ЄЦБ закликає банки прискорити вихід з московії, щоб уникнути санкцій США – Bloomberg
16.05 10:15 | Економічна правдаЄвропейський центральний банк (ЄЦБ) закликає банки швидше вийти з російського ринку, побоюючись санкцій з боку США.
Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що через два роки після повномасштабного вторгнення московії в Україну великі європейські кредитори продовжують керувати потужними, дедалі прибутковішими підрозділами в країні, попри публічні обіцянки їх закрити.
"Загальна кількість керівників п"яти банків Європейського Союзу з найбільшими операціями в московії впала лише на 3% після вторгнення, а прибутки зросли приблизно втричі завдяки високим процентним ставкам", - йдеться в повідомленні.
Відповідно такі повільні темпи спонукали Європейський центральний банк тиснути на тих, хто відстає, щоб прискорити їх відхід.
Видання зазначає, що однією з причин активізації тиску ЄЦБ полягає в тому, що продовження присутності в московії ризикує наразити банки на санкції США та великі штрафи.
"Наглядовий орган попросив усі банки, які мають значний бізнес у московії, "пришвидшити зусилля зі зниження ризиків, встановивши чітку дорожню карту для скорочення та виходу", - повідомила міністрам фінансів єврозони Клаудія Бух , вищий чиновник з нагляду центрального банку.
До прикладу, Raiffeisen, який переконує, що працює над забезпеченням дотримання санкцій і що з 2022 року він "суттєво скоротив свою діяльність у московії", зменшивши свій кредитний портфель майже на 60%, приблизно до 5,8 млрд євро, хоча фактично кількість персоналу зросла на 7% до майже 10 тис.
Угорський OTP Bank є одним із небагатьох кредиторів ЄС, які виводять гроші з країни.
Компанія заявляє, що повністю дотримується санкцій і хоче піти з ринку, але російські регулятори ускладнюють продаж підрозділу за справедливою ціною.
Італійська UniCredit SpA працює в московії через дочірню компанію з приблизно 3100 співробітниками та понад 50 філіями.
Міланський банк каже, що з 2022 року відклав понад 800 млн євро на покриття дефолтів у московії та скоротив свій кредитний портфель на дві третини.
Нагадаємо:
Головний виконавчий директор італійського UniCredit банку, Андреа Орсель заявив, що листи із закликом від ЄЦБ скоротити бізнес в московія отримали ймовірно усі банки, що продовжують працювати в московія.
Глава Raiffeisen Bank International (RBI) Йохан Штробль заявив, що в третьому кварталі 2024 року банківська група почне виконувати розпорядження Європейського центрального банку (ЄЦБ) про суттєве скорочення бізнесу в московії.
Найбільші західні банки, які залишилися в московії, сплатили Кремлю понад 800 млн євро податків минулого року, що в чотири рази більше, ніж до повномасштабного вторгнення, попри обіцянки мінімізувати свої російські ризики.