Мінветеранів та представники ветеранської спільноти обговорили формування української національної та громадянської ідентичності

26.01.2022 16:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У вівторок, 25 січня, у Міністерстві у справах ветеранів України відбулась робоча зустріч з представниками ветеранської спільноти щодо формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання. У зустрічі взяли участь керівники профільних підрозділів та експертних груп Мінветеранів, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства культури та інформаційної політики, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, представники Громадської ради при Мінветеранів та ветеранських громадських організацій. Одним з важливих для обговорення питань на зустрічі стало законодавче унормування сфери формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання (проект Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»). Радник Міністра у справах ветеранів України Василь Павлов зазначив, що Мінветеранів долучається до політики формування та утвердження громадянської ідентичності, адже ветеран – це громадянин, який реалізував свої права та обов’язки, захищаючи країну, і може передати унікальний досвід. «Наразі в Україні триває гібридна війна.
Боротьба йде не тільки за територію та ресурси, а й за свідомість та ідентичність – ким себе визнає людина та спільнота.
Потрібно, щоб українці вчилися критичному мисленню, отримували правдиву інформацію, пам’ятали історію і знали про героїчні вчинки сучасників.
Це передбачено в Указах Президента України та документах Уряду, які регламентують процеси формування у населення української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання», – сказав Василь Павлов. Він також наголосив, що цьогоріч вперше в історії Мінветеранів у кошторис відомства закладено фінансування національно-патріотичного виховання, та закликав учасників зустрічі активно долучатися до співпраці з Міністерством, надавати свої пропозиції. Представниця групи з розробки законопроекту – начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Ольга Євтушок зауважила, що наразі є запит від сучасної молоді щодо модернізації національно-патріотичне виховання в Україні. «У законопроекті чітко визначені цінності, на основі яких має формуватися система національно-патріотичного виховання.
Це – самобутність, соборність, воля та гідність», – розповіла вона. Експерт у сфері національно-патріотичного виховання Товариства сприяння обороні України Микола Ляхович підкреслив важливість долучення Мінветеранів до активної участі у процеси формування української національної громадянської ідентичності. «Адже ветерани, захисники нації і держави, є взірцем у виховному процесі у будь-якій країні», – наголосив він. На думку експерта, законопроект «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» потребує доопрацювання і важливо, що Мінветеранів організовує такі обговорення, долучається до процесів формування української національної та громадянської ідентичності та враховує громадську думку. Також під час зустрічі учасники обговорили досвід взаємодії ветеранської спільноти та органів місцевої влади щодо залучення ветеранів до реалізація Стратегії з національно-патріотичного виховання та Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року у регіонах. Сторони поділилися успішними кейсами залучення ветеранів до формування у населення української національної та громадянської ідентичності. Учасники зустрічі обмінялися думками, почули пропозиції колег та представників органів державної влади про динаміку й тенденції, які відбуваються у сфері національно-патріотичного виховання, щоб взяти на озброєння кращі практики та можливості. «Це перша така масштабна зустріч Мінветеранів та експертної групи у широкому пулі однодумців.
Упевнений, що ми і надалі будемо радитись, отримувати зворотній зв’язок щодо різних позицій, і виводити нашу співпрацю на новий рівень», – підсумував зустріч генеральний директор Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Руслан Приходько.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:35 - "Висновки зроблено": Гороховський вибачився за скандал з фото клієнтки monobank
21:55 - Заступника голови Ощадбанку відсторонили від частини обов'язків через оголошену підозру
21:00 - Новини 11 березня: новий рейтинг Forbes, скандал з Гороховським
20:55 - В Києві викрили схему незаконного ввезення товарів з Китаю на мільйони гривень
20:30 - "Креді Агріколь" купує банк "Львів"
20:18 - Комісією завершено відбір кандидатів на посади членів наглядових рад підприємств ПЕК
20:02 - Поглинання між нафтовими компаніями другий рік поспіль були незначними
19:40 - Київ витратить 65 мільйонів на оздоблення парку та мосту на Оболоні
19:20 - 12 березня по всій Україні графіки відключень світла діятимуть ввечері
19:00 - Анатолій Куцевол ознайомив Президентку Бундестагу Німеччини з наслідками російських атак на одну зі столичних ТЕЦ
18:51 - Мінцифра повідомила, як планує змінити ринок азартних ігор
18:45 - Надходження військового збору зросли на третину: які регіони сплатили найбільше
18:27 - московія через тиск на бюджет шукає, які витрати сокротити – Reuters
18:15 - Banks Have Sufficient Foreign Cash Holdings: Results of Cash Supply Transactions
18:15 - Запас валюти в касах банків є достатнім – результати операцій з підкріплення кас банків
18:10 - НБУ просить Гороховського пояснень щодо опублікованого фото клієнтки monobank
18:04 - Зеленський: Україна повинна повідомити ЄС про дату можливого відновлення нафтопроводу "Дружба"
17:50 - Олександр Краснолуцький: Схема зелених інвестицій — дієвий інструмент практичної кліматичної співпраці між Україною та Іспанією
17:50 - 14 кандидатів на посаду голови АРМА пройшли тестування на знання законодавства
17:49 - Азербайджан хоче збільшити поставки газу до Євросоюзу
17:37 - У лютому загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на вісім компаній
17:34 - Управління з питань управління відходами
17:25 - московіяни заявляють про атаку на інфраструктуру "Турецького потоку"
17:17 - Ліміт № 43/2026 від 04.03.2026 на використання природних ресурсів у межах Дунайського біосферного заповідника на 2026 рік
17:15 - Ліміт № 42/2026 від 25.02.2026 на використання природних ресурсів у межах Кам’янець-Подільського ботанічного саду загальнодержавного значення на 2026 рік
17:12 - Ліміт № 41/2025 від 18.12.2025 на використання природних ресурсів у межах ботанічного саду загальнодержавного значення Ужгородського національного університету на 2025 рік
17:10 - Ліміт № 40/2025 від 04.12.2025 на використання природних ресурсів у межах Нижньодністровського НПП на 2026 рік
17:10 - МЕА вивільнить найбільші в історії нафтові резерви


Більше новин