Акцизний податок: надходження до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини зросли на понад 26 відсотків
13:32 | Fin.Org.UaПротягом двох місяців 2026 року платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду державного бюджету понад 117,6 млн грн акцизного податку. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Юрій Павлютін, це майже на 24,5 млн грн, або на 26,3 відс., більше ніж за підсумками січня – лютого минулого року.
«Сьогодні, завдяки скоординованій взаємодії податкової служби і платників, забезпечуються стабільні надходження до бюджетів. Посилення доброчесності, підвищення рівня дотримання платниками податкового законодавства, цифровізація – все це спрощує податкові процеси і сприяє своєчасному виконанню суб’єктами господарювання своїх зобов’язань. Дякуємо бізнесу за відповідальну позицію і податкову дисципліну», – зауважив Юрій Павлютін.
Нагадуємо, що з 01.04.2026, сума акцизного податку на сигарети не може бути меншою за мінімальне податкове зобов’язання, помножене на коефіцієнт 1,1.
Це пов’язано з показниками декларування акцизного податку виробниками та імпортерами сигарет за 2025 рік. Відповідно до Податкового кодексу України, якщо частка акцизного податку у ціні за попередній рік менше 60 %, до мінімального податкового зобов’язання застосовується коефіцієнт 1,1.
У 2025 році частка загальної суми податкових зобов’язань у середньозваженій роздрібній ціні сигарет – 58,8 %.
Отже, оскільки у 2025 році частка акцизного податку в ціні сигарет становила 58,8 %, з 01 квітня по 31 грудня 2026 року коефіцієнт 1,1 зобов’язані застосовувати виробники та імпортери тютюнових виробів за кодами УКТ ЗЕД:
- 2402 20 90 10 – сигарети без фільтра;
- 2402 20 90 20 – сигарети з фільтром.

