8 червня: Ситуація в соціальній сфері
08.06.2022 19:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ7 червня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та Генеральний директор і старший науковий директор Mitacs Джон Хепберн в режимі онлайн підписали Меморандум про співпрацю.
Україна підписала Меморандум про співпрацю з організацією «Mitacs» (Канада).
2019 року Міністерство освіти і науки України приєдналося до програми «Mitacs» з огляду на її популярність серед студентів України та ті унікальні можливості, які вона надає здобувачам освіти та молодим ученим.
У межах меморандуму 600 вмотивованих студентів, аспірантів та дослідників України зможуть відвідати Канаду та долучитися до реалізації провідних наукових проектів та досліджень.
Участь у таких стажуваннях є прекрасним досвідом для будь-якого студента або молодого дослідника.
Український фонд стартапів за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає програму грантової підтримки проектів подвійного призначення задля підвищення обороноздатності країни та поствоєнної відбудови.
Фонд надає грантову підтримку проектам, які здійснюють діяльність у таких сферах: оборона, кібербезпека, освіта, інфраструктурна відбудова та охорона здоров’я.
Для участі проект мусить мати практичне підтвердження можливості реалізації.
КМУ підтримав законопроект, що регулюватиме обіг канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Чому це важливо - законопроект розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
До 26 червня 2022 року триває реєстрація стартаперів на участь у онлайн-хакатоні «Стартапи молодих учених: від ідеї до реалізації», що відбудеться 4-5 липня.
Упродовж першого дня учасники дізнаються про формування грантових заявок, вихід на європейський ринок, необхідні умови для інвестицій у інноваційні проекти та застосування моделі Lean Canvas на практиці.
Другий день присвячено презентаціям команд і обговоренню проектів з учасниками та експертами.
Програма хакатону за посиланням.
Організаторами є Український фонд стартапів, Міністерство освіти і науки України та Рада молодих учених.
У червні для вчених відбудеться серія безоплатних вебінарів українською мовою щодо використання платформи Web of Science.
Під час вебінарів слухачі зможуть дізнатися про можливості платформи, аналіз впливовості та вибір видань для публікації результатів власних досліджень.
Зареєстровані учасники, які прослухають не менше 90% основного часу, зможуть отримати електронні сертифікати.
Затверджено методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти.
Фахівці відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти» розробили методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти.
Документ затверджено відповідним листом МОН від 3 червня 2022 року №1/6015-22.
Шість безоплатних досліджень для раннього виявлення онкології.
В Україні щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про онкодіагноз.
Тому рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямком Програми медичних гарантій (ПМГ).В успішному лікуванні онкологічних захворювань дуже важливу роль відіграє їх раннє виявлення.
У ПМГ входить шість досліджень, які дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях.
Дев’ять областей отримали головних державних санітарних лікарів.
У Міністерстві охорони здоров’я відбулось вручення контрактів новопризначеним керівникам обласних Центрів контролю та профілактики захворювань та директору Центру громадського здоров’я, відбір яких відбувався на конкурсній основі.
Разом з тим, Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я будуть всіляко сприяти розвитку спроможностей ЦКПХ.
Міністр охорони здоров’я наголосив, що у час війни роль Центрів контролю та профілактики захворювань особливо важлива, адже йдеться про контроль над інфекційними захворюваннями для яких бойові дії — сприятливе середовище.
За час воєнного стану збільшилась кількість громад, які активно використовують комплексне цифрове рішення «Соціальна громада» для соціального захисту людей, надання адміністративних послуг соціального характеру.
Про це свідчать дані відповідного моніторингу, проведеного у 16 областях.
Зокрема на поточний момент у 16 областях до Програмного комплексу «Соціальна громада» підключені майже 11 тисяч посадових осіб, з них 7,3 тисячі у 969 територіальних громадах (фронт-офіси) та 3,6 тисячі у 211 структурних підрозділів з питань соціального захисту населення (бек-офіси).