий на 16%, чистые выплаты- на 27,5%
17:50 - В Киеве с 27 марта разрешат продавать алкоголь до 21:00
17:50 - “Зерновую сделку” продлили. Увы, заниматься вывозом зерна будут все те же коррупционеры


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар24.5083
Канадський долар26.7265
Юань Женьміньбі5.3151
Чеська крона1.6312
Данська крона5.2581
Гонконгівський долар4.6635
Форинт0.098102
Індійська рупія0.44253
Рупія0.0023789
Новий ізраїльський шекель9.952
Єна0.27798
Теньге0.078749
Вона0.027897
Мексиканське песо1.9293
Молдовський лей1.9638
Новозеландський долар22.8535
Норвезька крона3.4324
Російський рубль0.47572
Сінгапурський долар27.2941
Ренд1.9801
Шведська крона3.5116
Швейцарський франк39.4334
Єгипетський фунт1.1852
Фунт стерлінгів44.7325
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.549
Румунський лей7.9514
Турецька ліра1.9227
СПЗ (спеціальні права запозичення)48.9746
Болгарський лев20.0157
Євро39.1485
Злотий8.3216
Алжирський динар0.26723
Така0.3458
Вірменський драм0.093925
Домініканське песо0.66051
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.027915
Сом0.41831
Ліванський фунт0.002438
Лівійський динар7.5589
Малайзійський ринггіт8.1499
Марокканський дирхам3.5203
Пакистанська рупія0.13997
Саудівський ріял9.7441
Донг0.0015371
Бат1.03433
Дирхам ОАЕ9.9563
Туніський динар11.6409
Узбецький сум0.0032259
Новий тайванський долар1.19701
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.33086
Сомоні3.35
Ларі13.9965
Бразильський реал7.03
Золото72202.51
Срібло815.84
Платина36263.98
Паладій51350.73

Курси валют, встановлені НБУ на: 21.03.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2064601011.781011.781011.781011.783035.34
207518701.03701.03701.03701.03701.03
218531789.74789.74789.74789.74187958.12
22041237887.2637237887.2637237887.2637237887.2637219095180.91
2262601076.751076.751076.751076.751478377.75
BAVL0.3150.320.3150.3241100.00
CEEN4.8014.8014.7014.701950.20
KVBZ13.513.513.513.527000.00
TATM3.3383.3383.3383.338333.80
VERES155.17155.17155.17155.171862.04

Дані за 20.03.2023