Більшість італійських компаній залишились вести бізнес у московії
21.05 16:26 | Економічна правда
Після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну у 2022 році та запровадження західних санкцій понад 70% італійських компаній продовжили роботу в московія.
Про це заявив президент Італо-російської торгової палати (ІРТП) Вінченцо Трані в інтерв’ю російському РБК.
За його словами, близько третини італійських компаній, присутніх на російському ринку, все ж вирішили піти.
Це переважно підприємства з незначною часткою російського обороту, державні компанії, а також бізнеси, чия продукція потрапила під санкції.
Компанії, що залишились, "адаптувались до нових умов і намагаються зменшувати ризики, збільшуючи прибуток", зазначив Трані.
Він також додав, що ті, хто вийшов із ринку, "зазнали серйозних втрат", тоді як ті, хто залишився, зараз переоцінюють доцільність своєї присутності в московія.
Італійські компанії, за словами Трані, виходили з російського ринку без державної підтримки, на відміну від німецьких, інвестиції яких були застраховані урядовою програмою Hermes.
Це дозволило німецьким компаніям отримати компенсацію, чого італійські фірми були позбавлені.
Трані вказав, що "відхід з ринку без компенсації міг завдати значної шкоди репутації компаній перед інвесторами та партнерами".
За даними ІРТП, італійський бізнес у московія переважно представлений у сфері сільського господарства, харчової промисловості, обладнання та автопрому.
Нагадаємо:
Володимир Путін наказав кабінету міністрів московія підготуватися до повернення західних компаній.
Після активізації перемовин між США та Росією, до однієї із західних компаній надійшли дзвінки із пропозицією повернутись на ринок московія.
Лідер Кремля Володимир Путін скасував рішення про передачу активів італійського виробника побутової техніки Ariston під управління "Газпром побутові системи".