Іван Лукеря: Подальша імплементація Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону дозволить вивести євроінтеграційний процес на новий рівень
22.10.2020 17:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ21 жовтня заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря взяв участь у Міністерській онлайн-зустрічі Стратегії ЄС для Дунайського регіону.
Представники 14 країн-учасниць Стратегії обговорили результати співпраці, подальші кроки для підвищення її ефективності та виклики на шляху сталого розвитку Дунайського регіону.
Сторони приділили особливу увагу інфраструктурним, екологічним, соціально-економічним та інституційним питанням.
Заступник Міністра подякував представникам Європейського Союзу за плідну співпрацю в рамках Стратегії та підкреслив важливість для України такої платформи.
Він також підкреслив, що Державна стратегія регіонального розвитку України на 2021-2027 роки містить окремий напрям розвитку української частини Дунайського регіону, який передбачає посилення співпраці з сусідніми країнами, економічний і соціальний розвиток цих територій.
«Стратегія ЄС для Дунайського регіону – це приклад успішності спільного підходом до розвитку великого макрорегіону.
Для України подальша її імплементація є пріоритетним напрямком роботи, який дозволить вивести євроінтеграційний процес на новий рівень та значно покращить сусідські відносини з країнами Європейського Союзу», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.
Результатом зустрічі стала спільна заява представників країн-учасниць Стратегії, в якій відзначається значний прогрес у імплементації Стратегії ЄС для Дунайського регіону та підтверджується відданість усіх учасників її цілям.
Довідково
Країни-учасниці Стратегії пов’язані географічним простором – Дунайським регіоном, що має спільні проблеми та виклики на шляху його сталого розвитку.
Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.
Впровадження Стратегії сприяє виконанню Україною своїх зобов’язань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Зокрема, Стратегія сприяє виконанню міжнародних зобов’язань, взятих державами-членами ЄС та Україною у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.