Оператор ГТС України заощадив 5,7 млрд грн на закупівлях у 2020 році

20.01.2021 15:42 | Оператор ГТС України

20 січня 2021 р., м. Київ – ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ), що утворилося після анбандлінгу Нафтогазу, за результатами 2020 року стало одним з найбільших замовників на Prozorro і заощадило на аукціонах 5,7 млрд грн. Минулого року ОГТСУ оголосив закупівлі товарів, робіт і послуг на загальну суму 50,4 млрд грн (без ПДВ), заощадивши  в межах закупівель 12% від очікуваної вартості (5,7 млрд грн). Електронна система публічних закупівель Prozorro визнала Оператора ГТС України лідером з ефективності закупівель.

Всього на торгівельному майданчику компанія оголосила 2 000 закупівель, в яких взяли участь близько 1 300 постачальників. У середньому в межах однієї закупівлі протягом року конкурували більше трьох учасників торгів.

Найбільші категорії серед оголошених закупівель:

Серед показових закупівель з досягнутою економією  – тендер на закупівлю електроенергії. У торгах змагалися 8 постачальників, конкуренція між якими в трьох раундах знизила фінальну вартість на 63%. А також аукціон із закупівлі 105 сучасних кульових кранів, в якому взяли активну  участь і іноземні заводи-виробники. Його очікувана вартість складала 350 млн грн, але у ході конкурентних торгів була суттєво знижена: на першому етапі аукціону на 26%, а на другому – вже на 43% до 200 млн грн. Економії вдалося досягти і на аукціонах з меншими ціновими пропозиціями. ОГТСУ придбав 1955 комплектів робочого одягу з економією в 54%. Адже у перемозі в тендері були зацікавлені аж 12 учасників.

«Минулого року ми розпочали трансформацію функції закупівель з метою підвищення її прозорості та ефективності, і задоволені отриманим результатом,   – прокоментував Сергій Макогон, генеральний директор ОГТСУ. – ОГТСУ продовжить трансформацію відповідно до провідних міжнародних практик та  залучатиме до участі в тендерах найкращих постачальників, гарантуючи всім учасникам підтримку та повністю прозорий процес зі свого боку».

У 2020 році ОГТСУ завершив перший етап трансформації функції закупівель. Компанія за участі зовнішніх незалежних консультантів провела аудит і визначила план змін. В межах плану ОГТСУ розпочав процес впровадження комплексної системи управління ланцюжком поставок (Supply Chain Management), визначив цільову операційну модель функції, розподілив функціонал між внутрішніми структурними підрозділами та розпочав автоматизацію бізнес-процесів на базі платформи SAP. Такий підхід має на меті розвантажити від непрофільної роботи виробничі підрозділи і підвищити ефективність функції закупівель за рахунок системної роботи профільної команди.

У планах на 2021 рік – впровадження системи категорійного менеджменту, моніторингу ефективності закупівель, завершення повного циклу автоматизації на базі програмного забезпечення SAP S/4 HANA, стандартизація технічних вимог та інші ініціативи з підвищення ефективності функції.

Запис Оператор ГТС України заощадив 5,7 млрд грн на закупівлях у 2020 році спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 31 березня: Іран погрожує атаками Tesla та Google, США перенесли продаж активів "Лукойла"
20:45 - СОТ не здатна вирішити проблеми сьогодення – торговельний представник США
20:35 - Податківці викрили "тіньові" продажі у великій мережі побутової техніки
20:20 - НБУ оштрафував дві страхові компанії
20:05 - Мінфін почав шукати радника з продажу "Сенс Банку" і Укргазбанку
20:00 - Першого квітня світло вимикатимуть тільки для бізнесу
19:44 - США вчетверте перенесли дедлайн продажу міжнародних активів "Лукойл"
19:28 - У Києві прокуратура вимагає знести самочинно зведені будівлі на Подолі
19:15 - Соболев задекларував 3,6 млн грн доходів за 2025 рік: більше половини – з КШЕ
19:13 - Україна та ПРООН поглиблюють співпрацю в ключових секторах економіки
18:50 - Іран пообіцяв атакувати підрозділи Tesla, Google та інших компаній – ЗМІ
18:45 - Інформація щодо попереднього аналізу базових сценаріїв можливої оптимізації та об’єднання ЦОВВ
18:43 - Ostchem Фірташа запускає виробництво нового виду добрива
18:40 - Очільник Мінрозвитку заробив на посаді півтора мільйона за 2025 рік: що ще є в декларації Кулеби
18:32 - Китай знизив економічний прогноз до найнижчого з 1991 року – ЗМІ
18:27 - Українські дрони атаками на балтійські порти "спалили" мільярд доларів доходів московія від нафти
18:20 - Сигналів від московія щодо енергетичного перемир’я немає – Зеленський
17:58 - Звіт про стан виконання у 2025 році операційного плану заходів з реалізації у 2023— 2025 роках Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року
17:58 - США зняли санкції з трьох російських суден
17:56 - В Україні працюють 26 іноземних виробників ліків, які залишились на ринку московія – дослідження
17:40 - MELIS від NUMO Development здобув перемогу в головному архітектурному конкурсі України 2026
17:30 - В одному з найбільших міст України дозволять їздити швидше
17:16 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 1 квітня
17:05 - Страховики України збільшили надходження від "автоцивілки" і КАСКО
17:00 - До двох страховиків застосовано заходи впливу у вигляді штрафів
16:51 - Денис Шмигаль взяв участь у заходах до четвертої річниці звільнення Бучі від російських окупантів
16:50 - Один із найбільших НПЗ московії може не працювати ще місяць – Reuters


Більше новин