Які податкові пільги з плати за землю діють під час воєнного стану?

13:37 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Земельні ділянки, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих
Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди для:
- фізичних осіб з 01.01.2022 до 31.12.2022;
- юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців з 01.03.2022 до 31.12.2022.
З 01.01.2023 не нараховується та не сплачується плата за землю:
з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації;
до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
З 01.05.2024 до територій активних бойових дій прирівняні території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, тому по таких територіях з 01.05.2024 також не нараховується та не сплачується плата за землю.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, який затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
 Земельні ділянки, що перебувають у консервації або забруднені вибухонебезпечними предметами
Також власники землі можуть отримати податкову пільгу, якщо їхня земельна ділянка перебуває у консервації, забруднена вибухонебезпечними предметами або може забруднитися через них (є потенційно забрудненою). Рішення про надання пільги приймає відповідний орган: сільська, селищна чи міська рада, військова або військово-цивільна адміністрація (далі – Ради).
 Земельні ділянки, що перебувають у консервації:
Податок не нараховується на підставі даних Державного земельного кадастру:
- для земель державної та комунальної власності – від першого числа місяця, коли затверджений проєкт консервації, до кінця місяця, коли завершуються заходи з охорони земель згідно з даними Державного земельного кадастру;
- для земель приватної власності  – з моменту внесення інформації до Державного земельного кадастру про заходи з охорони земель до кінця місяця, коли ці заходи завершуються згідно з даними Державного земельного кадастру.
Для земель державної та комунальної власності також не нараховується орендна плата за договорами оренди.
Після завершення заходів з охорони земель нарахування плати за землю відновлюється з першого числа наступного місяця.
Якщо інформація щодо консервації земель в контролюючому органі відсутня, плата за землю нараховується за даними, які подає платник. У разі розбіжностей контролюючий орган протягом 10 робочих днів перераховує суму плати за землю і надсилає нове податкове повідомлення-рішення.
 Земельні ділянки, що забруднені вибухонебезпечними предметами:
Плата за землю не нараховується за період, коли ділянка вважається забрудненою згідно з даними Державного земельного кадастру:
- починаючи з першого числа місяця, коли починається обстеження території операторами протимінної діяльності;
- закінчується останнім числом місяця, коли ділянка визнається придатною для використання.
Для територій активних бойових дій або тимчасово окупованих цей період розраховується з місяця після завершення бойових дій чи окупації, за умови подання власниками земельних ділянок заяви та прийняття Радою рішення про пільги. Звертаємо увагу на те, що хоча кінцевою метою заяви власника земельної ділянки є отримання податкової пільги, заява має надаватися про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами.
Нарахування плати за землю відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, коли ділянка знову вважається придатною для використання.
Звертаємо увагу, що стосовно земельного податку підставою для його ненарахування є дані Державного земельного кадастру.
 Земельні ділянки, які непридатні для використання через потенційну загрозу їх забруднення вибухонебезпечними предметами:
Якщо ділянка визнана непридатною через можливе забруднення вибухонебезпечними предметами, плата за землю не нараховується з першого числа місяця, на який припадає дата прийняття рішення Ради про надання пільги, на підставі заяви платника податку, до останнього числа місяця, на який припадає дата, що настає раніше:
- або кінця строку дії пільги,
- або скасування рішення,
- або дата початку обстеження ділянки операторами протимінної діяльності.
При відсутності даних в контролюючому органі плата за землю нараховується за інформацією, наданою платником, а при розбіжностях контролюючий орган протягом 10 робочих днів перераховує суму податку і видає нове податкове повідомлення-рішення.
Одночасно зазначаємо, що відповідно до рішень Рад (з обов’язковим зазначенням кадастрових номерів) можуть надаватися індивідуальні податкові пільги юридичним та фізичним особам за земельні ділянки, які визнані непридатними для використання через загрозу забруднення вибухонебезпечними предметами.
Рішення Рад про пільги приймаються щороку, якщо є відповідні заяви платників податку, і діють до кінця поточного календарного року.
Для отримання пільги платники податку звертаються із заявою та відповідними документами до Ради за місцем розташування об’єктів оподаткування.
 Земельні ділянки, на яких об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій:
Не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, дані про знищення яких та дані про земельні ділянки, на яких були розташовані зазначені об'єкти нерухомого майна, внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі – Реєстр пошкодженого майна), в межах площ земельних ділянок:
для фізичних осіб - власників знищених об'єктів житлової нерухомості:
у селах - не більше як 0,25 га;
у селищах - не більше як 0,15 га;
у містах - не більше як 0,1 га;
для фізичних та юридичних осіб – власників знищених об'єктів нежитлової нерухомості та юридичних осіб – власників знищених об'єктів житлової нерухомості:
100 відсотків площі земельної ділянки – у разі якщо загальна площа знищеного об'єкта житлової або нежитлової нерухомості дорівнює або перевищує одну третину загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий зруйнований об'єкт нерухомого майна;
50 відсотків площі земельної ділянки – у разі якщо загальна площа знищеного об'єкта житлової або нежитлової нерухомості не перевищує одну третину загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий зруйнований об'єкт нерухомого майна.
Податок не нараховується і не сплачується за період:
- з першого числа місяця, на який припадає дата знищення нерухомого майна, згідно з Реєстром пошкодженого майна,
- до останнього числа місяця, у якому зареєстровано речове право на новозбудований на такій земельній ділянці об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, або до останнього числа місяця, в якому припинено або скасовано воєнний стан в Україні, але не пізніше ніж до 01.01.2026.
 Важливо!
Тимчасово, на період дії воєнного стану на території України, по 31 грудня року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, до рішень Рад щодо встановлення ставок та пільг з місцевих податків та/або зборів та/або рішень про внесення змін до таких рішень не застосовуються вимоги щодо:
- термінів їх прийняття та набрання чинності;
- можливості надання індивідуальних податкових пільг.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Варто не спізнитися з ходом.
Інакше пропустите.

- Fin.Org.UA

Новини

17:22 - Макроекономічний та монетарний огляд, липень 2025 року
16:42 - Недбале управління і мільйонні втрати: аудит виявив фінансові порушення в Харківській лікарні №25
16:20 - Сезонна робота в Карпатах та Одесі: які зарплати за неї можна отримати
16:10 - Евро и акции растут на слабостях доллара
16:00 - Як укласти хорошу M&A-угоду
15:55 - ЄС збільшив квоти на імпорт української агропродукції
15:34 - У Чехії стався масштабний блекаут
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2025
15:28 - Схаменіться та сплатіть податки: Гетманцев звернувся до грального бізнесу
15:03 - США перестали бути "землею обітованою" для німецьких стартапів
15:00 - Київська електричка відновила рух по всьому кільцю
14:49 - Україну обрали до Ради Продовольчої організації ООН: московія та Білорусь не потрапили
14:30 - Мінекономіки та Стокгольмський інститут навколишнього середовища домовились про співпрацю над зеленою трансформацією економіки України
14:29 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду 02 липня 2025 року
14:25 - Армія московія пошкодила в Києві обладнання ДТЕК та знищила дві трансформаторні підстанції
14:22 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду 27 червня 2025 року
14:08 - В Україні з 5 липня відновлять обов’язкове подання статистичної держзвітності для бізнесу
13:59 - Зайнятість у американській промисловості знизилася, робочий тиждень скоротився – CNN
13:40 - В чотирьох районах Києва припинили подачу газу внаслідок атаки московія
13:38 - Операції з постачання на митній території України або вивезення за межі митної території України окремих видів товарів, до яких не застосовується РЕЗ: як зазначити в податкових накладних коди згідно з УКТ ЗЕД?
13:37 - Які податкові пільги з плати за землю діють під час воєнного стану?
13:37 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:35 - Умови, за яких не нараховується пеня за помилкову сплату податкових платежів
13:33 - Сервіс «Пульс» ДПС України – оперативне реагування на звернення платників
13:29 - У Британії Tesla збільшила продажі на 12%, китайський конкурент - вчетверо
13:28 - Припинення діяльності з реалізації пального або спирту етилового: особливості заповнення заяви про анулювання реєстрації платника акцизного податку
13:27 - Чи може страхувальник виправити помилки в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску за періоди, за якими минув строк позовної давності?
13:25 - Прибираємо бар'єри в комунікації: якісні та зручні послуги платникам – швидко і просто
13:24 - Чи має право фізична особа – нерезидент відмовитися від прийняття РНОКПП?
13:23 - Відсутність дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води: що з рентною платою?


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32235
Австралійський долар27.3713
Така0.34041
Канадський долар30.7083
Юань Женьміньбі5.8265
Чеська крона1.9928
Данська крона6.5835
Гонконгівський долар5.3167
Форинт0.123226
Індійська рупія0.48873
Рупія0.0025784
Новий ізраїльський шекель12.4591
Єна0.28904
Теньге0.080335
Вона0.030613
Ліванський фунт0.000466
Малайзійський ринггіт9.8837
Мексиканське песо2.2383
Молдовський лей2.4755
Новозеландський долар25.3034
Норвезька крона4.146
Саудівський ріял11.1276
Сінгапурський долар32.7583
Донг0.0015933
Ренд2.3675
Шведська крона4.366
Швейцарський франк52.5685
Бат1.29072
Дирхам ОАЕ11.3621
Туніський динар14.5031
Єгипетський фунт0.8457
Фунт стерлінгів56.9504
Долар США41.7341
Сербський динар0.41919
Азербайджанський манат24.5451
Румунський лей9.7119
Турецька ліра1.0474
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.3874
Болгарський лев25.1183
Євро49.121
Ларі15.3541
Злотий11.5665
Золото139202
Срібло1539.03
Платина58027.09
Паладій47531.38

Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2025