Держенергоефективності та Офіс простих рішень та результатів обговорили перспективи розвитку сфери енергоефективності та «чистої» енергетики в Україні

26.10.2020 19:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

  Т.в.о.
Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів робочу зустріч із виконавчим директором Офісу простих рішень та результатів Марією Барабаш. Марія Барабаш представила Офіс, що об’єднує фахівців у різних сферах, проводить системний аналіз економіки та розробляє пропозиції законодавчих змін, щоб зробити Україну успішною.
Пропозиції реформ розглядаються на засіданнях Національної ради реформ під головуванням Президента України. Під час перемовин М.
Барабаш та К.Гура звернули увагу на стан, необхідні кроки та підготовлені Міненерго спільно з Держенергоефективності ініціативи для підвищення рівня енергоефективності в Україні. Як відомо, економіка України є однією з найбільш енергоємних у світі.
Це, звичайно, негативно позначається на економіці, екології та добробуті українців. «Щоб зменшити енергоємність нашої економіки, підвищити її конкурентоздатність та й взагалі благополуччя громадян потрібен крос-секторальний розвиток  енергоефективності.
Пріоритет – реформи в усіх секторах.
Саме цей принцип закладаємо в основу нашої нової програми енергоефективності на 2022-2026 роки, яку ми розробляємо разом із Міненерго», - прокоментував Костянтин Гура. Тож, 5-річна програма буде передбачати державну підтримку енергоефективності не лише в житловому секторі, а й в інших галузях: промисловості, бюджетній сфері, транспорті тощо. Крім цього, Костянтин Гура окреслив започатковані спільно з Міненерго ініціативи, зокрема: продовжено програму «теплих кредитів» для індивідуальних будинків на 2021 рік; фіналізовано базовий законопроект «Про енергоефективність» та підготовлено проект Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року; розроблено законопроекти щодо відновлення ЕСКО-закупівель та розширення ЕСКО на об’єкти теплопостачання, водопостачання, електричних мереж; розроблено концепцію Фонду декарбонізації для фінансування енергоефективних заходів у промисловості; підготовлено цілий пакет законопроектів для розвитку біоенергетики; опрацьовуються шляхи розвитку водневої енергетики; працює Фінсько-український трастовий фонд; наповнюється новими проектами Інвестиційна карта UAMAP. «Енергоефективність - це вісь, навколо якої економіка має розвиватись.
І для цього в нас є арсенал інструментів, щоб Україна ставала менш енергозалежною, економічно міцнішою та інноваційною», - підсумував К.Гура. За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити діалог і опрацювати потенційні напрями співпраці, щоб посилити інвестиції у розвиток сфери енергоефективності та «чистої» енергетики.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on the screens
Green, red, up, down, left, right, strange
Economy's heartbeat

- Fin.Org.UA

Новини

14:04 - Мадяр попереджає про "скрутні дні" через зупинку єдиної в Угорщині АЕС
13:08 - московіяни вдруге за добу атакували найбільший склад Rozetka
12:06 - 8 з 10 підлітків Австралії користуються соцмережами попри заборону
10:56 - На Полтавщині аварійні відключення газу та світла через російську атаку
10:00 - У московії після атаки дронів загорівся ще один великий склад Wildberries
18:00 - США заборонили імпорт продукції 43 компаній з Китаю через примусову працю уйгурів
17:10 - московіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
16:59 - How Assignment Help Can Improve Your Grades Without Increasing Stress
16:50 - московія вранці атакувала склад Rozetka: загинув працівник, ще семеро – поранені
16:15 - У липні експорт зерна зріс на 55% в річному вимірі попри блокаду портів
15:20 - Акції Apple впали на 10%, компанія може втратити $500 млрд капіталізації: причини
14:40 - В АТБ заявили, що перестануть купувати рекламу в "Трухи"
13:55 - У Чорному морі дрони потопили судно "Росатому"
13:25 - Дрони атакували московитський НПЗ за 1500 км від кордону з Україною
12:55 - Піч від держави: уряд запустив кредити на автономне опалення для приватних будинків
12:25 - У Сбєрбанку заявили, що в банків московії закінчилися гроші на покриття дефіциту бюджету
11:50 - Іран знову атакував два танкери біля узбережжя Оману
11:25 - Сміттєва змова: АМКУ оштрафував київських сміттярів на 300 мільйонів
10:40 - У Wildberries заявили, що не зобов’язані компенсувати продавцям збитки після ударів
10:00 - Трамп заявив, що зможе взяти з надр України "практично все, що захоче"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку


Більше новин