Мінрегіон: Працюємо над тим, щоб до кінця року 1000 громад мали власні стратегії розвитку

25.02.2021 19:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

25 лютого Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов взяв участь у нараді з головами обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань реалізації реформи адміністративно-територіального устрою, яка відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. «Сталий і прогнозований розвиток регіонів – головне завдання Мінрегіону.
Адже економічне зростання країни загалом починається саме на місцях – соціального та економічного розвитку громад, міст, областей», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Впродовж 2019-2020 років прийнято ряд важливих рішень, які стали фундаментальними.
Вдалося відійти від старої радянської системи адміністративно-територіального устрою, яка орієнтувалася на тоталітарно-авторитарний режим до нової організації влади, яка ґрунтується на демократичних принципах. Наразі триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. «Реформа децентралізації є однією з найуспішніших в Україні.
Більше того, вона не тільки ефективно працює всередині країни, але й сприяє євроінтеграційним процесам.
Нещодавно Європейський Парламент високо оцінив українську реформу децентралізації і навіть закликав Європейську Комісію уважно вивчити її успішні практики  та розглянути їх впровадження в інших державах», – наголосив Олексій Чернишов. Для того, щоб  робота щодо розвитку регіонів по всій країні була системною та ефективною Мінрегіон розробив і Кабмін затвердив у серпні минулого року Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Запропоновано нові підходи до державної регіональної політики, що відповідають сьогоденню та враховують здобутки децентралізації. Центральним об’єктом нової державної регіональної політики визначено різні типи функціональних територій.
Також запропоновано відійти від стандартного підходу щодо інвестицій.
Кошти будуть спрямовані в тверді та м’які розвиткові проекти.
Такі інвестиції мають створювати нові робочі місця не лише в соціальній, а й економічній сфері та стимулювати залучення ресурсів приватних інвесторів. Урядом запропоновано удосконалити систему фінансування регіонального розвитку, у тому числі за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. На сьогодні кожна область розробила власну стратегію розвитку, виходячи з пріоритетів Державної стратегії.
У всіх 24 областях затверджено регіональні стратегії розвитку на період до 2027 року, які вперше в Україні розроблені на засадах SMART-спеціалізації, та плани заходів з їх реалізації на 2021-2023 роки. Окрім цього, увага Мінрегіону приділяється стратегічному плануванню в територіальних громадах.
У 450 громад вже затверджено відповідні стратегічні документи, у 422 громад зараз на етапі розроблення. Саме тому Мінрегіон ставить перед собою амбітний план: до кінця 2021 року – 1000 стратегій громад, які відповідають цілям Державної та регіональних стратегій.
А у 2022 році – всі 1438 громад, де були сформовані органи місцевого самоврядування, повинні мати оновлені та затверджені Стратегії розвитку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Markets in turmoil
Investors full of panic
Can we ride it out?

- Fin.Org.UA

Новини

23:03 - Звільнився керівник Офісу НКЦПФР, який їздив на Новий рік у Фінляндію
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 березня: Нацбанк оштрафував "Укрпошту", нафта понад $108, США та Ізраїль атакували газ Ірану
21:00 - "єБак" від Зеленського: "кешбек" на пальне профінансують всі українці
20:45 - США послабили санкції для угод із нафтовою компанією Венесуели
20:20 - Стало відомо, коли 13 мільйонів українців отримають по 1500 гривень
19:55 - Іран прирівняв нафтові об’єкти США до військових баз і пообіцяв вдарити по них
19:30 - Уряд ухвалив "кешбек на пальне": стало відомо, коли почне діяти програма
19:25 - Перебронювання працівників через "Дію" стало автоматичним
18:55 - Графік відключень на 19 березня: вночі світло не вимикатимуть
18:43 - Уряд вніс до Ради законопроєкт про компенсацію за пошкоджене житло
18:35 - Українські стартапи залучили майже пів мільярда доларів інвестицій у 2025 році
18:25 - За рік квартири в облцентрах України подорожчали: які ціни
18:15 - Українці віддають майже весь бюджет на базові речі – дослідження
18:00 - У Дії запустили можливість безшовного продовження бронювання працівників
18:00 - Змагання за право представити Україну на European Money Quiz 2026: понад 4 800 учнів долучилися до відбору
17:45 - Сектор з питань конкурентної політики
17:42 - Ціни на пропан у Європі сягнули чотирирічного максимуму – ЗМІ
17:35 - Українські miltech-інвестиції зросли майже у 20 разів за два роки
17:30 - Олексій Соболев обговорив з JETRO інвестиційну співпрацю та підготовку до URC 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 19 березня
17:16 - Сектор охорони праці
17:13 - Чехія готова інвестувати в трубопровід "Дружба"
17:12 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:07 - Моніторинг основних подій в економіці України (січень 2026)
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:40 - Ключові рішення НКЦПФР від 18.03.2026
16:30 - Мінекономіки запрошує до онлайн-обговорення актуальних питань у сфері оцінки впливу на довкілля


Більше новин