До уваги платників ПДВ!

11:22 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області щодо: чи мають право платники податку на додану вартість (податок, ПДВ) заявити до бюджетного відшкодування суму від’ємного значення з ПДВ, що виникла в результаті придбання товарів/послуг з ПДВ, які в подальшому використані в операціях платників податків, які не є постачанням товарів та послуг згідно з абзацом четвертим п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст. 200 ПКУ.
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Бюджетне відшкодування – відшкодування від’ємного значення податку на додану вартість (далі – ПДВ) на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами перевірки платника (п.п. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Пунктом 200.4 ст. 200 ПКУ визначено, що при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на відповідний рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з п. 200.4 прим.1 ст. 200 ПКУ платники податку, щодо яких (та/або щодо засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників яких) у порядку, встановленому Законом України від 14.08.2014 № 1644-VII «Про санкції», прийняті рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій не мають права на отримання бюджетного відшкодування суми від’ємного значення.
Суми такого від’ємного значення зараховуються у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ), а у разі відсутності податкового боргу – до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Не підлягає бюджетному відшкодуванню сума від’ємного значення, до розрахунку якої включено суми податку, сплачені отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг, які використані або будуть використані в операціях з першого постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості.
Суми такого від’ємного значення зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до її повного погашення податковими зобов’язаннями (п. 200.4 прим. 2 ст. 200 ПКУ).
Відповідно до п. 200.7 ст. 200 ПКУ платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 ПКУ та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ст. 200 ПКУ, – за результатами документальної перевірки (абзац другий п. 200.10 ст. 200 ПКУ).
Згідно з абзацом четвертим п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX ПКУ не є постачанням товарів та послуг операції з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі/надання товарів та послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладів охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, крім випадків, якщо такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.
До наведених у п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX ПКУ операцій норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються.
Отже, платники податку мають право заявити до бюджетного відшкодування суму від’ємного значення ПДВ, що утворилась у зв’язку із не застосуванням п. 198.5 ст. 198 ПКУ відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, за придбаними товарами та послугами з ПДВ, які в подальшому використанні в операціях платників податків, що не є постачанням товарів та послуг згідно з абзацом четвертим п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Звертаємо увагу, що платники податку мають право заявити до бюджетного відшкодування суму ПДВ, за умови фактичної її сплати постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.
При цьому, правомірність декларування бюджетного відшкодування ПДВ підтверджується виключно за результатами перевірки, що проводиться відповідно до норм ПКУ.
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view

Додати коментар

Користувач:
email:





Global economies,
Interconnected markets,
Trade deals and tariffs.

- Fin.Org.UA

Новини

11:32 - Роздрукування чи створення в електронному вигляді Z-звіту, в якому відсутні обов’язкові реквізити: відповідальність
11:31 - ФОП – платник єдиного податку (першої, другої та четвертої груп) не сплатив авансовий платіж з військового збору: чи нараховується пеня?
11:30 - Способи подання заяви про повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску
11:29 - Чи виникає дохід у юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи від продажу іноземної валюти, отриманої від здійснення операцій з експорту?
11:28 - Чи може приватний нотаріус включити до складу витрат сплачену за свій рахунок суму страхових внесків на користь найманих працівників за договорами недержавного пенсійного забезпечення?
11:27 - Як ФОП на загальній системі оподаткування обчислює різницю між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок?
11:26 - Порядок сплати податкового зобов’язання особою-нерезидентом, яка зареєстрована як платник ПДВ
11:25 - Важливо для ФОПів: встигніть відзвітувати до 11 травня
11:25 - Фізична особа розмістила кошти на депозитному рахунку: оподаткування ПДФО доходу у вигляді процентів
11:24 - Як подається заява про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах?
11:22 - До уваги платників ПДВ!
11:22 - Як платник податків може повернути з єдиного рахунку помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені?
11:21 - Податковий календар на 11 травня 2026 року
11:20 - Дніпропетровщина: результати роботи податківців за напрямом контроль за обігом підакцизної продукції та сплатою акцизного податку
11:19 - Від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 2,9 млн грн туристичного збору
11:18 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини сільськогосподарські товаровиробники сплатили понад 446,4 млн грн єдиного податку
11:07 - Дніпропетровщина: надходження акцизного податку з ввезених товарів до загального фонду держбюджету від платників зросли на 67,3 %
10:58 - Системна підтримка: тривають зустрічі податківців Дніпропетровщини з захисниками
10:55 - Податкові пільги: що важливо знати волонтерам
10:54 - Податкові надходження, цифровізація та податкова медіація: ключові теми зустрічі Лесі Карнаух та бізнес-спільноти
10:53 - Важливо для ФОПів: встигніть відзвітувати до 11 травня
10:05 - Промислове виробництво в Німеччині скорочуєтьс
09:48 - За 4 місяці ДБР викрило схеми, які завдали державі 7 мільярдів гривень збитків
09:18 - Нафта дорожчає на тлі нової ескалації близькосхідного конфлікту
09:00 - Україна атакувала НПЗ у Ярославлі
08:30 - Як відновити енергетику після війни
08:00 - Рейси затримуються: як дефіцит пального б'є по авіаційній галузі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:29 - Inflation Report, April 2026


Більше новин