Дослідження та інновації: ключові інструменти подолання глобальних викликів у контексті Європейського зеленого курсу

19.01.2021 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 19 січня 2021 року, відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».
Участь у заході взяв заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Міністерство освіти і науки України вбачає реалізацію цілей ЄЗК через інтеграцію до Європейського дослідного простору, а також підтримку досліджень та інноваційних рішень, які є горизонтальним інструментом досягнення цілей Європейського зеленого курсу. "Наразі МОН завершує процес затвердження оновленої дорожньої карти інтеграції України до ЄДП.
Це стратегічний документ, що охоплює багатосторонні процеси з метою системної підтримки розбудови наукової та інноваційної сфери України, зокрема в контексті міжнародної співпраці.
Імплементація ЄЗК, а саме: завдання забезпечення участі українських вчених у реалізації ініціативи ЄЗК, – включено до пріоритету 2а дорожньої карти інтеграції України до ЄДП “Спільне вирішення проблем, зумовлених глобальними викликами”, – наголосив Андрій Вітренко. За його словами, щоб Україна змогла долучитися до дослідницьких та інноваційних ініціатив, спрямованих на досягнення цілей ЄЗК, необхідно, зокрема, забезпечити асоційовану участь у наступній Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій "Горизонт Європа" (2021–2027 рр.), що дозволить Україні здійснити низку заходів: відкрити доступ українським стейкхолдерам до європейських інструментів конкурсного фінансування та надання грантової підтримки й сприяти їх залученню до європейських програм підтримки; забезпечити залучення українських експертів та спеціалістів відповідного профілю до реалізації спільних проєктів у частині ЄЗК; сприяти розвитку дослідницької та інноваційної інфраструктури. "Дослідження та інновації в межах ЄЗК – наскрізний пріоритет, оскільки саме вони можуть дозволити подолати низку викликів щодо підвищення енерго- та ресурсоефективності економіки, розвитку відновлювальної та водневої енергетики, розвитку сталого сільського господарства, екологізації транспорту тощо", – зазначив Андрій Вітренко. Він додав, що підтримка ініціативи ЄЗК є одним із важливих та невід’ємних компонентів наближення України до ЄДП та використання дослідницького потенціалу для спільного з європейськими партнерами подолання глобальних викликів. Участь у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій "Горизонт Європа" (2021–2027 рр.) є ключовою для доступу українських вчених та інноваторів до фінансових та нефінансових інструментів Євросоюзу підтримки досліджень та інновацій у сфері ЄЗК. Докладніше про заходи, що присвячені Європейському зеленому курсу, тут. Нагадуємо, МОН працює над удосконаленням законодавчої бази для розвитку наукової сфери.

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures rise and fall
Traders look to crystal balls
Predicting the trends

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - США заборонили імпорт продукції 43 компаній з Китаю через примусову працю уйгурів
17:10 - московіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
16:59 - How Assignment Help Can Improve Your Grades Without Increasing Stress
16:50 - московія вранці атакувала склад Rozetka: загинув працівник, ще семеро – поранені
16:15 - У липні експорт зерна зріс на 55% в річному вимірі попри блокаду портів
15:20 - Акції Apple впали на 10%, компанія може втратити $500 млрд капіталізації: причини
14:40 - В АТБ заявили, що перестануть купувати рекламу в "Трухи"
13:55 - У Чорному морі дрони потопили судно "Росатому"
13:25 - Дрони атакували московитський НПЗ за 1500 км від кордону з Україною
12:55 - Піч від держави: уряд запустив кредити на автономне опалення для приватних будинків
12:25 - У Сбєрбанку заявили, що в банків московії закінчилися гроші на покриття дефіциту бюджету
11:50 - Іран знову атакував два танкери біля узбережжя Оману
11:25 - Сміттєва змова: АМКУ оштрафував київських сміттярів на 300 мільйонів
10:40 - У Wildberries заявили, що не зобов’язані компенсувати продавцям збитки після ударів
10:00 - Трамп заявив, що зможе взяти з надр України "практично все, що захоче"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини


Більше новин