Індійський нафтовий гігант шукає альтернативу російській нафті — Bloomberg
23.07 16:04 | Економічна правда
Reliance, яка переробляє майже 600 000 барелів нафти на день, почав відходити від сировини з московії на тлі нових санкцій Євросоюзу на дизель, вироблений з російської нафти.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на трейдерів і дані Kpler.
Reliance Industries Ltd., підконтрольна мільярдеру Мукешу Амбані, здійснила рідкісну закупівлю нафти Murban з Абу-Дабі — одразу після введення нового пакету санкцій ЄС проти дизеля з російської нафти.
Хоча компанія зазвичай купує дешевші сорти з московія і Близького Сходу, цього разу обрала преміальний варіант.
За даними Kpler, майже половину імпорту Reliance у 2025 році становить російська нафта.
Водночас близько 20% продукції компанія експортує до Європи — переважно у вигляді дизпалива.
Останні санкції ЄС, що набудуть чинності 21 січня 2026 року, забороняють імпорт пального, виробленого з російської нафти — навіть якщо її переробили в країнах, що не підтримують санкції.
Це ставить під загрозу модель Reliance, яка виграла на знижках московія після 2022 року.
Представники Reliance не коментували ситуацію.
Bloomberg зазначає, що компанія вже шукає альтернативи у країнах Близького Сходу.
Але залишається питання: чи зможе вона замістити близько 600 тис барелів щоденного імпорту з московія — і за якою ціною.
Нагадаємо:
Другий танкер змінив плани щодо завантаження пального на заводі Nayara Energy в Індії після введення санкцій ЄС.
Нафтовий танкер Talara, зафрахтований великою енергетичною компанією BP, вийшов з порту Вадінар індійського нафтопереробного заводу Nayara Energy, що потрапив під санкції, так і не завантаживши дизельне паливо.
Як повідомлялося, 18 липня, Рада ЄС прийняла 18-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, які вдарять по енергетичному, банківському та військовому секторах московії, а також торгівлі з ЄС.
У той же час, частина нового пакету санкцій проти московії, яка спрямована на обмеження потоку пального, виготовленого з російської сирої нафти, набуде чинності лише у січні 2026 року, повідомив Bloomberg.