Чи буде Північна Корея воювати на боці росії проти України?

14.08 08:25 | Укррудпром

Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/CHi_bude_Pvnchna_Koreya_voyuvati_na_bots_Ros_proti_Ukrani.html?print Чи буде Північна Корея воювати на боці росії проти України? zn.ua, 13 августа 2022. Опубликовано 07:50 14 августа 2022 года Про геополітичні обставини, здатні вплинути на перебіг війни.

Нинішня позиційна стадія війни лише зовні скидається на відносне затишшя. Поза сумнівами, сторони ретельно готуються до нової кампанії, періодично вдаючись до тактичних дій, намагаючись вивести одна одну з рівноваги. росія пробила чергове дно, скоївши акт неприкритого ядерного тероризму на Запорізькій АЕС, Україна ж узяла нові висоти, продемонструвавши шкоду куріння на територіях військових складів, аеродромів та стратегічних мостів. росія метається по світу, намагаючись відшукати рештки радянських озброєнь (і перекидає їх, наприклад, із Сирії), Україна продовжує нагромаджувати найсучаснішу техніку від наших партнерів, поступово підвищуючи майстерність її застосування. У контексті майбутніх сценаріїв війни, стає дедалі очевидніше, за ким буде перемога, якщо тільки не виникнуть обставини, здатні змінити всю геополітику. І якщо вони десь і виникнуть, то це буде Азія.

 На початку серпня видання New York Post, з подачі російських ЗМІ, повідомило про готовність Північної Кореї послати стотисячний контингент “добровольців” в Україну, щоб надати підтримку росії. Такий собі “військовий експерт” Ігор Коротченко, завсідник російських ТБ-шоу, заявив про це у прямому ефірі, посилаючись на неназвані джерела. В Україні цю новину сприйняли з гумором, особливо в соцмережах. “Та вони ж просто зразу здадуться в полон, щоб удосталь попоїсти”, — приблизно таким був лейтмотив коментаторів від Фейсбуку. Тим часом в Азії цю новину сприйняли зовсім інакше, з усією серйозністю та навіть занепокоєнням. Поява фактора Північної Кореї обіцяє вкрай небезпечний розвиток подій, і про нього варто поговорити, навіть якщо заяви Коротченка мають під собою мінімальну підставу.

КНДР — держава-ізгой, одна з чотирьох країн-відщепенців, які підтримали агресію рф у ГА ООН. Багато десятиліть Пхеньян перебуває під санкціями, що, втім, не заважає йому розвивати ракетну і ядерну програми, випробовувати балістичні ракети й виступати з войовничою риторикою на адресу Заходу. Численні спроби Південної Кореї, Японії, США встановити з Пхеньяном робочі відносини, обговорити гарантії безпеки в обмін на надання допомоги провалювалися одна по одній. Один із найяскравіших провалів — три зустрічі Трампа з Кім Чен Ином, що закінчилися нічим.

Життєздатність КНДР залежить від Китаю та росії. Пекін дуже обережно допомагає Пхеньяну, щоб і самому під санкції не потрапити, і не провокувати ексцентричного лідера КНДР на агресивні дії (хоча це до пори до часу). Позиція Москви інша. росія перебуває в жорсткій конфронтації з Заходом, її більше не стримує загроза санкцій, корейці — численна й працездатна робоча сила на Далекому Сході, а можливість періодично провокувати Пхеньян на загрозливі дії проти інтересів США в Південно-Східній Азії — цінний інструмент кремлівської геополітики. Адже поки Корея розділена, а Пхеньян працює над ядерною зброєю, величезні ресурси США, Південної Кореї та Японії “зв"язуються” КНДР. Москві важливо, щоб так було й надалі. Якщо Кремлю ніяк не вдається спровокувати Китай на військову операцію проти Тайваню, то з Пхеньяном значно простіше. Нічого особистого, просто Ину потрібні гроші.

У середині липня КНДР раптом визнала “незалежність” “ДНР” і “ЛНР” (раніше це зробили тільки рф та Сирія). Комусь такий крок видасться маргінальним, комусь — просто політичною дурістю. Однак, на думку експертів із ряду країн Азії, таке визнання може відкрити цілком законний шлях для рф і КНДР здійснювати приховані поставки зброї та підсанкційних товарів, які проходитимуть офіційно як “торгівля” КНДР із “ДНР/ЛНР” і не “світитимуться” у світовій статистиці. І це не кажучи про контрабанду. У цьому контексті, і “100 тисяч добровольців” вирушать воювати не за росію проти України, а для надання допомоги “братнім республікам Донбасу”.

На думку цілого ряду експертів із країн Азії, добре обізнаних зі станом справ в армії Північної Кореї, до частини її підрозділів слід ставитися з усією серйозністю. Особливо добре навчені та мотивовані сили спеціальних операцій КНДР, яких налічується близько 100—200 тисяч людей. У минулому КНДР втручалася не тільки в конфлікти в Азії, її військові радники були помічені і в Сирії, і на Близькому Сході, і в країнах Африки. У війні Ірану та Іраку саме Північна Корея поставляла Ірану далекобійну артилерію та ракети. Є в них і MLRS KN-09 (KN-SS-9) з дальністю до 200 км, і серйозна артилерія, а ось власного бойового досвіду застосування немає. Уся ця техніка розміщена на спеціально укріплених позиціях у горах і розрахована на стрільбу по Сеулу, а не для передачі рф. Крім того, на думку фахівців, армія Північної Кореї ніколи не готувалася воювати поза Корейським півостровом, тож на Сході України її ефективність буде, найімовірніше, дуже низькою. Фахівці нагадують також, що з росії вже лунали запевнення про формування 40-тисячного контингенту сирійських бійців, які випарувалися, перш ніж зібралися.

Однак, на думку експертів, недооцінювати зв"язку рф—КНДР в нинішніх умовах не варто. росія може надати досить відчутну підтримку Пхеньянові, яка йому дуже потрібна, в обмін на “добровольців” і зброю. Додатковий бонус — підвищення градуса напруги в регіоні, у Південній Кореї та в Японії, які й так вимушені переглядати військові бюджети та концепції безпеки у зв"язку з посиленням тиску Китаю на Тайвань. Загострення ситуації навколо Тайваню, викликане недавнім візитом Ненсі Пелосі, — ще один дуже важливий фактор геополітики, здатний вплинути на перебіг нашої війни.

Спікерка Палати представників Конгресу США вирішила відвідати низку країн регіону й Тайвань у ті самі дні, коли китайське керівництво перемістилося до курортного міста Бейдайхе для традиційних консультацій і нарад напередодні найважливіших подій, які мають відбутися восени. На кону третій термін Сі Цзіньпіна, можливі зміни в політиці “нульової толерантності” щодо Covid-19, а також вирішення нагромаджених економічних проблем. Але саме “возз"єднання” з Тайванем стало центром нинішньої політики лідера КНР. Пекін не зміг завадити візитові спікерки Пелосі, попри войовничу риторику, але відповів масштабними військовими навчаннями поблизу бунтівного острова, в низці випадків значно перевищивши звичайний рівень агресії. Частина ракет, випущених над Тайванем, приземлилася у виключній економічній зоні Японії, а також у водах Окінави. Префектура Окінава є домівкою для найбільшого військового контингенту США в регіоні, і, якщо виникне криза в Тайванській протоці, саме звідси має надійти допомога. Там також розміщені форпости Сил самооборони Японії, які не спускають очей із Тайваню та КНР.

 У зв"язку з цим дуже цікавий наступний факт. Сі Цзіньпін очолив КНР у травні 2013 року. Невдовзі після цього два члени Китайської академії суспільних наук надрукували в центральній газеті КПК People’s Daily статтю, в якій обґрунтували, що острови Рюкю, які нині становлять префектуру Окінава, у XVII столітті були Королівством Рюкю й підпорядковувалися Китаю. Факти, викладені у статті, відповідають реаліям, але мета публікації була зовсім не історична. На думку оглядачів, тим самим чи не вперше Китай заявив свої права на Окінаву. Своєю чергою, японські острови Сенкаку були оголошені частиною Тайваню, а отже — теж китайською територією. Таким чином, ідея Сі Цзіньпіна про “возз"єднання” земель від самого початку була в центрі його уваги і стосувалася не тільки Тайваню. Важко спрогнозувати, що відбудеться за малоймовірного сценарію зміни лідера КНР на 20-му з"їзді КПК. Однак цілком можливо припустити, що в разі обрання Сі Цзіньпіна на третій термін жодні фактори внутрішньої політики не завадять йому здійснити “возз"єднання” єдиного Китаю рано чи пізно. Тоді буде війна.

В інтересах Китаю, щоб увага США була прикута до Європи, до війни росії проти України. В інтересах росії — переключити фокус Вашингтона на Азію й Тайвань, щоб улаштувати Вашингтону “розтяжку” на 10 тисяч кілометрів. Стратегічні союзники єдині в тому, що звинувачують саме США у розв"язанні війни проти України, про що вкотре заявив посол КНР у Москві. Однак у решті їхні інтереси протилежні. У ситуації з Ненсі Пелосі США продемонстрували спокій і характер, хоча Білий дім навряд чи був радий загостренню ситуації в Тайванській протоці. Сьогодні неможливо передбачити, з якої саме іскри розгориться полум"я в Азії, але краще підготуватися до того, що гасити його доведеться всім демократичним світом, частиною якого ми по праву вже є 

Сергій КОРСУНСЬКИЙ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

13:33 - Чи підлягають поверненню суми сплаченого збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, якщо декларація визнана не прийнятою з причин неповної сплати?
13:31 - Розмір мінімального страхового внеску у 2022 році
13:30 - Повернуті гарантійні внески за участь в аукціоні не включаються в дохід ФОПу – «єдиннику»Повернуті гарантійні внески за участь в аукціоні не включаються в дохід ФОПу – «єдиннику»
13:30 - В сентябре продажи новых автомобилей выросли на 16%
13:30 - В энергокомитете Рады сомневаются в росте цен на топливо с возвратом акцизов
13:30 - США решили пока не запрещать торги долларом в россии
13:30 - Индекс цен в металлургии Турции по итогам сентября вырос на 0,77%
13:29 - Перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу: особливості оподаткування податком на прибуток підприємств
13:28 - Закон України № 2618: змінено ставки акцизного податку
13:26 - Виплата дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів: що з ПДВ?
13:25 - Виникнення показника «другий ліміт» у витязі з системи електронного адміністрування ПДВВиникнення показника «другий ліміт» у витязі з системи електронного адміністрування ПДВ
13:24 - Визначення типу об’єкта нерухомості з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
13:22 - Визначення строку служби РРО
12:35 - Проект строительства нового флота для Украины будет реализован несмотря на войну
12:35 - Украина оформила первые грузы в рамках “таможенного безвиза”
12:35 - Оккупанты массово сдаются в плен, так как им задерживают или сокращают выплаты
12:35 - ЕС предлагает исключить услуги лоцманов из санкций против россии
12:35 - США вводят антидемпинговые пошлины на российские OCTG-трубы
12:35 - ООН: больше 4 млн украинцев получили убежище в Европе
11:40 - Причини виникнення показника «другий ліміт» у витязі з системи електронного адміністрування ПДВ
11:40 - В Турции спустили на воду корвет, который станет новым флагманом украинского флота
11:40 - Повышения пенсий в 2023 году не планируется
11:40 - Суд снова отменил требование налоговиков к “Укртрансгазу” уплатить налогов на 1,8 млрд гривен
11:40 - россия заявила о технической возможности возобновления “Северного потока”
11:40 - “ArcelorMittal Кривой Рог” запускает 2 коксовые батареи
11:39 - Чи має право ФОП – «загальносистемник» використовувати кошти з рахунку для здійснення підприємницької діяльності для власних потреб?
11:37 - Визначення типу об’єкта нерухомості з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
11:36 - За яких умов сума надходжень в іноземній валюті може бути зменшена?
11:34 - Перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу: особливості оподаткування податком на прибуток підприємств
11:33 - Про повернення з бюджету надміру сплаченого податковим агентом ПДФО


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар23.6343
Канадський долар26.6157
Юань Женьміньбі5.1388
Куна4.7351
Чеська крона1.4517
Данська крона4.7921
Гонконгівський долар4.6584
Форинт0.084431
Індійська рупія0.44945
Рупія0.0024014
Новий ізраїльський шекель10.2488
Єна0.25285
Теньге0.07676
Вона0.025539
Мексиканське песо1.8143
Молдовський лей1.8703
Новозеландський долар20.76
Норвезька крона3.3783
Російський рубль0.6141
Сінгапурський долар25.4603
Ренд2.033
Шведська крона3.2697
Швейцарський франк37.2731
Єгипетський фунт1.8717
Фунт стерлінгів40.3461
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.5528
Румунський лей7.2001
Турецька ліра1.971
СПЗ (спеціальні права запозичення)46.7751
Болгарський лев18.2214
Євро35.6361
Злотий7.3483
Алжирський динар0.25917
Така0.36232
Вірменський драм0.090148
Домініканське песо0.68504
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.025047
Сом0.4561
Ліванський фунт0.024258
Лівійський динар7.2354
Малайзійський ринггіт7.8854
Марокканський дирхам3.3231
Пакистанська рупія0.15951
Саудівський ріял9.7324
Донг0.0015321
Бат0.96722
Дирхам ОАЕ9.9558
Туніський динар11.1619
Узбецький сум0.0033202
Новий тайванський долар1.15184
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.30372
Сомоні3.5781
Ларі12.9506
Бразильський реал6.7712
Золото60824.55
Срібло693.86
Платина31525.42
Паладій80126.56

Курси валют, встановлені НБУ на: 03.10.2022

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
207880916.15916.15916.15916.1519999554.50
21590936904.2997536904.2997536904.2997536904.299757380859.95
225668956.05956.05956.05956.05956.05
2258091030.081030.081030.081030.081030.08
2259081048.091048.091048.091048.091048.09
BAVL0.270.270.270.2737800.00
CEEN4.55.24.55.24850.00
KER209209209209209.00
MHPC185.119918519932021.00

Дані за 30.09.2022