Від питань промислового забруднення до безпечного зберігання відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС: Роман Абрамовський прозвітував за 100 днів роботи на посаді

30.09.2020 20:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За понад три місяці в Україні було дано старт значній кількості ініціатив та зроблено системні кроки для вирішення екологічних проблем.
На онлайн-брифінгу за підсумками засідання Уряду, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський прозвітував про результати роботи міністерства під його керівництвом. Так, у напрямку запобігання промисловому забрудненню пріоритетом було визначено імплементацію екологічних норм ЄС.
Тож минулого тижня на засіданні Уряду схвалено проект закону «Про запобігання зменшення та контроль промислового забруднення».
Документ вже зареєстровано у Парламенті.
Нове законодавство стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва і впровадження нових найкращих доступних технологій.
Тож ці заходи будуть спрямовані на покращення якості атмосферного повітря та стану водних об’єктів. У кліматичній політиці зроблено перший крок до запуску системи торгівлі викидами парникових газів – це зобов’язання України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, а також важливе рішення для подальшої роботи у напрямку адаптації та глобальної боротьби зі зміною клімату.
Завдяки ухваленим нормативно-правовим актам врегульовано питання моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, посилено контроль за звітністю підприємств. У сфері надрокористування запроваджено раціональний та прозорий підхід.
Зокрема, змінено процедуру отримання спеціальних дозволів на користування надрами.
Відтепер всі дозволи будуть реалізовуватись лише шляхом електронних аукціонів з прозорим механізмом розрахунку вартості.
У 2020 році прогнозовані надходження до Державного бюджету України від таких аукціонів очікуються на рівні понад 800 мільйонів гривень. Дано старт реформі управління відходами.
Законопроект 2207-1-д «Про управління відходами» схвалено у першому читанні.
Наразі триває підготовка документа до другого читання.
Основна мета нормативно-правового акта - впровадження європейської моделі управління відходами на всіх рівнях. Крім того, вжито заходів, на які тривалий час чекали українці та міжнародна спільнота, – щодо подальшого безпечного зберігання відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС.
Наразі активно тривають роботи щодо введення в експлуатацію сховища «сухого» типу СВЯП-2.
Нове сховище дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо протягом найближчих 100 років. Серед перших результатів роботи очільник Міндовкілля також виокремив затвердження меж НПП «Голосіївський». «15 років жоден уряд не міг довести цю роботу до кінця.
Сьогодні межі національного природного парку «Голосіївський» затверджено.
Завершальний етап – підготовка обмінних файлів та офіційних меж нацпарку «Голосіївський», що будуть внесені найближчим часом у Державний земельний кадастр.
Таким чином, ми захистимо територію парку від будь-яких зазіхань», - зауважив Роман Абрамовський. Щодо наступних пріоритетів Міністр відзначив: «Ми маємо дуже багато амбітних планів та напрацювань, - це і лісова стратегія, і рішення Уряду щодо продажу 100% всієї необробленої деревини через аукціони, і захист ялицево-букових лісів Карпат, продовження роботи з унормування користування надрами, а також покращення інвестиційного клімату у всіх галузях».

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

13:33 - Електронний витяг із Реєстру – нова можливість для волонтерів
13:31 - Дії фізичної особи у разі зміни облікових даних
13:29 - Об’єкти незавершеного будівництва: що з податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
13:27 - Понад 3,7 млрд грн єдиного внеску – надходження у січні поточного року до державних цільових фондів від платників Дніпропетровщини
13:24 - Військовий збір: платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду державного бюджету майже 784,7 млн гривень
13:23 - Військовий збір: платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду державного бюджету майже 784,7 млн гривень
13:22 - Податківці Дніпропетровщини провели робочу зустріч з представницею Ради бізнес-омбудсмена
13:21 - Боротьба з тіньовим ринком пального: понад 463 млн грн штрафів та припинено дію майже 900 ліцензій
11:47 - Після звільнення з "Нафтогазу" Бойко може очолити "Оператора ГТС" – джерела
11:37 - Футбольний клуб "Динамо" оштрафували на 5 мільйонів за рекламу азартних ігор
11:30 - Несвоєчасна сплата податків через відсутність електроенергії: Мінфін пояснив, що робити бізнесу
10:59 - "Енергоатом" замовив автобуси "Еталон" для ХАЕС: ціни зросли
10:51 - Прем'єр Іспанії відповів Дурову щодо заборони соцмереж підліткам
10:21 - Ціни на нафту відреагували на домовленості США та Іран про переговори
10:20 - «Подружити» операторів ПМД та донорів: у Києві провели воркшоп з локалізації в гуманітарному розмінуванні
10:08 - Інформація щодо надходження та використання коштів добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права
10:05 - московіяни пошкодили залізницю на Сумщині
10:00 - НКЦПФР та Світовий банк провели зустріч: сек’юритизація, віртуальні активи та муніципальні облігації
09:41 - Один з найбільших забудовників московії терміново попросив державну підтримку
09:28 - У ЄС вважають свої санкції проти московія ефективними
09:00 - В Україні зменшився попит на нові вантажівки: найпопулярніші марки
08:30 - Як інвестувати у відновлювану енергетику
08:00 - Торговий центр над трамвайними коліями. Що буде з найабсурднішим будівництвом Києва
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.02.2026
23:01 - Будинки без тепла мають бути забезпечені електрикою щонайменше 18 годин на добу, – Денис Шмигаль
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 лютого: спецпенсії для українців до 45, Маск - найбагатша людина в історії
20:25 - Гетманцев: В Україні планують держпрограму іпотеки під 3% на 25 років на мільйон сімей
20:05 - Уряд московія готується до падіння експорту нафти до Індії на 30% та дефіциту бюджету


Більше новин