Податкова Дніпропетровщини: безбар’єрність – норма життя
11:58 | Fin.Org.UaНаціональний тиждень безбар’єрності, який проходить із 19 по 25 травня за ініціативи першої леді України Олени Зеленської – це час, коли ми разом будуємо суспільство, де кожен почутий. Це суспільство рівних можливостей та взаємодія, яка базується на засадах комфортності і людяності.
Фахівцями державних податкових інспекцій Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ДПІ ГУ ДПС) в усіх районах регіону проведені зустрічі з особами з інвалідністю, маломобільними групами населення та представниками громадських, ветеранських, благодійних організацій, які опікуються такими людьми.
Кожна з них пройшла у теплій і щирій атмосфері поваги. Вони стали не просто діалогом про рівні можливості, а справжнім «мостом» між владою та людьми, які щодня долають життєві бар’єри.
Для податківців ці зустрічі стали можливістю не лише розповісти про безбар’єрність податкових сервісів та послуг, а й шансом навчитися слухати і чути. Багато уваги приділили культурі спілкування. На заходах учасники ділилися своїми історіями, потребами та взаємодією з підрозділами ГУ ДПС.
Так, у Дніпровському районі податківці зустрілися з представниками Дніпровського Учбово-Виробничого Об’єднання «ЛУЧ» Українського товариство сліпих», ГО «Солонянська районна організація ветеранів», із спеціалістами відділу соціального захисту населення та відділу захисту прав дітей виконавчого комітету Царичанської селищної територіальної громади.
Про безбар’єрність у податковій службі розповіли і фахівці Кам’янської ДПІ ГУ ДПС під час комунікацій з представниками БО «Благодійний фонд «КАРІТАС КАМ'ЯНСЬКЕ», ГО «ФОНД РОЗВИТКУ КАМ'ЯНСЬКОГО», ГО «Потреба жити», управління праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.
Інформаційною платформою для спілкування про податкові сервіси на Криворіжжі став Прозорий офіс соціальних послуг Тернівської районної у місті ради. Крім того, про доступність стаціонарних ЦОПів та можливості мобільного ЦОПу ГУ ДПС спілкувались під час офлайн зустрічей з представниками комунальних установ Криворізької міської ради: «Будинок милосердя «Затишок», «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Тернівському районі» та «Будинок милосердя».
У Нікопольському районі про можливості податкових сервісів для осіб з інвалідністю, маломобільних груп населення спілкувались під час зустрічей з представниками НРБФ «ДІТЯМ НІКОПОЛЯ», сервісного центру управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ГУ ПФУ).
У Самарівському та Синельниківському районах до діалогу з податківцями приєднались представники ГО «Об’єднання учасників бойових дій, ветеранів та волонтерів «Ветерани ЮА», КЗ «Центр надання соціальних послуг», управління соціального захисту населення Самарівської міської ради, КУ «Центр надання соціальних послуг» Магдалинівської селищної ради, сервісного центру управління ГУ ПФУ, управління соціальної та ветеранської політики Самарівської РДА, управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради, управління соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації.
Такі зустрічі показали, що безбар’єрність – це про людяність і увагу до деталей. Адже мова йшла не лише про пандуси, поручні, спеціальні підйомники, зручну інфраструктуру, а й про особливу атмосферу прийняття, турботи і підтримки, у якій кожен має можливість для гідного життя. Це умови, у яких людина незалежно від віку чи статусу, має можливість жити у комфортному і доброзичливому суспільстві.
Ці зустрічі – не просто події, а крок до суспільства, де немає місця бар’єрам.
Національний тиждень безбар’єрності ще раз нагадав: кожна людина – цінна, кожна історія – важлива. Ми разом маємо будувати Україну, де немає бар’єрів, а є лише відкриті серця та рівні можливості!