Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів, – Максим Немчинов

30.11.2021 14:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство енергетики працює над законопроектом щодо збереження стимулюючої ренти на видобуток газу для нових свердловин і впровадження такої ренти для відновлених свердловин.
Про це заявив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов в енергоблозі Міненерго. «Україна здійснила реформи, доєдналась до європейського газового ринку, ми суттєво скоротили і власне споживання, і обсяг імпорту.
Наступний крок - ми прагнемо повністю покривати потреби внутрішнього споживання природного газу за рахунок власного видобутку та заходів з енергоефективності», - зазначив Максим Немчинов. Український видобуток газу за десять місяців 2021 року становив майже 16,5 млрд м куб, а споживання газу – близько 21,5 млрд м куб. «Щоб покращити інвестиційну привабливість та залучити інвестиції у галузь, ми на сьогодні працюємо над законопроектом щодо збереження стимулюючої ренти для видобутку газу.
Йдеться про збереження стимулюючої ренти для нових свердловин, запровадження стимулюючої ренти для відновлених свердловин, для видобутку газу нетрадиційних покладів, а також видобутку сирої нафти», - наголосив заступник Міністра. Міжнародний досвід доводить, що така точкова фіскальна та регуляторна політика може бути ефективною і дозволить залучити інвестиції у видобуток покладів, які не будуть розроблятися за звичайних умов через капіталомісткість та бізнес-ризики. У Реєстрі нафтових і газових свердловин знаходиться більше 3000 ліквідованих і законсервованих свердловин.
Поновлення навіть 5% з них за рік дасть значний позитивний ефект для галузі – йдеться про видобуток близько 2,7 млрд м3 газу та 1 млн тонн нафти. «Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів.
За рахунок нетрадиційних покладів ми можемо збільшити запаси вуглеводнів в Україні майже вдвічі», - наголосив Максим Немчинов. На сьогодні – в українських підземних сховищах понад 16 млрд кубометрів газу.
Цього цілком достатньо для стабільного проходження опалювального сезону.

Додати коментар

Користувач:
email:





Asian Development Bank
Boosting Asia's progress
Poverty reduction

- Fin.Org.UA

Новини

12:25 - Іран знову перекрив Ормузьку протоку: яка причина
11:55 - "Укрзалізниця" розпочинає продаж квитків за новими коефіцієнтами
10:58 - Уряд представив IFC інвестиційний "віш-лист": про які проєкти йдеться
09:53 - Російські БпЛА атакували порт на Одещині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн


Більше новин