Ми запровадимо автоматизовану систему тестування моряків без участі екзаменаторів, - Владислав Криклій

03.12.2020 15:48 | Міністерство інфраструктури України

3 Грудня 2020, 12:12У рамках реформи дипломування моряків Міністерство інфраструктури активно працює над запровадженням прозорої автоматизованої системи тестування моряків (АСТ). Вона повністю виключає людське втручання в результати тестування, що, у свою чергу, зводить до мінімуму можливі корупційні прояви під час складання іспитів.
На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час презентації пілотного проєкту автоматизованої системи тестування моряків сьогодні, 3 грудня. Участь у заході також взяли в.о. голови Державної служби морського та річкового транспорту Андрій Глазков, гендиректор Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимир Набоков, в.о. директора Департаменту з питань підготовки та дипломування плавскладу Морської адміністрації Олег Омельченко, а також технічний керівник проєкту Дмитро Дмитрієв.
«Нарешті зміни дійшли до реформування системи дипломування моряків. Було багато скарг на наявність різних корупційних складових і схем при здачі екзаменів для отримання диплому моряка. Це були суцільні лабіринти труднощів. Першим кроком до вирішення цього стала ліквідація інспекції з питань дипломування моряків і передача цих функцій до Морської адміністрації. Зараз вона займається підбором нових людей у склад державної кваліфікаційної комісії, щоб іспити складались прозоро. Наш наступний крок – запровадження автоматизованої системи тестування без участі екзаменаторів, яка нарешті прибере корупційну складову. Сьогодні ми презентуємо її пілот. Будемо вдячні ринку за відгуки та зауваження щодо доопрацювання цієї системи. Для зворотного зв"язку ми відкриваємо всі тестові питання, які й надалі будуть знаходитись в публічному доступі. Тому нічого зайвого та нового під час екзаменації з"явитися не може. Після доопрацювання всіх пропозицій та зауважень система розпочне роботу в промисловій експлуатації», - зазначив Владислав Криклій.
Він також повідомив, що наразі на фінальному етапі знаходиться наказ Мінінфраструктури, який передбачає скасування проходження іспитів у державних кваліфікаційних комісіях. «Це буде простіше, легше і без будь-яких потенційних ризиків», - додав Владислав Криклій.
На заході було презентовано програмне рішення майбутньої системи тестування та можливі варіанти тестових питань. Пропозиції щодо них Морська адміністрація приймає до 17 грудня цього року включно за адресою: oomelchenko@marad.gov.ua.
Перелік екзаменаційних питань з оцінки компетентності осіб командного складу та осіб суднової команди морських суден.
 
Довідково:
АСТ –  це абсолютна прозорість тестування. При проходженні іспиту моряк залишається сам на сам з машиною. Штучний інтелект стежить за процесом складання іспиту, аналізує процеси та фіксує будь-які порушення. Така система діє у багатьох європейських країнах.
Питання для тестування формуються рандомно: програма щоразу формує індивідуальний список з різних підрозділів. Такий метод виключає фальсифікацію і прибирає корупційну складову, на яку було багато скарг моряків.
Особливістю програми є те, що АСТ дозволяє одночасно контролювати сотні учасників тестування, які перебувають територіально на різних локаціях. Після закінчення тесту інтелектуальна система відображає цифрову гістограму проходження іспиту щодо наявних порушень.
Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.



Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі ринок диктує правила,
Тут влада має інший характер.
Але тільки в цьому гроші не згорять,
І вкладники зможуть виграти у змаганні.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 21 квітня: Ахметов купив квартиру, євро дорожчає далі
20:45 - Дитячі вагони з’являться ще на двох напрямках
20:32 - Прокуратура хоче повернути до бюджету мільйон гривень, переплачений за м’ясо для шкіл
20:15 - Глава МЗС Чехії: Словаччина і Угорщина підтримають позику для Києва
20:06 - У середу світло українцям не вимикатимуть
19:50 - Російський танкер уникнув огляду норвежців, змінивши маршрут
19:30 - У США відкрили кримінальну справу проти ChatGPT, який давав поради вбивці
19:05 - Банки наростили темпи кредитування бізнесу і населення, але не держустанов
18:44 - Власники елітних автівок на чверть збільшили сплату податків
18:20 - московія скоротила видобуток нафти у квітні через атаки українських дронів
17:59 - Найбільший у світі виробник презервативів різко підвищить ціни через війну в Ірані
17:54 - Найшвидша реєстрація ФОП відбулася за дві секунди – "Дія"
17:35 - Україна відновила "Дружбу", але нема гарантій, що московія не атакує її знову – Зеленський
17:26 - У московії стрімко падає споживання сталі — ЗМІ
17:19 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:50 - У "Дії" тепер можна реєструвати громадські організації
16:45 - Мінекономіки та Google запускає третю хвилю програми безоплатного навчання штучному інтелекту
16:45 - Уряд визначив замовника будівництва критичної інфраструктури
16:37 - Польську компанію, яка постачала до московія люксові авто, оштрафували за порушення санкцій
16:30 - Хто керуватиме зрошенням полів
16:15 - На Волині викрили схему ввезення авто із ЄС під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
15:56 - Україна хоче відкрити нові ринки Алжиру: для яких продуктів
15:53 - На дочку міського голови Дніпра зареєстрована вілла на озері Комо – ЗМІ
15:45 - На Львівщині вантажівка врізалась в локомотив поїзда Перемишль – Київ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2026
15:11 - московія хоче зупинити транзит казахстанської нафти до Німеччини через "Дружбу" – Reuters
15:00 - Російська атака пошкодила агропідприємство в Чугуївській громаді на Харківщині
14:40 - Китай не замінив московії Європу: купуватиме газ з великим дисконтом – ЗМІ
14:28 - Чистий прибуток найбільшої вуглевидобувної компанії України торік впав до 2,7 мільярда


Більше новин