Суд скасував спецдозвіл на ділянку Вашківецького піщано-гравійного родовища
13:55 | Економічна правда
Господарський суд міста Києва визнав недійсним договір купівлі-продажу спецдозволу на користування надрами на аукціоні щодо видобування піщано-гравійних порід Центральної ділянки Вашківецького родовища.
Про це свідчить рішення суду від 22 січня.
У 2023 році переможцем аукціону щодо спеціального дозволу на видобування піщано-гравійних порід Центральної ділянки Вашківецького родовища, яке знаходиться у Вижницькому районі Чернівецької області та Коломийському районі Івано-Франківської області, стало ТОВ "Черембуд".
Держгеонадра уклало з цим підприємством договір купівлі-продажу спецдозволу.
Центральна ділянка Вашківецького родовища проходить через русло річки Черемош і належить до водоохоронної зони.
Як встановила прокуратура, допустимість провадження планової діяльності з видобутку корисних копалин повинна бути визначена за результатами оцінки впливу на довкілля.
В іншому випадку видобуток корисних копалин в межах водоохоронної зони р.
Черемош суперечить Водному кодексі України.
Водночас згідно з даними Реєстру оцінки впливу на довкілля, в ньому відсутні матеріали щодо здійснення такої оцінки ТОВ "Черембуд" стосовно діяльності з видобутку піщано-гравійної суміші в руслі річки Черемош на Вашківецькому родовищі.
Тобто, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів не видавало підприємству відповідний висновок.
В результаті суд визнав недійсними:
результати електронного аукціону з продажу спецдозволу,
договір купівлі-продажу спецдозволу,
сам спецдозвіл, виданий Держгеонадрами компанії.
Засновниками ТОВ "Черембуд" з Чернівецької області є Оксана Бабіч та Дмитро Гінгуляк.
Нагадаємо:
Держслужба геології та надр провела електронні торги з продажу семи спеціальних дозволів на користування надрами.
Реалізовано ділянки надр із покладами глини та бурштину на загальну суму 48,5 мільйона гривень.

