Cпільні скоординовані дії України та ЄС у галузі енергетики є запорукою успішного реформування енергетичного сектору, – Ольга Буславець

21.10.2020 18:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В.о.
Міністра енергетики Ольга Буславець взяла участь в установчому засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Засідання відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який окреслив основні цілі і завдання Комісії. На засіданні розглянули питання про результати Саміту Україна – ЄС 6 жовтня 2020 року, організацію виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також підготовку до засідання Ради асоціації Україна – ЄС у грудні цього року. Також обговорили пріоритети у сфері європейської інтеграції України на основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та подальше планування роботи. Ольга Буславець наголосила, що спільні скоординовані дії України та ЄС у галузі енергетики є запорукою успішного реформування енергетичного сектору нашої держави та інтеграції до енергетичних ринків ЄС.
«Ми усвідомлюємо важливість поглиблення стратегічного партнерства з ЄС в сфері енергетики, про що, зокрема, свідчить проведена активна робота з оновлення енергетичного Додатка XХVII до Угоди про асоціацію з ЄС», - наголосила в.о.
Міністра. Також з метою імплементації процедури проведення консультування із Європейською Комісією щодо сумісності проектів актів законодавства із положеннями актів законодавства ЄС, Міненерго розроблено та внесено на розгляд Уряду проект постанови щодо внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів. Прийняття запропонованих дозволить імплементувати в регламентні процедури Уряду зобов’язання України щодо проведення консультацій із Єврокомісією, що, в свою чергу, сприятиме повному та всебічному врахуванню в актах Кабінету Міністрів положень права Європейського Союзу у сферах, що мають бути наближені до законодавчих актів ЄС. Одним із пріоритетів Міненерго є співпраця з Європейською Комісією в рамках «Європейської зеленої угоди». «Міненерго здійснює заходи для реалізації цілей «Європейської зеленої угоди», зокрема напрацьовуються пропозиції щодо оновлення Енергетичної стратегії України на період до 2035 року та ведеться підготовка Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року», - повідомила Ольга Буславець. За її словами, наразі: - здійснено розробку Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року із встановленням відповідних амбітних національних цілей з енергоефективності.
Документ розроблено відповідно до Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність, та спрямовано на досягнення національної мети з енергоефективності; - завершується розроблення Концепції реформування вугільної галузі, яка стане однією із складових Концепції трансформації вугільних регіонів та може бути включеною до дорожньої карти заходів із реалізації актуальних для України цілей Європейського зеленого курсу. Ольга Буславець також повідомила, що наразі проведено низку випробувань генеруючого обладнання електричних станцій для моделювання та валідації систем збудження та систем регулювання частоти та потужності з метою приєднання ОЕС України до ENTSO-E. Крім того, на сьогодні режим роботи газового ринку синхронізовано з Європою шляхом переходу на добове балансування.
 Майже півтора року працює ринок добового балансування, який впроваджує європейські норми. З серпня 2020 року скасовано дію Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. «Держава більше не регулює ціни на природний газ для населення та відкриває ринок природного газу», - відзначила в.о.
Міністра послідовність у  реформуванні енергетичного сектору.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок валютний –
Дійшло до кульмінації
Тисячоліття.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 21 квітня: Ахметов купив квартиру, євро дорожчає далі
20:45 - Дитячі вагони з’являться ще на двох напрямках
20:32 - Прокуратура хоче повернути до бюджету мільйон гривень, переплачений за м’ясо для шкіл
20:15 - Глава МЗС Чехії: Словаччина і Угорщина підтримають позику для Києва
20:06 - У середу світло українцям не вимикатимуть
19:50 - Російський танкер уникнув огляду норвежців, змінивши маршрут
19:30 - У США відкрили кримінальну справу проти ChatGPT, який давав поради вбивці
19:05 - Банки наростили темпи кредитування бізнесу і населення, але не держустанов
18:44 - Власники елітних автівок на чверть збільшили сплату податків
18:20 - московія скоротила видобуток нафти у квітні через атаки українських дронів
17:59 - Найбільший у світі виробник презервативів різко підвищить ціни через війну в Ірані
17:54 - Найшвидша реєстрація ФОП відбулася за дві секунди – "Дія"
17:35 - Україна відновила "Дружбу", але нема гарантій, що московія не атакує її знову – Зеленський
17:26 - У московії стрімко падає споживання сталі — ЗМІ
17:19 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:50 - У "Дії" тепер можна реєструвати громадські організації
16:45 - Мінекономіки та Google запускає третю хвилю програми безоплатного навчання штучному інтелекту
16:45 - Уряд визначив замовника будівництва критичної інфраструктури
16:37 - Польську компанію, яка постачала до московія люксові авто, оштрафували за порушення санкцій
16:30 - Хто керуватиме зрошенням полів
16:15 - На Волині викрили схему ввезення авто із ЄС під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
15:56 - Україна хоче відкрити нові ринки Алжиру: для яких продуктів
15:53 - На дочку міського голови Дніпра зареєстрована вілла на озері Комо – ЗМІ
15:45 - На Львівщині вантажівка врізалась в локомотив поїзда Перемишль – Київ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2026
15:11 - московія хоче зупинити транзит казахстанської нафти до Німеччини через "Дружбу" – Reuters
15:00 - Російська атака пошкодила агропідприємство в Чугуївській громаді на Харківщині
14:40 - Китай не замінив московії Європу: купуватиме газ з великим дисконтом – ЗМІ
14:28 - Чистий прибуток найбільшої вуглевидобувної компанії України торік впав до 2,7 мільярда
13:55 - Вплив світових цін: на українських АЗС пальне почало дешевшати


Більше новин