Мінекономіки: Велике будівництво стало одним із драйверів економіки у 2020 році
24.02 18:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ
Про це повідомила під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30.
Інфраструктура” заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова.
Підтримка з боку держави, яка наразі є головним інвестором у будівництві, майже повністю нівелювала зниження попиту на послуги будівництва з боку реального сектору в умовах коронакризи.
Як результат, у 2020 році зростання обсягів будівельних робіт склало 4%.
Загалом ця галузь демонструє високі показники розвитку, акумулює навколо себе ряд суміжних виробництв та формує попит на ринку праці.
“Збільшення будівельної активності має надзвичайно позитивний вплив на економіку в цілому, оскільки мультиплікатор будівництва складає в Україні 2,01.
Тобто на кожну вкладену у будівництво гривню на виході ми отримаємо понад 2 гривні зростання випуску товарів та послуг в економіці”, - зазначила Ірина Новікова.
Водночас одним з важливих механізмів забезпечення прискореного економічного зростання, який дає змогу залучити додаткові фінансові ресурси та сучасні технології з метою розвитку інфраструктури та сприяє розвитку партнерських відносин держави та бізнесу є механізм державно-приватного партнерства.
“У 2020 році були підписані перші великі концесійні договори щодо портів "Ольвія" та "Херсон" на загальну суму у 3,7 млрд грн.
Наразі продовжується підготовчий процес щодо концесійних проектів у порту "Чорноморськ" та автомобільних доріг.
Вже готові 6 концептуальних на пілотні ділянки доріг загальною протяжністю 1500.
Сподіваюсь, вже до кінця року ми знайдемо приватного партнера для цих амбітних проектів”, - додала заступник Міністра.
Крім того, важливим фактором для покращення інвестиційного клімату є вступивший в дію Закон України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні".
Законом передбачено підтримку як українських, так і іноземних інвесторів, що реалізують проекти з обсягом інвестицій від 20 млн євро, у сферах переробної промисловості, транспорту, поводження з відходами, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, логістики, освіти, наукової та науково-технічної діяльності, мистецтва, культури, туризму, охорони здоров"я, спорту, курортно-рекреаційній сфері.
Такі інвестори отримують прямий договір з Урядом та пакет стимулів.
Це може податкові та митні пільги або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури необхідних для реалізації інвестиційного проекту.
Крім того, фахівці з UkraineUnvest будуть супроводжувати великих інвесторів та надавати їм допомогу від початку проекту й протягом усього часу його тривалості.