Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування за межі України

28.01.2023 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

27 січня Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».
Відтак Міністерство охорони здоров’я надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування. Наказ МОЗ від 05.04.2022 № 574 чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном.
Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави. Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування. «Забезпечення належної медичної допомоги українцям під час війни залишається у фокусі уваги Міністерства охорони здоров’я.
Уряд врегулював забезпечення механізму направлення на лікування за кордон наших співвітчизників.
Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні.
Ми вдячні нашим партнерам із Європейського Союзу, зокрема директоратам DG SANTE і DG ECHO, які допомагають і фінансують програми медичної евакуації.
Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (EWRS).
Так, цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 21 пацієнта.
Українців прийняли в медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини.
Ця робота триватиме й надалі», — підкреслив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон. Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення. Довідково Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені.

Додати коментар

Користувач:
email:





Speculation game,
Buy low, sell high, hope to win,
Fortunes rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

15:45 - Зупинити Волл-Стріт: Трамп видав указ про обмеження купівлі сімейних будинків компаніями
15:44 - В Україні зріс попит на доставку їжі під час блекаутів: які регіональні відмінності
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.01.2026
15:30 - В "Укренерго" пояснили, чому запроваджують аварійні відключення та що буде далі
15:25 - Частка українських виробників у оборонних закупівлях зросла до 82%
15:10 - ФГВФО за рік виплатив кредиторам понад 3,7 мільярда гривень
15:05 - З Варшави до Києва відправили 90 генераторів – Кличко
14:58 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:51 - Запуск російського аналога Starlink перенесли через провал виробництва супутників
14:40 - Real Madrid втретє поспіль очолив рейтинг найбільш дохідних футбольних клубів світу
14:38 - "Східний бар'єр": відповідь на дрони, яка працює на випередження
14:32 - Податкова на чверть скоротила кількість фактичних перевірок безнесу
14:00 - YouControl дослідив, який бізнес має родина Тимошенко
13:59 - Україна скоротила імпорт електроенергії у 2025 році
13:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕХНОПАРК ЛЗТА» (Львівська область, м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 72)
13:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЕТИЛ ПРОМ ГРУП» (Вінницька обл., Гайсинський р-н, село Бджільна, вул. Заводська, 53)
13:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП» (Хмельницька обл., Шепетівський район, селище Ямпіль, вул. Привокзальна, 42,42а)
13:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС» (Київська обл., м. Бровари, вул. Броварської сотні, 15-А)
13:55 - Уряд спростив продаж санкційного майна московія: що змінилось та які активи продаватимуть
13:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС» (Київська обл., м. Бровари, вул. Київська, 320)
13:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Петикян В.О. (Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, зупинка на вул. Лесі Українки біля стадіону К-ПНУ ім. І.Огієнко (тимчасова споруда)
13:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТзОВ «СКОРПІОН» (Івано-Франківська обл. Калуський р-н, Болехівська ТГ, м. Болехів, вул. Данила Галицького, 169)
13:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «РОЗМАРИН» (Київська обл., м. Біла Церква, вул. Івана Кожедуба, 359)
13:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (м. Київ, Солом'янський район, вул. Патріарха М. Скрипника, 18)
13:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЧИСТЕ МІСТО» КОЗЯТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (Вінницька обл., Хмільницький р-н, м. Козятин, вул. Довженка, 2 А)
13:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» (Харківська обл., Харківська міська територіальна громада, м. Харків, Слобідський р-н, проспект Аерокосмічний, 187/1)
13:46 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Теплопостач - К» (Івано-Франківська обл., Косівський р-н., Рожнівська ТГ, с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 14)
13:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ШЛЯХБУД ЗБВ» (Харківська обл., Богодухівський р-н, с. Шлях, вул. Заводська, 1)
13:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МРІЯ ГОЛД» (Закарпатська обл., Мукачівський район, с. Поляна, вул. Духновича, 129)
13:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТзОВ «ПІВКОЛОБУДМАТЕРІАЛИ» (Львівська обл., Львівський р-н, Львівська ТГ, м. Львів, вул. Півколо, 14)


Більше новин