Максим Гарус: 140 тисяч вкладників закритих 6 років тому українських банків, все ще чекають компенсацій. Якщо нас не почують, ми готові оголосити голодування

24.10.2020 09:12 | Укррудпром

Бизнес Цензор, 23 октября 2020. Опубликовано 08:33 24 октября 2020 года нтерв"ю з Максимом Гарусом, головою Ради громадського моніторингу при Фонді гарантування і одним з лідерів руху вкладників неплатоспроможних банків, які з 1 вересня 2020 року цілодобово мітингують під стінами Офісу Президента.

- Ви стоїте тут уже півтора місяця. Розкажіть про ситуацію докладніше.

— Протягом шести останніх років, з моменту так званого “банкопаду”, коли було виведено з ринку близько 100 банків, більше 140 тисяч українських вкладників не можуть отримати свої кошти.

Це звичайні люди, громадяни України, так званий середній клас, яких відповідно до Закону 4452-IV “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” віднесли до кредиторів четвертої черги, тобто вкладників, сума вкладів яких перевищує 200 тис. гривень.

Ви розумієте? Хтось продав квартиру і відклав гроші собі на старість, на лікування, хтось роками збирав гроші на освіту для своїх дітей і тримав гроші в банку, і так далі.

Це не якісь олігархи, а звичайні люди, сім"ї, у яких відібрали останнє. Ми просто не можемо ще 6 років сидіти і дивитися, яким повним і прекрасним життям живуть власники і акціонери закритих банків і посадові особи, що їх покривають.

По суті, останніх шість років, не дивлячись на всі наші спроби, ми спостерігаємо повну бездіяльність з боку всіх гілок державної влади, з боку правоохоронних органів.

На сьогоднішній день немає жодного прецеденту визнання вини, того чи іншого банкіра в доведенні банків до неплатоспроможності.

Вкладників ігнорують всюди, де тільки можна. Нас відмовляються визнавати потерпілими в кримінальних процесах, суди стають на бік екс — власників та регуляторів.

По тотальній більшості банків спостерігається недостатність майна для задоволення вимог та відповідно до законодавства наші вимоги будуть вважатися погашеними після ліквідації банків.

За шість років тільки по трьох великих банках здійснювалися виплати вкладникам 200+. Це АТ “ВТБ Банк”, ПАТ “Діамантбанк” та АТ “Банк Форум”.

- 35 мільярдів — значна сума. Ви вимагаєте негайної виплати?

— Ні, ми не вимагаємо негайних виплат. Не хочемо, також, просити гроші з бюджету країни.

Ми повинні почати всебічний діалог, в рамках міжвідомчої робочої групи, в якій взяли би участь представники Національного банку, Фонду гарантування вкладів, Офісу президента, Міністерства фінансів та правоохоронних органів.

Ми хочемо звернути увагу суспільства на нашу проблему і почати вже, нарешті, шукати якісь прийнятні шляхи її вирішення.

- Як відреагували в Офісі Президента?

— 1 вересня 2020 роки ми вийшли на вулицю, під Офіс Президента, з вимогою створити міжвідомчу робочу групу.

3 вересня нам вдалося потрапити всередину, і ми зайшли на переговорний процес.

Зустрілися безпосередньо з Юлією Ковалів, заступником керівника Офісу з питань економічної політики.

Вона зіграла свою роль, направивши нашу вимогу до Міністерства фінансів. Це поки і вся реакція.

- А що відповіло Міністерство фінансів?

— Нічого не відповіло. Але, наскільки мені відомо, Міністерство фінансів особливо не поспішає створювати таку групу і взагалі вважає всю цю справу недоцільною.

На думку чиновників, у держави і так на сьогоднішній день проблем достатньо. Вони чимось дуже зайняті для того, щоб звертати увагу на якихось 140 тис. українських громадян і членів їх сімей, у яких відібрали останнє, і які благають про допомогу, вже півтора місяці, живучи на вулиці.

- Що ви збираєтеся робити далі? Як налаштовані мітингувальники?

- Ми все ще сподіваємося, що нас почують, і віримо в те, що з приходом нової влади змінилися і підходи до вирішення подібних соціальних проблем. Але з кожним днем, все більше переконуємося в тому, що нічого так не змінилося.

Але ми налаштовані дуже рішуче. Нас багато, приїжджають люди з різних областей.

Наприклад, вкладники банку “Фінанси і кредит” з Полтавської області передають привіт екс-власникові банку Костянтину Жеваго, який обіцяв в першу чергу вирішити проблему вкладників його вотчини, Полтавщини. Але, обіцянки своєї, так і не дотримав.

Також хотілося б відзначити, що 140 тисяч вкладників і членів їх сімей — це близько півмільйона голосів по всій Україні.

І ми вже зробили свої висновки щодо правлячої партії на майбутніх місцевих виборах.

Ми будемо продовжувати акцію безстроково, і готові використовувати більш радикальні методи. Якщо нас не почують в найближчі дні, ми готові оголосити голодування.

Андрій БОНДАРЕНКО

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, mutual funds, stocks,
Wealth management portfolio,
Diversified wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 5 грудня: конкурс до наглядової ради "Енергоатому", ЄС хоче заборонити перевезення нафти московія
20:40 - Конго посилює контроль за кобальтом, необхідним для акумуляторів
20:33 - Уряд вніс зміни до регламентів хімічної продукції: бізнес отримає більше часу для переходу на нові стандарти
20:05 - ФАО розподілила модульні зерносховища серед фермерів у прифронтових регіонах
19:51 - Демократи і республіканці критикують купівлю Warner Bros компанією Netflix
19:20 - Можливі зміни в оподаткуванні "спрощенців": Мінфін дав роз’яснення
19:00 - В Києві оновили правила розміщення МАФів і пунктів прокату вело- та електротранспорту
18:55 - Уряд ухвалив рішення, яке має стримати зростання тарифу електроенергію
18:50 - ЄС і G7 розглядають заборону перевезень російської нафти замість обмеження цін
18:42 - Уряд змінив порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії – «Укренерго» зможе брати участь у спецторгах для покриття технологічних витрат
18:30 - У Білій Церкві стартує будівництво кварталу для маріупольців
18:15 - В "Укрпошті" пояснили, які товари можна в них купити за кошти "зимової підтримки"
18:10 - Цього року українські оборонні стартапи залучили вже понад 105 мільйонів доларів
18:00 - Національний банк у листопаді 2025 року застосував до двох банків і двох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:54 - У США засудили штраф ЄС щодо X Ілона Маска
17:45 - Відбулось шосте засідання українсько-молдовської Дністровської комісії
17:30 - Фактори ризику пожежі у багатоповерхівках
17:20 - У очільника НБУ з'явився новий заступник
17:16 - 6 грудня послаблять графіки відключення світла
17:15 - Уряд визначить окрему процедуру виплати винагороди викравачам корупції
17:05 - Demine Ukraine Форум: у Києві підбили підсумки гуманітарного розмінування
17:01 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро на понеділок 8 грудня
16:57 - Рада Національного банку України призначила Володимира Лепушинського заступником Голови Національного банку
16:42 - Український прорив: нативна монета WhiteBIT увійшла до 5 ключових індексів S&P Dow Jones
16:34 - АМКУ оштрафував компанії за змову на торгах для Національного меморіального кладивища
16:25 - НАЗК перевірило декларації посадовців медкомісій: у більшості – брехня
16:10 - Ціни на тепличні огірки в Україні сягнули восьмирічного рекорду


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32364
Австралійський долар27.9109
Така0.34407
Канадський долар30.1828
Юань Женьміньбі5.9487
Чеська крона2.0238
Данська крона6.5601
Гонконгівський долар5.4024
Форинт0.128316
Індійська рупія0.46728
Рупія0.0025267
Новий ізраїльський шекель13.0162
Єна0.271
Теньге0.083136
Вона0.02856
Ліванський фунт0.00047
Малайзійський ринггіт10.231
Мексиканське песо2.3107
Молдовський лей2.4743
Новозеландський долар24.3004
Норвезька крона4.1658
Саудівський ріял11.2056
Сінгапурський долар32.4687
Донг0.0015949
Ренд2.4856
Шведська крона4.4702
Швейцарський франк52.3158
Бат1.32096
Дирхам ОАЕ11.4512
Туніський динар14.3475
Єгипетський фунт0.8841
Фунт стерлінгів56.1289
Долар США42.0567
Сербський динар0.41714
Азербайджанський манат24.7363
Румунський лей9.6209
Турецька ліра0.9893
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.3525
Болгарський лев25.0502
Євро48.9961
Ларі15.5754
Злотий11.5763
Золото177813.2
Срібло2445.24
Платина69312.81
Паладій61335.07

Курси валют, встановлені НБУ на 08.12.2025