Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

31.01.2023 19:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Шановні колеги, шановні українці! Розпочинаємо чергове засідання Уряду. Вже цього тижня відбудуться дві надзвичайно важливі події у сфері європейської інтеграції України.
По-перше, 2 лютого відбудуться перші в нашій історії міжурядові консультації між Урядом України та Європейською комісією.
По-друге, вже 3 лютого в Києві пройде саміт Україна-ЄС. Те, що цей саміт пройде саме в Києві — це потужний сигнал і партнерам, і ворогам.
Партнерам — про те, що Європа вірить у перемогу України та сприяє нашому швидкому руху до вступу в ЄС.
Ворогам — це сигнал про марність їхніх зусиль внести розбрат у коаліцію підтримки України та зупинити нашу євроатлантичну інтеграцію. Насамперед від саміту ми очікуємо проміжної позитивної оцінки наших євроінтеграційних зусиль.
Ми хочемо сформувати детальну дорожню карту, як максимально швидко й успішно пройти євроінтеграційний шлях — від оцінки роботи, яку ми провели після отримання статусу кандидата, до початку предметних переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Крім цього, на порядку денному саміту Україна-ЄС будуть питання секторальної інтеграції української економіки до європейського простору.
Зокрема, для нас принципово важливо отримати довгостроковий доступ усіх українських товарів до ринку ЄС без квот і мита.
Також ми сподіваємося на прогрес у питанні приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та у приєднанні до Єдиного роумінгового простору.
У нашій адженді залишається і питання «промислового безвізу». Важливими також будуть дискусії щодо фінансової допомоги Україні для швидкої відбудови енергетики, інфраструктури та пошкодженого житла.
Адже це наші пріоритети на 2023 рік.
Особливо, що стосується енергетики та енергоефективності. Вчора в Україні стартувала масштабна програма обміну старих ламп розжарювання на LED-лампи.
Це ініціатива Президента Володимира Зеленського, підтримана Європейським Союзом.
30 млн таких ламп уже закуплені ЄС, ще 5 млн очікуємо від Франції.
Дякуємо нашим партнерам за підтримку. Нагадаю, що попередню заявку на обмін можна подати через Дію або просто обміняти старі лампи на нові у відділеннях Укрпошти.
Українці замовили на обмін уже понад 300 тисяч енергоощадних ламп через Дію.
Тому ми впевнені, що програма буде успішною. Щодо сьогоднішнього порядку денного.
Маємо рішення, яке стосується дерегуляції та покращення бізнес-клімату в Україні.
Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореної дерегуляції.
Вона вже представила свої перші рекомендації — скасувати 47 ліцензій і дозволів у сфері відання Міністерства економіки.
Це норми, що регулюють експорт та імпорт товарів, норми у сфері інвестиційної діяльності, інтелектуальної власності, технічного регулювання. Сьогодні ухвалюємо розпорядження, яким вносимо зміни до плану заходів щодо дерегуляції та покращення бізнес-клімату.
Додаємо понад 30 позицій, за якими відбудуться спрощення.
Це стосується адміністративних процедур, транспорту, логістики та IT, медицини та соцсфери, нафтогазового сектору й екології, агропромислового комплексу.
Урядові рішення на виконання цього плану будуть ухвалюватися протягом усього 2023 року. Також сьогодні Уряд схвалить зміни до законопроекту про оцінку впливу на довкілля.
Цими змінами ми прагнемо оптимізувати процедуру.
По-перше, вона буде повністю переведена у цифровий формат.
По-друге, суттєво скоротяться строки проходження цієї процедури.
І третє — ми прибираємо дискреційні повноваження при прийнятті рішення, тобто прибираємо можливості для зловживань чиновників.
Ми впевнені, що бізнес позитивно оцінить такі зміни. Будуємо вільний економічний простір, де інвестор почуватиме себе комфортно.
Адже приватний сектор — це основа нашої економіки, і він стане ключовим елементом відбудови України після війни. Ми працюємо з партнерами, аби вже зараз повернути іноземні інвестиції в Україну та заохотити приватний сектор брати участь у проектах відбудови.
Для цього проводимо дерегуляцію, приватизацію, готуємо проекти державно-приватного партнерства, переводимо послуги в цифру, впроваджуємо податкові пільги для інвесторів. Власне, підтримка українського бізнесу — один із п’яти пріоритетів швидкого відновлення.
Для цього ми виділяємо і кошти державного бюджету, і шукаємо ресурси від міжнародних партнерів.
Сьогодні ми домовилися з Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку про те, що вона залучить 250 млн доларів на підтримку малого і середнього бізнесу в Україні. Наостанок, декілька слів про ще один важливий блок роботи Уряду — про соціальну сферу.
Сьогодні затвердимо бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Його видатки складуть майже 17 млрд грн.
Це кошти на виплати безробітним, на компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО, на компенсації по частковому безробіттю, на мікрогранти для малих підприємців.
Минулого року ми в повному обсязі профінансували соціальні видатки.
Цьогоріч також виконаємо всі зобов’язання. Працюємо далі, зміцнюємо український фронт і тил, наближаємо перемогу! Дякую за увагу! Слава Україні!

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial markets,
A reflection of our world,
Greed, fear, and hope.

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю
16:30 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
16:15 - Енергоатом відремонтував п’ять енергоблоків АЕС
16:12 - Комісія оновила порядок делегування повноважень для швидшої та ефективнішої роботи
16:00 - НБУ оцінив збитки від зупинки морського експорту в мільярди доларів
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:29 - Полтавський обласний медичний центр розпочав власну генерацію електроенергії
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів


Більше новин