У Держекоінспекції розповіли про покарання за продаж первоцвітів

04.03.2021 18:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Територіальні округи Держекоінспекції розпочали проведення посилених заходів щодо збереження ранньоквітучих об"єктів рослинного світу.
На порушників чекає сплата не тільки штрафу, а і збитків, завданих довкіллю, які можуть сягати десятків тисяч гривень.
Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції. «За моїм дорученням всі територіальні органи ДЕІ розпочали проведення посилених заходів щодо збереження ранньоквітучих об"єктів рослинного світу, зокрема тих, які знаходяться у Червоній книзі України.
Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), білоцвіт весняний. Наразі інспектори ДЕІ спільно з правоохоронцями вже проводять рейди з виявлення порушень природоохоронного законодавства в частині незаконної реалізації та вилучення з природного середовища ранньоквітучих та червонокнижних рослин.
На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП), конфіскації об’єктів рослинного світу, а також сплати збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю», - деталізував Голова Держекоінспекції Андрій Мальований. За його словами, такий посилений контроль дозволить зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки. Посадовець також підкреслив, що щороку початок весни стає катастрофою для червонокнижних первоцвітів. «Торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів.
Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень. Як і будь-які інші рослини, ранньоквітучі види мають своє важливе значення для екосистеми, в якій вони ростуть.
Їх остаточне знищення призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину», - зазначив Андрій Мальований. Голова ДЕІ нагадав, що громадяни також можуть протидіяти знищенню червонокнижних рослин.
Свідки продажу первоцвітів мають змогу зателефонувати на гарячу лінію ДЕІ (+38 (044) 521-20-38) та повідомити деталі про порушення.
Подати свою скаргу також можна за допомогою мобільного додатку Ecoinspector 2.0.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is strange
Like an ocean's ebb and flow
Ride the waves with care

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - НАТО обговорює місію в Ормузі для захисту суден
18:01 - На вулиці міст України повернулися патрульні на мотоциклах, велосипедах та конях
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 20 травня
17:33 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
17:30 - Видатки держбюджету за чотири місяці – на 13,8% вищі за минулорічні
17:20 - Денис Шмигаль обговорив з Артуром Лорковським подальше залучення донорських внесків до Фонду підтримки енергетики України
17:20 - У Каталонії затримали сина засновника бренду Mango за підозрою в убивстві батька
17:16 - Нацбанк оштрафував "Укрпошту" на 1,7 мільйона
16:56 - Засідання Комісії
16:50 - московія посилює свою присутність у Танзанії: яка мета
16:33 - Відмова від російського газу: Словаччина укладе 10-річну газову угоду з Азербайджаном
16:30 - Прогалини в сучасному ESG
16:28 - Хто є платниками внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
16:26 - Продаж авто, пального, техніки без РРО та приховування готівки: понад 160 млн грн штрафів за результатами перевірок
16:25 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків до бюджету
16:23 - ДПС і Світовий банк обговорили архітектуру цифрової трансформації податкової служби
16:22 - Дніпропетровщина: послуга онлайн-сурдоперекладу у ЦОПах – доступ до податкового сервісу без безбар’єрів
16:20 - Правоохоронці викрили "шахрая-металурга", який ошукав іноземні компанії
16:19 - До АТ “УКРПОШТА” застосовано захід впливу
15:51 - Шмигаль розповів у Берліні про нову архітектуру енергобезпеки і закликав врахувати уроки України
15:46 - На Прикарпатті ділки викачали з державної ГТС газ на 200 мільйонів гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.05.2026
15:30 - До страхової компанії застосовано захід впливу
15:26 - Денис Шмигаль: Енергетична безпека стала складовою європейської безпеки
15:13 - ОАЕ відновили електроживлення атомного реактора після атаки дрона – МАГАТЕ
15:07 - Німеччина додатково спрямує 46 млн євро на проєкти підвищення ефективності передачі електроенергії, – Денис Шмигаль
15:05 - московіяни поцілили у елеватор "Кернел" на Хмельниччині
14:35 - Великий медцентр пластичної хірургії підозрюють в ухиленні від сплати податків
14:12 - Meta скорочує 8000 співробітників, ще 7000 "перекинуть" на розробку ШІ
13:49 - Вирощування пшениці за допомогою "штучної річки" у пустелі: Єгипет запускає мегапроєкт


Більше новин