20 травня: Cитуація в соціальній сфері

20.05.2022 19:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

572 тисячі гривень миттєвої допомоги профінансувало Мінсоцполітики для людей, які евакуюються, за перший тиждень роботи програми.
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що запрацювала програма надання миттєвої допомоги людям, які евакуюються потягами з місць активних бойових дій, окупованих, оточених або заблокованих населених пунктів.
Це спільний проект Офісу Президента, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мінцифри, Укрпошти та Укрзалізниці.
В рамках проекту люди, які евакуюються потягами з «гарячих точок», отримують одноразову миттєву допомогу просто під час евакуації в розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну іншу особу.
Мінсоцполітики фінансує виплату такої допомоги за рахунок коштів, які надходять від благодійників на гуманітарний рахунок, відкритий в Національному банку України для допомоги постраждалим від війни.
Кошти Мінсоцполітики перераховує Укрпошті, яка забезпечує виплати людям одразу після прибуття на безпечні території.
Людині не потрібно нікуди звертатись для оформлення цієї виплати - інформацію для виплат про людей, які евакуюються, надають працівники Укрзалізниці, які збирають її безпосередньо під час руху евакуаційних потягів.
Марина Лазебна повідомила, що за перший тиждень роботи програми виплати отримали 252 людини з 7 евакуаційних потягів. В Україні з"явиться можливість виготовляти 3D імпланти кісток для допомоги постраждалим у війні.
Міністерство охорони здоров’я спільно з Львівським територіальним медичним об’єднанням підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з американською корпорацією A.D.A.M., яка спеціалізується на інноваціях у галузі 3D медицини.Підписаний меморандум дозволить сторонам об’єднати зусилля для розвитку інноваційних технологій в системі охорони здоров’я України, зокрема на базі Львівського територіального медичного об’єднання.
Це дозволить лікувати військових та цивільних українців, які постраждали внаслідок військової агресії росії, із залученням інноваційних методів.
Йдеться про розробку, підтримку та втілення проєктів з 3D-друку імплантів кісток та інших частин тіла для подальшого їх використання під час надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій. До України надійшли 400 апаратів для VAC-терапії – золотого стандарту лікування ран, та 10 000 одноразових наборів до них.
Методика VAC-терапії передбачає використання від"ємного тиску для очищення поверхні рани, що своєю чергою дозволяє суттєво прискорити її загоєння.
VAC-апарати закуплені за кошти, зібрані на платформі Withukraine, яка була заснована посольством України у Великій Британії.
Загальна сума закупівлі склала понад 1 мільйон доларів.
400 апаратів для VAC-терапії та набори до них найближчими тижнями надійдуть до лікарень у різних регіонах України.
Зі свого боку МОЗ вже провів серію вебінарів для медиків щодо правильного застосування VAC-терапії для лікування ран, аби максимально ефективно надавати медичну допомогу пораненим внаслідок бойових дій. МОЗ у співпраці з Європейською Комісією провело найбільшу за весь час війни евакуацію українців на лікування за кордон.
Майже пів сотні українців — 26 цивільних та 19 військових — зі східних регіонів України були направлені на лікування до Німеччини та Іспанії.
Евакуювали людей зі складними мінно-вибуховими пораненнями, а також пацієнтів із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування. МОЗ ініціювало діалог із ВООЗ щодо спрощеної прекваліфікації медикаментів українського виробництва.
Міністерство охорони здоров’я у рамках співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я ініціювало діалог щодо спрощення прекваліфікації лікарських засобів, вироблених українськими фармкомпаніями, на час війни.
В рамках підтримки МОЗ готовий ініціювати перемовини, щоб спростити умови прекваліфікації ВООЗ українських препаратів на час війни.
Зокрема, мова йде про зменшення вартості прекваліфікації, простіші умови онлайн-інспекцій тощо.
Завдяки спрощеній прекваліфікації українські виробники зможуть виходити на більш широкий ринок та стануть конкурентнішими для закупівель власне ВООЗ. Ізраїль продовжить підтримувати Україну в протистоянні російській агресії.
Ізраїльські клініки прийматимуть на лікування поранених українців та й надалі допомагатимуть пацієнтам з онкологією.
Про це Віктор Ляшко повідомив за підсумками зустрічі з міністром охорони здоров"я Ізраїлю Ніцаном Горовицем та послом Ізраїлю в Україні Михайлом Бродським.
Наразі на безоплатному лікуванні в ізраїльських лікарнях вже перебувають українські діти з онкологічними захворюваннями.
Очікується, що найближчим часом ще близько десяти дітей зможуть потрапити на лікування.
Також нині розглядається механізм залучення ізраїльських клінік, які працюють на території України, до допомоги в лікуванні пацієнтів з онкологією.За час повномасштабної агресії російської федерації Ізраїль відправив до України 10 «швидких» та понад 500 тонн гуманітарної допомоги, серед якої – медикаменти, витратні матеріали, аптечки та турнікети.
Окрім того, Ізраїль надав польовий шпиталь, який півтора місяця працював на Львівщині.
За цей час там надали допомогу 6 000 українських пацієнтів. Усі заклади професійної (професійно-технічної) освіти 18 регіонів України продовжують навчання.
Частково здійснюють освітній процес у профтехах 7 областей.
Заклади фахової передвищої освіти всіх регіонів продовжують здійснювати освітній процес дистанційно, з них 16 – за змішаною формою.
Також в одній області ЗФПО відновив очну роботу.
Щодо роботи закладів вищої освіти Міністр зазначив, що у 24 областях та місті Києві університети працюють дистанційно у синхронному та асинхронному режимі. Близько 1,5 мільярди гривень грошових допомог виплатила Всесвітня продовольча програма у співпраці з Мінсоцполітики.
Міністр соціальної політики України провела зустріч з Метью Холлінгвортом, координатором з надзвичайних операцій Всесвітньої продовольчої програми для України.
Марина Лазебна подякувала Всесвітній продовольчій програмі за швидку реакцію та термінове надання коштів людям, які їх потребують, а також за тісну співпрацю з Міністерством.
Мінсоцполітики передало Всесвітній продовольчій програмі відповідно до укладеного меморандуму про співпрацю перелік з 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб з вразливих категорій, які найбільше потребують підтримки, і люди вже отримують кошти.
Метью Холлінгворт подякував Міністру за професійність та потужне лідерство у захисті людей у такий складний для України час.
Він висловив повну солідарність з Україною та сподівання, що Всесвітня продовольча програма в найближчому майбутньому буде присутня в Україні з єдиною метою – купувати продовольство для інших країн світу, які голодують.

Додати коментар

Користувач:
email:





In Basel they meet
BIS, the central bank's bank
Regulating all

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 квітня: покриття дефіциту бюджету, Raiffeisen Bank просять пришвидшити вихід з московія
20:45 - Meta представила ранні версії своєї нової моделі ШІ LLaMA 3
20:33 - Мексика під тиском США припиняє стимулювання китайських виробників електромобілів
20:04 - Україна отримала від німецьких партнерів енергетичне обладнання на майже мільйон євро
19:47 - У І кварталі до бюджету від приватизації надійшло понад 650 мільйонів
19:47 - Катерина Павліченко: За допомогою 38 машин, отриманих ДСНС від міжнародних партнерів, було розміновано понад 700 га територій
19:22 - У І кварталі Мінфін залучив понад $3 мільярди внутрішніх запозичень для покриття дефіциту бюджету
19:13 - московіянам почнуть відключати вхід в акаунти через Apple чи Google ID
19:06 - У Мінфіні відбулося третє засідання Міжвідомчої робочої групи з питань застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
18:56 - "Схеми": Портнов з Іспанії переписав віллу під Києвом на дітей
18:44 - Виробники "Шахедів", металургія та автопромисловість: США та Британія ввели санкції проти Ірану
18:41 - Делегація МОЗ взяла участь у пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я
18:35 - "Укрнафта" змешить споживання електроенергії на АЗС
18:25 - Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін
18:18 - Замість декларативних пільг — дієві інструменти для самореалізації ветеранів у цивільному житті, — Максим Кушнір
18:12 - "Мобілізаційний" закон: зміни для бізнесу та військовозобов’язаних осіб
18:07 - УЗ цьогоріч планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій
17:56 - Підписано Угоду про співробітництво в рамках проекту «Спільна архівна спадщина» з керівниками архівних служб країн Балтії, України та Польщі
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 18.04.2024
17:32 - "Укренерго" попереджає про можливі обмеження електроенергії для промислових споживачів
17:30 - Держаудитори перевірять ефективність роботи ДП «Укрдіпроважмаш»
17:28 - Посібник "Створення індустріальних парків та включення їх до Реєстру індустріальних парків"
17:21 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
17:20 - ФДМУ не зміг із першої спроби продати конфісковані квартири Сальдо і Шелкова
17:17 - Зустріч фінансового блоку G7: Сергій Марченко закликав пришвидшити розробку механізмів для спрямування активів рф на потреби України
17:00 - З 22 квітня в Києві відновиться платне паркування
16:48 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
16:38 - План США з випуску боргових зобов'язань під активи московія має юридичні ризики – ЄЦБ
16:35 - З початку року аграрії отримали кредитів на розвиток на 36 мільярдів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5305
Канадський долар28.7995
Юань Женьміньбі5.4716
Чеська крона1.6729
Данська крона5.6663
Гонконгівський долар5.0568
Форинт0.107167
Індійська рупія0.47405
Рупія0.0024469
Новий ізраїльський шекель10.4752
Єна0.25658
Теньге0.088619
Вона0.028832
Мексиканське песо2.3361
Молдовський лей2.2125
Новозеландський долар23.4771
Норвезька крона3.6023
московський рубль0.42078
Сінгапурський долар29.1268
Ренд2.0799
Шведська крона3.6351
Швейцарський франк43.5804
Єгипетський фунт0.8193
Фунт стерлінгів49.3858
Долар США39.6037
Білоруський рубль14.3951
Азербайджанський манат23.2936
Румунський лей8.497
Турецька ліра1.2187
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1599
Болгарський лев21.6154
Євро42.2789
Злотий9.769
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94309.87
Срібло1126.34
Платина37223.12
Паладій40714.98

Курси валют, встановлені НБУ на 19.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.451041.451041.451041.45312435.00
227763995.04995.04995.04995.04221893.92
229025981.29981.29981.29981.29490645.00
229470917.22917.22917.22917.2291722.00
2302621049.581049.581049.581049.58209916.00
BAVL0.2250.2250.2250.22567500.00
CRSR061018.491019.181018.491019.1820373.25
USGK78454845484548454822740000.00

Дані за 18.04.2024