Шляхи до стійкості: в Україні обговорювали проблеми та рішення для постраждалих від вибухонебезпечних предметів
20.05 16:50 | Міністерство економіки України
Сьогодні у Києві представники центральних і місцевих органів влади, міжнародних організацій та лідери громадянського суспільства обговорювали моделі допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів та як їх масштабувати на регіони, де є така потреба. Дискусії відбувалися в межах конференції «Шляхи до стійкості: Стратегії надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів у громадах», організованої ПРООН в Україні за фінансової підтримки урядів Іспанії, Республіки Корея та Японії.
«Розмінування — це завжди про людей. Тих хто постраждав і хто не має постраждати. Тих, які потребують допомоги держави й організацій, що працюють з цією темою. Тих, які самі після поранення готові долучатися, аби робити нашу землю безпечнішою. Тих, які не підуть на поле з мінами після якісного інформування про ризики і загрози.
Ми переконані що тема постраждалих від вибухонебезпечних предметів потребує комплексної взаємодії всіх зацікавлених сторін — держави, місцевих громад, суспільства. Лише спільні рішення допоможуть створити дієвий механізм координації цього напрямку та отримати цілісну політику, а не клаптикові рішення», – сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Під час конференції учасники наголосили на необхідності скоординовано реагувати на потреби громад, постраждалих від вибухонебезпечних предметів.
«Допомога постраждалим є ключовою для інклюзивного відновлення та довгострокової розбудови миру. Ми посилюємо системи, що сприяють стійкості та надають людям, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, можливість відновити своє життя. Лідерство України у розробці комплексного Національного плану дій є взірцем для інших постконфліктних ситуацій», – сказав заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.
На заході ПРООН в Україні представили модель допомоги постраждалим – міжсекторальну рамкову програму, що поєднує медичну підтримку, психосоціальну допомогу, правову допомогу, реабілітацію та соціально-економічне залучення. Ця модель вже впроваджена в понад 60 громадах у постраждалих від війни областях за підтримки донорів, зокрема урядів Японії, Республіки Корея та Іспанії.
Учасники конференції обговорили потреби людей, які постраждали від ВНП та досліджували, як інтегрувати персоналізовані послуги на рівні громад в ширшу систему відновлення та соціального захисту в Україні.