Партнерами Коломойського по виробництву снарядів стали американці, які “кинули” українську оборонку на $8 мільйонів

14.07.2020 08:24 | Укррудпром

bihus.info, 13 июля 2020. Опубликовано 07:40 14 июля 2020 года Фірма “Рокіт-М”, бенефіціарами якої є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та їхнє оточення, заснована спільно з американською Gray Fox. Ця американська компанія у 2018-2019 рр. зірвала поставку лінії для виробництва снарядів на державний оборонний завод і не повернула $8,3 млн передоплати.

Тепер створена групою Коломойського і Gray Fox спільна фірма “Рокіт-М” хоче сама виготовляти снаряди.

Про це йдеться в матеріалі Аліси Юрченко для Bihus.Info.

У березні 2018 р. державний завод “Артем” уклав контракт на суму $16,6 млн з американською Gray Fox Logistics (такої юридичної особи не існує, це вигадане ім’я, яким користується компанія Gray Fox Aviation and Logistics, Inc).

Завод в рамках секретного контракту замовив Gray Fox стратегічно важливу лінію для виготовлення великокаліберних снарядів, оскільки державне виробництво цих боєприпасів залишилося на окупованій території.

У травні 2018-го “Артем” заплатив Gray Fox передоплату — $8.3 млн.

Минув рік, але Gray Fox обладнання заводу так і не поставила. Строк контракту збіг наприкінці квітня 2019-го. Після чого, у червні, СБУ відкрила кримінальне провадження і в жовтні 2019 р. затримала кількох чиновників, причетних до укладання цього контракту. Наразі ця справа, з додатковими, корупційними статтями, передана в Національне антикорупційне бюро.

А вже в січні 2020-го споріднена американська компанія — Gray Fox International — створила дві спільні фірми з “групою Коломойського”: “Рокіт-М” і “Таргет-М”. Саме про ці фірми на початку року повідомляли місцеві та центральні ЗМІ. 

В обох фірмах Gray Fox виступає міноритарним засновником, мажоритарним є нафтопереробні заводи з групи олігарха — ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” і ПАТ “НПК — Галичина”, а бенефіціарами — Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та їхні партнери.

Фірми Gray Fox International і Gray Fox Aviation and Logistics, Inc пов’язані, оскільки Gray Fox International зрештою була перерахована передоплата у $8,3 млн за контрактом з Gray Fox Logistics. Крім того, обидві компанії очолює Чарльз Провіні, який двічі приїздив на завод “Артем” для обговорення контракту.

Як з’ясували Bihus.Info, спільна фірма групи Коломойського і Gray Fox хоче виробляти саме ті снаряди великого калібру, які вже мав би виробляти державний завод “Артем”, але не може це робити, оскільки Gray Fox не поставила замовлене за контрактом обладнання.

За словами олігарха, представники Gray Fox вийшли на керівництво пов’язаного з ним заводу “Нафтохімік Прикарпаття”.

“Gray Fox как раз вышел на них. Они там засрались с каким-то заводом у нас государственным”, — прокоментував Ігор Коломойський у розмові з Bihus.Info. — Я там выступаю только как акционер в “Нефтехимике”, а “Нефтехимик”, получается, создал эти предприятия с вот этим вот Gray Fox. Есть директор, который там занимается. Думает, как что придумать, чтоб людей как-то обеспечить, там же все-таки градообразущее предприятие”.

Керівник “Нафтохімік Прикарпаття” Ігор Юркевич у коментарі редакції цю інформацію не підтвердив. “Я не знаю, хто з ким говорив,” — сказав він.

Як з’ясували Bihus.Info, у березні 2020-го одна з цих двох фірм — “Рокіт-М” — звернулася до концерну “Укроборонпром”, куди входить ДАХК “Артем”, з листом. У ньому коротко викладена пропозиція викупити частину обладнання, імовірно виготовленого, але так і не поставленого на завод “Артем” компанією Gray Fox. Жодних деталей про те, яке саме обладнання і за скільки пропонують викупити група Коломойського в партнерстві з Gray Fox — в листі не вказувалось.

“Для нас це дуже дивна ситуація, по-перше, тому що я не розумію, як можна викупити. По-друге, ми не знаємо, чи є дійсно таке обладнання у Gray Fox. — прокоментував в інтерв’ю Bihus.Info заступник гендиректора концерну “Укроборонпром” Мустафа Найем. — І, найголовніше, вони натякають на те, що “Артем” не може виконувати свої обов’язки, що вони не можуть виконувати цей контракт і що вони наносять шкоду державним інтересам і національній безпеці. Тобто не компанія, яка нам не поставила техніку і ми не змогли виготовити боєприпаси, а саме “Артем”.

“Они [Gray Fox] пытаются построить этот завод с “Нефтехимиком”. А чтоб “Нефтохимик”, я так понимаю, рассчитался с “Артем”. Потому что у них самих денег, по-моему, нет, этих Gray Fox. Сейчас они хотят пристроить какое-то оборудование, которое уже изготовлено где-то в Америке,” — так пояснив задум Коломойський.

Чи справді олігарх готовий заплатити мільйони доларів, щоб Gray Fox змогла повернути борг заводу “Артем”, стане зрозуміло вже незабаром. Оскільки ще у квітні 2020-го державний “Артем” виграв у Gray Fox арбітраж у Стокгольмі. За рішенням арбітражу, усю виплачену передоплату — тобто понад $8 млн — американська Gray Fox повинна повернути українському заводу.

Керівник Gray Fox Чарльз Провіні обіцяв відповісти на детальні питання із запиту Bihus.Info, але в останній момент надіслав лист про те, що наразі угоди про конфіденційність не дозволяють йому це зробити.

У запиті редакція цікавилася, зокрема, дивними транзакціями компанії Gray Fox International після отримання передоплати у $8,3 млн. Ці дані з’ясувала СБУ, пізніше вони розглядалися в арбітражі.

З цих транзакцій випливає, що з $8,3 млн, отриманих Gray Fox International LLC, за лічені дні $3,5 млн компанія перерахувала далі на рахунки фізосіб і фірм, що не займаються оборонним виробництвом. І лише $1,4 млн — реальному виробнику — MJC Engineering and Technology, Inc.

Так, $500 тис фірма Провіні перерахувала йому і його дружині Ліз на особисті рахунки. Ще $325 тис. закинула менеджерам Gray Fox (Дейл С. Вуд і Едуард Хайк Ваграм), ще $75 тис громадянину США на ім’я Алі Таркан Окала, ще $100 тис — на венгерський рахунок відомого в Україні грузинського інструктора Георгі Каландадзе, $950 тис — компанії Esco Ltd (імовірно, займається енергетикою в Грузії) і $1,5 млн загадковій чеській фірмі Rich Trading s.r.o. на чолі з українкою Оленою Зайченко.

У розмові з Bihus.Info Олена Зайченко, чия фірма отримала $1,5 млн на виконання державного оборонзамовлення, заявила, що нічого про це не знає. Натомість Георгі Каландадзе підтвердив, що отримував $100 тис на особистий рахунок з цього контракту (тобто дані СБУ про транзакції підтверджує як мінімум один отримувач). За словами Каландадзе, гроші потрапили на його особистий рахунок, тому що він мав надати якісь послуги, які саме — Каландадзе відмовився розповідати, пославшись на секретність контракту.

Аліса ЮРЧЕНКО

Додати коментар

Користувач:
email:





Politics and trade
Tensions high, markets react
Uncertain futures

- Fin.Org.UA

Новини

20:49 - Здійснено черговий крок у запровадженні європейських вимог до капіталу банків і банківських груп
20:10 - Квартири колаборанта Сальдо і росолігарха Шелкова в Одесі вдруге виставили на аукціон
19:58 - Рівень розрахунків населення за газ становить 95% – Чернишов
19:47 - У поліції Києва розповіли про причини обшуків у "Київтеплоенерго"
19:27 - З початку року від міжнародних партнерів надійшло близько 12 мільярдів доларів
19:14 - Захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури – Кубраков
19:07 - Мінекономіки: Презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
18:50 - Прем’єр-міністр зустрівся з очільницею МЗС Латвії
18:47 - У Києві через ремонт обмежать рух транспорту на кількох вулицях 
18:40 - У Центробанку московія стверджують, що конфіскація заморожених активів не вплине на фінстабільність московії
18:20 - Підприємці Харківщини зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток
18:14 - World IP Day: презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
17:49 - Суд зупинив ліцензію "Нафтогазу" на розподіл газу на Черкащині: компанія подала апеляцію
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 26.04.2024
17:44 - Денис Башлик: Ринок земель в Україні здатен впоратися з будь-якими викликами, завдяки чітко визначним передумовам
17:37 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: Зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:32 - Затверджено порядок організації психіатричної допомоги особам, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру
17:29 - Продовжено строки на подання заявки для розрахунку обсягу квот щодо діяльності з культивування рослин роду коноплі — рішення уряду
17:26 - Уряд ухвалив постанову щодо строків державної атестації наукових установ
17:20 - Національний банк України анонсував низку кроків з валютної лібералізації
17:20 - Ухвалено закон щодо врахування страхового стажу закордоном для пенсії в Україні
17:11 - НБУ знизив тарифи на видачу готівки
17:02 - Уряд затвердив Порядок використання коштів на підтримку проектів зі значними інвестиціями
17:00 - Понад 25 тис. адмінпослуг з питань ведення Державного земельного кадастру надано на Львівщині з початку 2024 року
16:53 - Підтримуємо бізнес Харківщини: підприємці зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток, - Юлія Свириденко
16:51 - Уряд продовжив дію положення про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електроенергії
16:50 - Уряд затвердив Порядок використання коштів на підтримку проєктів зі значними інвестиціями
16:50 - Торік на утримання Чорнобильської зони відчуження витратили менше коштів, ніж планували
16:45 - Ложная тревога с интервенциями в иене?
16:44 - Сума вкладів українців у банках у березні зросла на 20 мільярдів – Фонд гарантування


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.8816
Канадський долар28.9972
Юань Женьміньбі5.4649
Чеська крона1.6867
Данська крона5.691
Гонконгівський долар5.0584
Форинт0.108183
Індійська рупія0.47511
Рупія0.0024423
Новий ізраїльський шекель10.4009
Єна0.25254
Теньге0.089457
Вона0.028796
Мексиканське песо2.2942
Молдовський лей2.22
Новозеландський долар23.5629
Норвезька крона3.5997
московський рубль0.43076
Сінгапурський долар29.0888
Ренд2.0991
Шведська крона3.6272
Швейцарський франк43.4084
Єгипетський фунт0.8269
Фунт стерлінгів49.5494
Долар США39.6015
Білоруський рубль14.3943
Азербайджанський манат23.2923
Румунський лей8.5282
Турецька ліра1.218
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1706
Болгарський лев21.6995
Євро42.4409
Злотий9.8181
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92856.01
Срібло1091.89
Платина36302.7
Паладій38449.1

Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861046.391046.391046.391046.391307987.50
2276561080.091080.091080.091080.09237619.80
2288111063.621063.621063.621063.6237226.70
229025985.42985.42985.42985.42782423.48
229470921.25921.25921.25921.25644875.00
2302621060.181060.181060.181060.18106018.00
CRSR061024.551025.321024.551025.3213328.39
FCOM011055.931055.931055.931055.9335901.62
FSTF021021.481022.251021.481022.2533733.48
USGK78454545454545454519657125.00

Дані за 26.04.2024