Сергій Шкарлет і Віра Рогова взяли участь у нараді керівників закладів післядипломної педагогічної освіти

03.03.2021 13:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Впровадження Державного стандарту базової середньої освіти, нормативні документи, які регулюють діяльність закладів післядипломної педагогічної освіти (ЗППО), моніторинг професійного розвитку вчителів.
Про це йдеться під час наради керівників обласних закладів післядипломної педагогічної освіти, яка триває впродовж 2 та 3 березня 2021 року.
У перший день у заході взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і заступник Міністра Віра Рогова. «Фахівці закладів післядипломної педагогічної освіти проводять підвищення кваліфікації понад 590 тисяч педагогічних працівників.
Ці заклади є ґрунтом, на якому стоїть розвиток української освіти, адже вони, зокрема, імплементують реформу “Нова українська школа”, а також здійснюють супровід дошкільної, початкової та середньої освіти в регіонах.
Невизначеність статусу ЗППО, а також неузгодженість нормативно-правових актів стали щоденними перешкодами для роботи цих установ.
Тому Міністерство освіти і науки України розпочинає активну роботу над документами, які відповідатимуть сучасним викликам», – розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Комунальні заклади післядипломної педагогічної освіти здійснюють підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також наукове, навчальне, організаційне забезпечення розвитку вчителів.
Крім цього, ЗППО займаються й теоретичними та прикладними дослідженнями в галузі освіти та впроваджують у щоденну діяльність закладів освіти найкращі практики за результатами цих досліджень. У результаті робочої наради керівників ЗППО має бути узгоджено підходи до професійного розвитку педагогічних працівників для впровадження Державного стандарту базової освіти.
Представники МОН, державних установ та керівники закладів також мають погодити зміст навчання педагогів, які працюватимуть з учнями 5-9 класів за новим Держстандартом, а також його загальний й регіональний графіки. Під час заходу учасники також обговорюють: перспективи розбудови інституційної спроможності закладів післядипломної педагогічної освіти з урахуванням особливостей внутрішнього та зовнішнього середовища; концептуальні підходи до вдосконалення чинного законодавства; пропозиції щодо внесення змін у нормативні документи, що регулюють питання фінансування; запровадження системи моніторингу й оцінювання результатів професійного розвитку педагогічних працівників. Під час спілкування із керівниками ЗППО Сергій Шкарлет наголосив на важливості розроблення окремого закону, який потрібен для регулювання їхньої роботи та положення про заклад післядипломної педагогічної освіти. Це підкреслила і заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова: «Україна наразі потребує потужного поштовху для розвитку закладів післядипломної педагогічної освіти.
Положення про ці заклади є застарілим, адже за останні роки змінилися підходи до освіти, технологічні умови та потреби освітянської спільноти.
Під час цієї наради ми маємо знайти спільний шлях до оновлення нормативно-правового забезпечення роботи ЗППО у співпраці з органами державної влади, державними установами, громадськими організаціями та міжнародними організаціями.
Усе це має підсилити нашу спроможність якісно підготувати вчителів до впровадження НУШ в базовій школі». У другий день під час зустрічі з експертами освітніх проектів, які представлені в Україні, учасники заходу обговорять можливості міжнародної підтримки професійного розвитку педагогічних працівників у процесі переходу до базової освіти.
Ще однією темою наради є партнерство суб"єктів післядипломної педагогічної освіти (як державних, так і громадських) для пошуку найкращих рішень в умовах пандемії COVID-19 – змішаних та дистанційних. Нараду організовано Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Інститутом модернізації змісту освіти у співпраці з Командою підтримки реформ МОН.
Захід став можливим завдяки підтримці проекту фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось разом». Нагадаємо, розпочалася сертифікація вчителів 2021 року, участь у першому етапі взяли 1622 педагоги.

Додати коментар

Користувач:
email:





Companies compete
Stock prices reflect their success
Investors profit

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 22 грудня: в уряді обіцяють скоротити відключення, Литва передала Україні електростанцію
20:40 - московіяни почали менше їсти, щоб платити кредити – росЗМІ
20:10 - Японія готується перезапустити найбільшу у світі АЕС – через 15 років після Фукусіми
19:40 - Китай б'є по молочці ЄС збільшенням мит у два рази
19:12 - Вже 13,7 мільйона українців отримали "зимову тисячу"
18:55 - Revolut закриває рахунки українців через вимоги законодавства
18:35 - В Україні зріс попит на довгострокову оренду квартир – дослідження
18:25 - Російська нафта обвалилася до $34: санкції США вибивають знижки до дна
18:04 - Ринок нерухомості 2026: аналітики зробили прогноз
17:54 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 23 грудня
17:53 - До кредитної спілки застосовано захід впливу
17:24 - Енергетики розповіли про відключення світла у вівторок 23 грудня
17:20 - Журналісти знайшли закордонний бізнес фігурантів справи "Мідас"
17:08 - Оновлено порядок реєстрації учасників платіжного ринку
17:00 - Колишню в. о. директора держпідприємства НААН засудили до 9 років позбавлення волі
16:45 - Сума вкладів фізосіб сягає понад 1,5 мільярда гривень – ФГВФО
16:30 - Навіщо оподатковувати дрібні міжнародні посилки?
16:22 - Щодо нарахування фізичній особі мінімального податкового зобов’язання
16:21 - Чи мають можливість платники сплатити податки та збори через Електронний кабінет?
16:20 - Трудові відносини: алгоритм оформлення неповнолітнього працівника
16:19 - Спрощення процедур для роботи бізнесу: кількість ризикових платників скоротилася майже вдвічі, заблокованих накладних – майже вчетверо
16:18 - Сплата податкових платежів та єдиного внеску: де знайти інформацію про реквізити рахунків
16:16 - Послуги усіх Центрів обслуговування платників тепер доступні для людей з порушеннями слуху
16:15 - Понад 1,1 млрд грн податку на нерухоме майно спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
16:15 - Доходи онлайн-казино перевищують минулорічні – дослідження
16:14 - Податок на доходи фізичних осіб: надходження зросли на 18,1 % порівняно з минулим роком
16:13 - Податкова знижка: до 31 грудня встигніть повернути частину податків
16:12 - Податкова знижка: яким документом платник ПДФО може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо у квитанціях одна сума?
16:10 - Екологічний податок: бізнес збільшив внесок у довкілля на 6,5 %
16:09 - Екологічний податок: внесок до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини – понад 269,5 млн гривень


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32522
Австралійський долар28.0117
Така0.34485
Канадський долар30.6132
Юань Женьміньбі5.9895
Чеська крона2.035
Данська крона6.6266
Гонконгівський долар5.4181
Форинт0.127648
Індійська рупія0.47015
Рупія0.0025126
Новий ізраїльський шекель13.1573
Єна0.26779
Теньге0.081786
Вона0.028464
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.335
Мексиканське песо2.3423
Молдовський лей2.4896
Новозеландський долар24.3996
Норвезька крона4.1643
Саудівський ріял11.2383
Сінгапурський долар32.673
Донг0.0016005
Ренд2.5239
Шведська крона4.561
Швейцарський франк53.1302
Бат1.35233
Дирхам ОАЕ11.4755
Туніський динар14.5044
Єгипетський фунт0.8879
Фунт стерлінгів56.6177
Долар США42.1482
Сербський динар0.42133
Азербайджанський манат24.7901
Румунський лей9.7275
Турецька ліра0.9846
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.6315
Болгарський лев25.3006
Євро49.4904
Ларі15.6139
Злотий11.7499
Золото186091.89
Срібло2910.31
Платина87726
Паладій74770.06

Курси валют, встановлені НБУ на 23.12.2025