Дотримання закону – запорука стабільної роботи бізнесу: податківці Дніпропетровщини про застосування РРО/ПРРО
14:32 | Fin.Org.UaФахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) провели онлайн зустріч із фізичними особами – підприємцями. Захід став платформою для діалогу про важливі аспекти застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО (ПРРО).
У першу чергу зупинилися на видачі фіскальних чеків споживачам. Податківці наголосили, що розрахунковий документ, це не формальність, а вимога закону, що захищає права споживачів. Адже фіскальний чек дозволяє повернути товар чи скористатися гарантією, а також є підставою для звернення до податкової, якщо чек не видали. Отримуючи розрахунковий документ споживачі дбають не лише про себе, а й сприяють прозорості економіки.
Особливу увагу на зібранні акцентували на РРО та ПРРО. Фахівці ГУ ДПС роз’яснили ФОПам ключові аспекти використання РРО/ПРРО та наголосили, що їх впровадження дозволяє збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів. Це дозволяє державі та громадам здійснювати фінансування соціальних програм, підтримувати школи, лікарні та інфраструктуру.
Ігнорування вимог щодо застосування РРО та ПРРО може призвести до фінансових санкцій. З 01.08.2025 завершується перехідний період, під час якого діяв зменшений розмір штрафів за порушення правил застосування РРО/ПРРО. Ці пом’якшення втратять чинність і штрафні санкції за порушення, пов’язані з проведенням розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів або невидачею відповідного розрахункового документа, знову стягуватимуться у повному обсязі, а саме: у розмірі 100 % суми, на яку здійснено продаж товарів, при першому порушенні та у розмірі 150 % вартості – за кожне наступне.
До того ж, порушення законодавства призводять до втрати ділової репутації та довіри споживачів, що шкодить іміджу підприємства.
Податківці наголошують, що дотримання закону – це не лише уникнення проблем, а й запорука стабільної роботи бізнесу.
Обговорені питання дали підприємцям чітке розуміння їхніх обов’язків. Водночас споживачі отримали нагадування про свої права.
Такі інформаційні заходи дозволяють підприємцям отримувати дієві практичні інструменти для оптимізації своєї робити та сприяють формуванню податкової культури у Дніпропетровській області.