Екскурсія на Большевик з Dmitry Sennychenko

19.10.2020 20:37 | Fin.Org.UA

Я часто кажу, що велика частка об’єктів державної власності – у занепаді та розрусі.
Що держава не є для них ефективним власником. Що відсталі та знекровлені, без інвестицій та технологічного оновлення, підприємства лишень множать державі борги та збитки.
Але поки я не проведу вас за руку пустими цехами вздовж поїденого іржею обладнання, мої слова ризикують залишитися у вашій уяві тільки словами.
На щастя, це зробили замість мене.
Перший київський машинобудівний завод, ПКМЗ. До 2018 року - завод «Більшовик». Тридцять гектарів в центрі Києва, на Шулявці. Майже зупинене виробництво. Основна діяльність заводу – не випуск продукції, хай і не високотехнологічної, а здача приміщень в оренду.
Те, у якому стані об’єкт, добре видно у відеоматеріалі. Я ж лиш скажу про те, чого на відео не видно.
- До 80% надходжень завод отримує від оренди. Через передачу приміщень в суборенду в абсолютному вираженні ці надходження значно впали.
- На заводі висить величезна заборгованість за податками та перед комерційними структурами – близько 600 млн гривень. Ця заборгованість переважно була створена штучно. Схема проста, приведу приклад: приватні компанії викупили більше 80 млн боргів підприємства, щоб потім або відчужити нерухомість через рішення суду та виконавчу службу, або мати «свою» кредиторку як пріоритет при майбутній приватизації. Бо земля в центрі Києва є землею в центрі Києва.
Інша історія - це виставилення на продаж 4х об’єктів нерухомості, що належать заводу і знаходяться на його території. На час цього рішення, ПКМЗ був у переліку заборонених до приватизації об’єктів, тож будь-які дії щодо відчуження його майна – незаконні.
- Накладено арешти на все майно, рахунки та касу підприємства.
- Дохід за 9 місяців 2020 року склав 60 млн грн, витрати – 58,5 мільйонів.
Тепер, коли ПКМЗ вже не в переліку заборонених до приватизації об’єктів, варіант для нього один. І він очевидний – приватизація. Держава не може бути таким ефективним власником, як приватний інвестор, не може покривати накопичені борги підприємства, та і не мала би цим займатися – ПКМЗ не стратегічний об’єкт, бізнес треба залишити бізнесу. Більше того, тільки приватизація дозволить не втратити завод за безцінь за схемами.
Наразі вже вибрана міжнародна компанія, що проведе аудит заводу і визначить його справедливу стартову ціну. За кілька місяців ПКМЗ буде готовий до приватизаційного аукціону, котрий встановить його справжню ринкову вартість. А ми розраховуємо не тільки і не стільки на виручені від приватизації гроші, а, передусім, на ефективне управління та нове, краще життя для заводу та всіх, хто там працює.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment gamble,
Stocks, bonds, and funds to explore,
Diversify well.

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів
15:00 - Міжнародні резерви становили 51,2 млрд дол. США за підсумками липня
14:57 - ДПС: кількість зупинених податкових накладних скоротилася у 5 разів
14:40 - Черговий маркетплейс відмовився відшкодовувати росіянам збитки, якщо його атакують дрони
14:25 - Фіктивні закупівлі пального на мільйони гривень: оптову компанію змусили доплатити податки
14:07 - Промова Голови НБУ Андрія Пишного під час оголошення рішення про випуск пам’ятної монети на честь Святого Папи Римського Іоанна Павла ІІ
14:00 - Аграрії знайшли, де зберігати зерно на випадок тривалої блокади портів
13:35 - московія купила пальне з Північно-Східної Азії вперше з 2022 року: хто країна-продавець
13:05 - Десятки підпільних гральних залів у Києві: справу скерували до суду
13:00 - США переглядають доступ китайських компаній до чипів Nvidia
13:00 - Жінки, які інвестують у себе. Як знання стають першим капіталом
12:50 - Небачені раніше суми: Північна Корея заробила 22 мільярди доларів на допомозі московії
12:45 - "На державу не розраховуємо". Як постраждалий бізнес оговтуватиметься від обстрілів
12:32 - Національний банк в 2026 році випустить пам’ятну монету на честь Святого Папи Римського Іоанна Павла ІІ
12:30 - Що зміниться після легалізації криптовалют в Україні
12:26 - Дочку "Нафтогазу" – компанію "Газмережі" – очолить Кіндер
12:20 - Через атаки московія Укрзалізниця змінила маршрути низки поїздів
11:59 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:56 - "Епіцентр" розповів, скільки торгових центрів втратив за час війни
11:54 - Антикорсуд призначив Кириленку адвоката: його власний перебуває у відпустці
11:52 - НКЦПФР застерігає громадян від співпраці з Анною Коваленко та ПП «КУА «КОВАЛЕНКО ПРО ІНВЕСТ»»
11:23 - Штрафи за адмінправопорушення підвищать: уряд подав до Ради законопроєкт
11:18 - Нафта знову піднялась до 83 доларів за барель
10:48 - Заволодіння бюджетними коштами: у Києві судитимуть підрядника КП "Плесо"
10:28 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях


Більше новин