Скандал із "зерновими оборудками": трейдери призупинили закупівлі зі сторонніх елеваторів

13:56 | Економічна правда

Після скандалу із фіктивним продажем зерна, у яких правоохоронці підозрюють ексміністра агропромисловості, більшість великих зернотрейдерів призупинили нові закупівлі зерна зі сторонніх елеваторів. Про це пише Latifundist.com. За даними видання, більшість великих зернотрейдерів призупинили нові закупівлі зерна на умовах EXW зі сторонніх елеваторів. Ідеться про формат закупівлі зерна "по перепису" на сторонньому елеваторі — коли покупець бере обсяг на елеваторі і далі сам організовує його вивезення. Про це Latifundist.com розповіли шість співрозмовників з мультинаціональних трейдингових компаній, великих українських зернотрейдерів, а також представники компаній-власників елеваторної інфраструктури. Водночас угоди, де передача зерна прив"язана до фактичного відвантаження, ринок частково зберігає, а торгівля великих гравців дедалі більше концентрується або на власних елеваторах, або зміщується ближче до порту. За словами президента Української зернової асоціації Микола Горбачьова, частина великих гравців призупинила закупівлю на елеваторах третіх сторін, а ще частина значно зменшила ліміти. Уже куплене зерно компанії намагаються максимально швидко вивезти, але новий ризик брати не хочуть. Формат FCA, де зерно передається під фактичне відвантаження, ще частково працює, хоча й значно обережніше, ніж раніше. "Якщо ти фермерське господарство і в тебе зерно лежить на сторонньому елеваторі, то продати його великому гравцю просто по перепису зараз майже нереально.
Великі покупці таке фактично поставили на паузу", – розповів виданню топменеджер компанії-власника мережі елеваторів. За його словами, вони або працюють на власних елеваторах, або хочуть бачити поставку вже в більш контрольованій моделі — ближче до порту чи під реальне відвантаження. Ринок дедалі більше зміщується в бік моделей CPT або CPT/DAP, де покупець хоче бути ближчим до фізичного руху зерна, а не просто до запису про його наявність на елеваторі. "Ринок поступово відходить від моделі, де зерно роками лежить на сторонньому елеваторі й продається кількома переоформленнями, і рухається або в бік власної інфраструктури, або в бік поставки ближче до порту", — зазначив трейдер однієї з найбільших українських зерноторгових компаній. Нагадаємо: Правоохоронці викрили схему фіктивного продажу зерна на 63 млн грн, організаторам на чолі з ексміністром агропромисловості, повідомили про підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах. Раніше Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (скерували до суду справу групи, очолювану колишнім міністром сільського господарства Миколою Сольським. Учасників групи звинувачують у заволодінні 2,5 тис.
га державних земель вартістю понад 280 млн грн та намаганні заволодіти ще близько 3,2 тис.
га. 26 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд обрав для Сольського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Пізніше за міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського внесено заставу у розмірі 75,7 млн грн.
Його звільнено з-під варти. 9 травня 2024 року Рада звільнила Сольського з посади з посади міністра аграрної політики та продовольства. 10 травня 2024 року Апеляційна палата ВАКС залишила без змін запобіжний захід Миколі Сольському.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market cycle spins,
Bull and bear runs come and go,
Long-term gains endure.

- Fin.Org.UA

Новини

13:56 - Скандал із "зерновими оборудками": трейдери призупинили закупівлі зі сторонніх елеваторів
12:58 - московіяни третю добу поспіль атакують газовидобуток "Нафтогазу" на Полтавщині
12:42 - Частина Києва залишилася без водопостачання
12:15 - "Укрзалізниця" посилює захист підстанцій
11:20 - НБУ поставив під сумнів компетентність гендиректора "Укрпошти"
10:25 - московія вдарила по українському морському порту: які наслідки
09:40 - московіяни двічі за ніч атакували Одесу: пошкоджено інфраструктуру
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 27 березня: фіналісти на посаду голови митниці, ціна кешбеку на пальне
21:00 - Одеса як інвестиційна платформа: чому місту потрібна нова модель розвитку
20:45 - Ринок праці: в Мінекономіки повідомили, коли запустять перший етап системи "Обрій"
20:25 - Не відчували впливу: голова комісії з добору очільника митниці заперечив політичний тиск
19:52 - Російські виробники нафти можуть оголосити форс-мажор через атаки на балтійські порти
19:45 - 139 господарств отримають фінансування: Уряд продовжив програму підтримки фермерів
19:12 - Війна та енергодефіцит: Dragon Capital погіршив прогноз для економіки України
19:00 - Торік Україна на понад 18% збільшила витрати на імпорт енергоресурсів
19:00 - Київстар у 2025 році розширив 4G-покриття на 630 населених пунктів
18:26 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 30 березня
18:15 - В Мінекономіки повідомили, коли українці отримають Нацкешбек за січень
18:07 - Розвиток телевізійного контенту: від класичних форматів до стримінгової революції
18:00 - Пункти екологічного контролю: Уряд продовжив реалізацію експериментального проєкту
17:44 - Енергетики не очікують відключення світла в Україні 28 березня
17:40 - Українці почнуть отримувати кешбек за січень вже з 27 березня
17:25 - В Україні підскочили ціни на тепличні томати: скільки вони коштуть
17:23 - Основні витрати у домашньому господарстві та як їх зменшити
17:21 - У Києві відбулася третя щорічна конференція з фінансової грамотності для педагогів "FinLit Forum"
17:14 - Не повсюдне явище: в Мінсоцполітики прокоментували черги в сервісні центри ПФУ
17:05 - Сформовано перелік оцінювачів для програми страхування воєнних ризиків
17:00 - ОТП БАНК долучився до проєкту фінансування ветеранського бізнесу через приватні облігації
16:55 - Помічника нардепа затримали за розкрадання вугілля на Львівщині


Більше новин