МОН: Україна продовжує співголовувати в Європейському просторі вищої освіти

06.04.2020 18:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

2-3 квітня 2020 року Міністерство освіти і науки України провело засідання правління Групи супроводу Болонського процесу та Редакційного комітету з підготовки Римського Комюніке.
Через поширення коронавірусу та карантин уперше ключові заходи Болонського процесу пройшли у форматі онлайн-конференції. Протягом 18 годин упродовж 2 днів представники країн Болонського процесу та консультативних членів обмінювались баченням на відповідь викликам майбутнього Європейського простору вищої освіти в умовах глобальної невизначеності та ролі вищої освіти.
Серед ключових тем зустрічі – переосмислення сутності університету, методик і методів викладання, інклюзивність доступу до цифрових можливостей здобуття вищої освіти, запровадження гнучких освітніх траєкторій, збереження фундаментальних цінностей вищої освіти. Участь у засіданнях взяли: Європейська Комісія (European Commission), Рада Європи (Council of Europe), Європейська асоціація університетів (EUA), Європейська асоціація закладів вищої освіти (EURASHE), Європейська асоціація студентів (ESU). Заплановану на червень 2020 року Конференцію міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн-членів Європейського простору вищої освіти, перенесено на листопад 2020 року.
Всі робочі групи Болонського процесу використають додаткові 5 місяців для рефлексії та якісного перегляду своїх напрацювань, щоб сформувати до Конференції міністрів порядок денний для вищої освіти в Європейському просторі вищої освіти на наступне десятиріччя. Незважаючи на виклики, що стоять наразі перед світовою спільнотою, в умовах безстрокового відкладення та скасування різноманітних заходів, Україна продовжує виконувати всі свої зобов’язання співголовування на високому рівні.
Протягом наступних декількох місяців члени Редакційного комітету з підготовки Римського Комюніке проведуть серію додаткових консультацій в режимі онлайн, використовуючи сучасні технології для організації комунікації з колегами з інших міністерств країн Європейського простору вищої освіти. Нагадаємо, серед пріоритетів роботи Болонського процесу на найближчі 10 років — збалансована академічна мобільність і посилена роль вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку. Довідково Болонський процес — це міжурядова співпраця з реформування систем вищої освіти країн-членів Європейського простору вищої освіти.
Болонський процес офіційно розпочався у 1999 році, коли була підписана Болонська декларація.
Україна стала членом Болонського процесу у 2005 році.
На сьогодні 48 країн є учасниками Європейського простору вищої освіти. Діяльність Болонського процесу базується на принципі ротації двох країн Болонського процесу, які співголововують в Європейському просторі вищої освіти протягом 6 місяців, забезпечуючи у такий спосіб збалансованість та демократичність прийняття рішень серед 48 країн Болонського процесу.
У 1-му півріччі 2020 року співголовування в Європейському просторі вищої освіти забезпечують Україна та Хорватія.

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures rise and fall
Traders look to crystal balls
Predicting the trends

- Fin.Org.UA

Новини

15:53 - Уряд надасть підтримку Дніпру після масованого обстрілу
14:50 - Трамп приймає покупців свого мем-коїна у «Мар-а-Лаго», тоді як монета втратила 96% вартості
13:55 - На ринку України дешевшають тепличні огірки та помідори
13:00 - У Харкові через атаку московія зазнали пошкоджень лінія електропередач та житлові будинки
12:00 - НБУ присвятив нову пам'ятну монету героям–ліквідаторам Чорнобильської катастрофи
10:55 - На Київщині ворожа атака пошкодила об'єкти критичної інфраструктури
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
08:00 - Творець Міністерства фінансів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 квітня: Викрили масштабну мережу казино, у Києві дорожчає паркування
20:45 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 25 квітня
20:25 - У Києві відкрилась виставка «Чорнобиль: 40 років потому. Історія, що зобов’язує»
20:15 - Intel продала навіть списані процесори – акції злетіли вище піку доткомів
20:03 - Нацбанк пом'якшив валютні обмеження: кого вони стосуються
19:45 - Швеція пішла на абордаж – танкери з нафтою московія почали оминати її води
19:16 - Уряд спрощує регулювання будівництва
18:55 - Екологічний податок приніс в держбюджет понад півтора мільярда: лідери сплати
18:45 - Наслідки війни у Ірані: на окремих ринках презервативи вже дорожчають
18:39 - Одна з найбагатших країн світу обирає мазут московія через Ормуз
18:15 - Уряд посилює підготовку публічних інвестиційних проєктів: 6 проєктів отримають міжнародну підтримку в підготовці, ще 7 - передадуть на розгляд PPF
18:15 - Україна експортувала торік майже півмільйона тонн м'яса птиці: найбільші покупці
18:00 - Уточнено регуляторні вимоги до Експортно-кредитного агентства
17:56 - Квартира на тещу: у посадовця МВС можуть конфіскувати 3,7 мільйона гривень
17:35 - На українському ринку з'явилась рання капуста місцевого виробництва: скільки коштує
17:24 - Компанія Henkel оголошує нові цілі сталого розвитку до 2030 року
17:16 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 27 квітня
17:15 - В Україні обговорили запровадження стандартів сталого туризму в обєктах ПЗФ
17:10 - Встановлено низку вимог щодо діяльності Національної установи розвитку


Більше новин