Республіка Корея започатковує нову програму економічного інноваційного партнерства з Україною на 10 млн дол
04.07 17:20 | Міністерство економіки України
10 млн доларів виділить Корейський Уряд на реалізацію інфраструктурних проєктів в Україні. Міністерство економіки та фінансів Республіки Корея започаткувало нову програму економічного інноваційного партнерства (Economic Innovation Partnership Program, EIPP). Її Республіка Корея буде реалізовувати у співпраці з Україною у найближчі 4 роки.
Ініціатива передбачає надання стратегічних консультацій, розробку проєктів і передпроєктних досліджень, спрямованих на довгострокове економічне співробітництво між Україною та Республікою Корея. Очікується, що загалом в межах програми може бути реалізовано до 25 ініціатив.
Які саме галузі та проєкти є пріоритетними для фінансування обговорили на зустрічі із Першим заступником міністра економіки України Олексієм Соболевим та представниками делегації Корейської державної корпорації закордонної інфраструктури та розвитку міст (KIND).
«Ми бачимо великі перспективи у партнерстві з KIND в межах нової програми як у публічному, так і приватному секторах. Це можливе долучення до фінансування пріоритетних ініціатив для уряду в межах Єдиного проєктного портфелю публічних інвестицій, а також приватних проєктів, які представлені в Інвестиційному гайді. Сподіваємося на участь KIND в технічній підготовці проєктів, як ми робимо це в межах PPF та PPU зі Світовим Банком, ЄІБ та ЄБРР. Ще один перспективний напрямок — приватизація — консультаційна допомога та залучення інвесторів», — наголосив Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.
Корейська державна корпорація KIND вже понад 2 роки реалізує проєкти з відновлення України. Це, зокрема транспортний генплан Київської області, план реконструкції та відновлення українських аеропортів, реновація залізниці та інші проєкти за участі міст і муніципалітетів.
KIND також готова долучитися до генерального планування індустріальних парків в Україні та роботи над зниженням ризиків для інвесторів. Обговорили можливості залучення Республіки Корея до співпраці з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій MIGA та з експортно-кредитними агенціями для розширення механізмів страхування воєнних ризиків.
За результатами зустрічі сторони домовилися координувати роботу з кожного з напрямів співпраці, а також підписати меморандум про взаєморозуміння, який би дозволив розпочати роботу з відбору проєктів для фінансування та реалізації.