Міндовкілля: Досліджуємо українські річки на вміст специфічних забруднювачів

21.10.2020 14:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України активно впроваджує європейські стандарти в управління водними ресурсами.
Одним із важливих кроків для цього є запровадження сучасного державного моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС. Дані такого моніторингу є основою для розробки планів управління річковими басейнами та формування і реалізації ефективної й послідовної водної політики. На сьогодні хімічний стан масивів поверхневих вод визначається відповідно до затвердженого Міністерством переліку із 45 забруднюючих речовин.
Однак кожний річковий басейн має свою особливість і свої власні нетипові для інших річкових басейнів специфічні забруднювачі.
До них належать пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати, важкі метали, наркотики тощо. Для визначення таких специфічних забруднюючих речовин та правильного діагностування стану річкового басейну і потрібен скринінг як важливий елемент сучасного моніторингу вод. У жовтні цього року у басейні Дніпра відібрано 27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти і донних відкладів.
Зразки будуть проаналізовані на предмет виявлення специфічних забруднювачів, характерних для басейну Дніпра. Дослідження одночасно проводитимуться: однією з найкращих лабораторій Європейського Союзу – лабораторією Інституту навколишнього середовища (Словаччина); українськими провідними лабораторіями моніторингу вод Західного та Східного регіонів.  «Завдяки співпраці Міністерства та проекту EUWI+ у басейні Дніпра вперше проведено скринінг забруднюючих речовин, результати якого покажуть реальний хімічний стан вод басейну Дніпра.
У подальшому ці дослідження стануть основою для проведення діагностичного моніторингу у басейні Дніпра та формування переліку басейнових специфічних забруднювачів», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. На думку очільника Міністерства, такі дослідження мають бути проведені в усіх основних річкових басейнах країни.
Це стане підґрунтям подальшої сучасної діагностики водойм України та на основі реальної картини дозволить розробити дієві програми діагностичного моніторингу відповідно до Водної рамкової Директиви ЄС. Нагадаємо, що за підтримки Координатора проектів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду скринінг вже проведено у басейнах Сіверського Дінця та Дністра. На підставі результатів досліджень було сформовано та включено до програм діагностичного моніторингу: для басейну Дністра – перелік із 18 басейнових специфічних показників (10 синтетичних речовин та 8 важких металів); для басейну Сіверського Дінця – перелік із 17 басейнових специфічних показників (9 синтетичних речовин, 7 важких металів та 1 показник сольового складу).

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull and bear we see,
Money flows so effortlessly,
Fortunes rise and flee.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Маск прагне перетворити X на супердодаток: скоро з’явиться фінансова послуга
17:23 - У Харкові на тлі негоди зникло світло
17:13 - Президент розповів деталі першого траншу з 90 млрд євро від ЄС
16:08 - Глава OpenAI вибачився за те, що не повідомив поліції про підозрювану у стрілянині
15:03 - Суд наказав знести самочинне будівництво на березі Дніпра у Києві
14:10 - Україні потрібні 5,4 мільярда євро, аби підготуватись до зими – Шмигаль
14:00 - Денис Шмигаль: партнери додатково спрямують 100 млн євро для підготовки України до зими через Фонд підтримки енергетики
13:11 - Партнери України виділять 100 мільйонів євро на підготовку України до зими
12:20 - Денис Шмигаль: Міненерго й МАГАТЕ співпрацюватимуть у відбудові та розвитку ядерної енергетики України
12:01 - Суд не відібрав у компанії 6 мільйонів пайової участі за нову багатоповерхівку у центрі Києві
11:04 - У березні Трамп придбав облігацій на більше 51 мільйона доларів
10:00 - Ворог атакував об’єкт інфраструктури на Житомирщині
09:00 - Одеса, яка відновлюється: чому місто на морі стає новим центром wellness-культури
08:30 - 26 квітня 2026 року - 40-ві роковини Чорнобильської катастрофи
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - США домінують у світовому видобутку нафти та газу на тлі війни з Іраном – FT
17:31 - Ryanair закриває свою базу в Берліні та звинувачує німецьку авіаційну політику
16:47 - Німецький автопром стикається з жорсткішою конкуренцією через уповільнення Китаю
15:53 - Уряд надасть підтримку Дніпру після масованого обстрілу
15:30 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом
14:50 - Трамп приймає покупців свого мем-коїна у «Мар-а-Лаго», тоді як монета втратила 96% вартості
13:55 - На ринку України дешевшають тепличні огірки та помідори
13:00 - У Харкові через атаку московія зазнали пошкоджень лінія електропередач та житлові будинки
12:00 - НБУ присвятив нову пам'ятну монету героям–ліквідаторам Чорнобильської катастрофи
10:55 - На Київщині ворожа атака пошкодила об'єкти критичної інфраструктури
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
08:00 - Творець Міністерства фінансів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.04.2026


Більше новин