20 травня: Cитуація в соціальній сфері

20.05.2022 19:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

572 тисячі гривень миттєвої допомоги профінансувало Мінсоцполітики для людей, які евакуюються, за перший тиждень роботи програми.
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що запрацювала програма надання миттєвої допомоги людям, які евакуюються потягами з місць активних бойових дій, окупованих, оточених або заблокованих населених пунктів.
Це спільний проект Офісу Президента, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мінцифри, Укрпошти та Укрзалізниці.
В рамках проекту люди, які евакуюються потягами з «гарячих точок», отримують одноразову миттєву допомогу просто під час евакуації в розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну іншу особу.
Мінсоцполітики фінансує виплату такої допомоги за рахунок коштів, які надходять від благодійників на гуманітарний рахунок, відкритий в Національному банку України для допомоги постраждалим від війни.
Кошти Мінсоцполітики перераховує Укрпошті, яка забезпечує виплати людям одразу після прибуття на безпечні території.
Людині не потрібно нікуди звертатись для оформлення цієї виплати - інформацію для виплат про людей, які евакуюються, надають працівники Укрзалізниці, які збирають її безпосередньо під час руху евакуаційних потягів.
Марина Лазебна повідомила, що за перший тиждень роботи програми виплати отримали 252 людини з 7 евакуаційних потягів. В Україні з"явиться можливість виготовляти 3D імпланти кісток для допомоги постраждалим у війні.
Міністерство охорони здоров’я спільно з Львівським територіальним медичним об’єднанням підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з американською корпорацією A.D.A.M., яка спеціалізується на інноваціях у галузі 3D медицини.Підписаний меморандум дозволить сторонам об’єднати зусилля для розвитку інноваційних технологій в системі охорони здоров’я України, зокрема на базі Львівського територіального медичного об’єднання.
Це дозволить лікувати військових та цивільних українців, які постраждали внаслідок військової агресії росії, із залученням інноваційних методів.
Йдеться про розробку, підтримку та втілення проєктів з 3D-друку імплантів кісток та інших частин тіла для подальшого їх використання під час надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій. До України надійшли 400 апаратів для VAC-терапії – золотого стандарту лікування ран, та 10 000 одноразових наборів до них.
Методика VAC-терапії передбачає використання від"ємного тиску для очищення поверхні рани, що своєю чергою дозволяє суттєво прискорити її загоєння.
VAC-апарати закуплені за кошти, зібрані на платформі Withukraine, яка була заснована посольством України у Великій Британії.
Загальна сума закупівлі склала понад 1 мільйон доларів.
400 апаратів для VAC-терапії та набори до них найближчими тижнями надійдуть до лікарень у різних регіонах України.
Зі свого боку МОЗ вже провів серію вебінарів для медиків щодо правильного застосування VAC-терапії для лікування ран, аби максимально ефективно надавати медичну допомогу пораненим внаслідок бойових дій. МОЗ у співпраці з Європейською Комісією провело найбільшу за весь час війни евакуацію українців на лікування за кордон.
Майже пів сотні українців — 26 цивільних та 19 військових — зі східних регіонів України були направлені на лікування до Німеччини та Іспанії.
Евакуювали людей зі складними мінно-вибуховими пораненнями, а також пацієнтів із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування. МОЗ ініціювало діалог із ВООЗ щодо спрощеної прекваліфікації медикаментів українського виробництва.
Міністерство охорони здоров’я у рамках співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я ініціювало діалог щодо спрощення прекваліфікації лікарських засобів, вироблених українськими фармкомпаніями, на час війни.
В рамках підтримки МОЗ готовий ініціювати перемовини, щоб спростити умови прекваліфікації ВООЗ українських препаратів на час війни.
Зокрема, мова йде про зменшення вартості прекваліфікації, простіші умови онлайн-інспекцій тощо.
Завдяки спрощеній прекваліфікації українські виробники зможуть виходити на більш широкий ринок та стануть конкурентнішими для закупівель власне ВООЗ. Ізраїль продовжить підтримувати Україну в протистоянні російській агресії.
Ізраїльські клініки прийматимуть на лікування поранених українців та й надалі допомагатимуть пацієнтам з онкологією.
Про це Віктор Ляшко повідомив за підсумками зустрічі з міністром охорони здоров"я Ізраїлю Ніцаном Горовицем та послом Ізраїлю в Україні Михайлом Бродським.
Наразі на безоплатному лікуванні в ізраїльських лікарнях вже перебувають українські діти з онкологічними захворюваннями.
Очікується, що найближчим часом ще близько десяти дітей зможуть потрапити на лікування.
Також нині розглядається механізм залучення ізраїльських клінік, які працюють на території України, до допомоги в лікуванні пацієнтів з онкологією.За час повномасштабної агресії російської федерації Ізраїль відправив до України 10 «швидких» та понад 500 тонн гуманітарної допомоги, серед якої – медикаменти, витратні матеріали, аптечки та турнікети.
Окрім того, Ізраїль надав польовий шпиталь, який півтора місяця працював на Львівщині.
За цей час там надали допомогу 6 000 українських пацієнтів. Усі заклади професійної (професійно-технічної) освіти 18 регіонів України продовжують навчання.
Частково здійснюють освітній процес у профтехах 7 областей.
Заклади фахової передвищої освіти всіх регіонів продовжують здійснювати освітній процес дистанційно, з них 16 – за змішаною формою.
Також в одній області ЗФПО відновив очну роботу.
Щодо роботи закладів вищої освіти Міністр зазначив, що у 24 областях та місті Києві університети працюють дистанційно у синхронному та асинхронному режимі. Близько 1,5 мільярди гривень грошових допомог виплатила Всесвітня продовольча програма у співпраці з Мінсоцполітики.
Міністр соціальної політики України провела зустріч з Метью Холлінгвортом, координатором з надзвичайних операцій Всесвітньої продовольчої програми для України.
Марина Лазебна подякувала Всесвітній продовольчій програмі за швидку реакцію та термінове надання коштів людям, які їх потребують, а також за тісну співпрацю з Міністерством.
Мінсоцполітики передало Всесвітній продовольчій програмі відповідно до укладеного меморандуму про співпрацю перелік з 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб з вразливих категорій, які найбільше потребують підтримки, і люди вже отримують кошти.
Метью Холлінгворт подякував Міністру за професійність та потужне лідерство у захисті людей у такий складний для України час.
Він висловив повну солідарність з Україною та сподівання, що Всесвітня продовольча програма в найближчому майбутньому буде присутня в Україні з єдиною метою – купувати продовольство для інших країн світу, які голодують.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market fluctuations
Economic uncertainty
Navigating risk

- Fin.Org.UA

Новини

08:45 - Противоречивые сигналы рынка труда США
08:30 - "Ворскла": токсична "яма", керований вихід або історія успіху для Жеваго
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 липня: МВФ змінив негативний сценарій щодо України, перекрили трасу Київ – Чоп на Житомирщині
20:35 - В Україні сезон місцевої лохини стартував із в 2,6 рази вищих цін, ніж торік
20:10 - На Житомирщині перекрили рух в обидва напрямки на трасі Київ – Чоп: як об'їхати
19:20 - Трамп зняв санкції з "Рособоронекспорту" та низки інших установ та фізосіб московія
18:45 - Висновки нового дослідження НБУ про українських мігрантів у колонці Голови НБУ Андрія Пишного та статті фахівців Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ
18:40 - YouTube заблокував в Україні канали двох підсанкційних осіб
18:21 - Енергоефективність в Україні - стратегічний пріоритет на шляху відновлення
18:05 - В Україні за рік на 16% побільшало нових авто: найпопулярніші моделі
17:45 - У Києві на рік обмежать рух на перетині двох магістралей
17:41 - Моніторинг основних подій в економіці України (травень 2025)
17:40 - Визначено вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг
17:25 - Співвласницю Ibox банку Шевцову та її пособниць судитимуть за міскодинг на 5 мільйонів
17:03 - На українських АЗС подорожчав бензин
17:00 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Almost UAH 240 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2025, and almost UAH 1,698 Billion Total since Martial Law Was Imposed
17:00 - З початку 2025 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 240 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 1 698 млрд грн
17:00 - Чи встигне Україна закачати газ у сховища
16:59 - Харків отримав кредит від ЄБРР: на що його витратять
16:46 - Китай ввозить мільйон барелів іранської нафти щодня, попри санкції США
16:24 - Молочні продукти в червні продовжили дорожчати
16:10 - Регулятор відмовив продовжити термін дії інвестфонду Порошенка
16:09 - Триває відновлення довоєнного регулювання діяльності банків
16:05 - На 37% побільшало судових рішень про корупцію: як за це найчастіше карають
16:00 - Петиція про декриміналізацію порно набрала необхідну кількість голосів: авторка висловила подяку
15:51 - Nissan відкликає понад 440 тисяч авто через ризик відмови двигуна
15:34 - ЄС мало робить для зменшення залежності від китайських рідкісноземельних металів – The Guardian
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.07.2025
15:30 - Уряд веде перемовини з партнерами про фінансування на 2026 рік


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32303
Австралійський долар27.4033
Така0.34076
Канадський долар30.6368
Юань Женьміньбі5.8323
Чеська крона1.9929
Данська крона6.5853
Гонконгівський долар5.3264
Форинт0.123113
Індійська рупія0.48786
Рупія0.0025735
Новий ізраїльський шекель12.3941
Єна0.29
Теньге0.080618
Вона0.030749
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.892
Мексиканське песо2.2292
Молдовський лей2.4748
Новозеландський долар25.342
Норвезька крона4.1375
Саудівський ріял11.1489
Сінгапурський долар32.8037
Донг0.001598
Ренд2.3669
Шведська крона4.386
Швейцарський франк52.7059
Бат1.28885
Дирхам ОАЕ11.3835
Туніський динар14.4822
Єгипетський фунт0.8471
Фунт стерлінгів57.146
Долар США41.8116
Сербський динар0.4193
Азербайджанський манат24.5907
Румунський лей9.702
Турецька ліра1.0505
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.4717
Болгарський лев25.1287
Євро49.1328
Ларі15.3702
Злотий11.5604
Золото139696.32
Срібло1515.29
Платина57904.47
Паладій46969.06

Курси валют, встановлені НБУ на 03.07.2025