Ольга Оніщук: Кількість скарг у сфері державної реєстрації зменшилася втричі

21.02.2020 19:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У межах реалізації Програми діяльності Уряду було впроваджено важливі антирейдерські механізми.
За словами заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольги Оніщук, за час роботи нової команди Міністерства вдалося істотно зменшити рівень рейдерства.  «Перед нами стояло амбітне завдання – за короткий строк скоротити випадки шахрайства щодо юридично значущої інформації.
Така ціль була прописана у Програмі діяльності Уряду.
На сьогодні ми виконали більшу частину запланованих заходів», – заявила Ольга Оніщук. Зокрема, було встановлено ряд дієвих запобіжників, спрямованих на боротьбу з рейдерством у державних реєстрах.
Це стало можливим внаслідок прийняття низки нормативно-правових актів, насамперед Закону України від 3 жовтня 2019 року № 159-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», розробленого за участю Мін’юсту. Закон ввів низку важливих антирейдерських механізмів.
Найважливіший з них – анулювання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та ЄДР реєстраторам комунальних підприємств, які згідно зі статистикою здійснювали переважну більшість незаконних реєстраційних дій.
Крім того, було запроваджено обов’язкове використання бланків нотаріальних документів, які подаються для проведення державної реєстрації; встановлено обов’язок реєстратора при вчиненні реєстраційних дій у відповідних реєстрах перевіряти дійсність нотаріально посвідченої довіреності за допомогою Єдиного реєстру довіреностей, а також перевіряти цивільну правоздатність та дієздатність фізичної особи – громадянина України за допомогою Державного реєстру актів цивільного стану громадян; запроваджено механізм доступу державного реєстратора до державних реєстрів шляхом багатофакторної аутентифікації. «Також Мін’юст посилив відповідальність за незаконні дії реєстраторів.
Водночас було встановлено диференціацію санкцій за такі порушення.
Ми не будемо відразу блокувати доступ до реєстрів через незначні технічні помилки.
Однак, якщо бачитимемо, що порушення систематичні, будемо застосовувати відповідні покарання.
Таким чином, змінено підхід до здійснення контролю у сфері державної реєстрації, який полягає не у боротьбі з наслідками, а у вжитті заходів превентивної дії», – підкреслила заступник Міністра. Вона зауважила, що за грубі порушення, через які відбулося незаконне заволодіння майном та бізнесом, державним реєстраторам анульовано доступ до реєстрів безстроково. «До речі, у разі встановлення наявних очевидних порушень закону у діях державного реєстратора скарги розглядаються невідкладно протягом 24 годин.
В таких випадках розгляд скарг відбувається не колегіально, а одноособово Міністром юстиції.
Це дозволяє швидко зреагувати на грубі порушення та відновити права законного власника», – пояснила Ольга Оніщук. Для розгляду скарг створили Колегію з розгляду скарг у сфері держаної реєстрації та Офіс протидії рейдерству.
Останній забезпечує оперативний розгляд скарг на дії державних реєстраторів, працює над узагальненням проблем у цій сфері та формує пропозиції змін до законодавства і удосконалення програмного забезпечення державних реєстрів.
В Офісі працює гаряча телефонна лінія та система оперативного зворотного зв’язку електронними засобами.
На дзвінки та повідомлення відповідають фахові юристи, які надають професійні консультації щодо захисту прав у сфері державної реєстрації. Разом з цим важливим елементом нового формату розгляду скарг у сфері державної реєстрації стало спрощення процедури подання такої скарги для юридичних та фізичних осіб.
Скаржнику надана можливість подання скарги в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису. «16 січня 2020 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» №340-ІХ, яким ми продовжили втілювати в життя обраний курс активної боротьби з рейдерськими захопленнями.
Цим законом визначено, що власник земельної ділянки в односторонньому порядку може вимагати нотаріального засвідчення договору оренди, а також скасувати таку вимогу.
Також для певної категорії договорів запроваджено можливість їх поновлення, а до державних реєстраторів прав на земельні ділянки збільшено вимоги», – розповіла заступник Міністра. Серед інших важливих заходів, які вже були реалізовані – підвищення кваліфікаційних вимог до державних реєстраторів, запровадження механізму проведення спеціальної перевірки діяльності державних реєстраторів в реєстрах з метою посилення контролю за наданням ідентифікаторів доступу до державних реєстрів та проведення аудиту державних реєстрів. «Всі ці заходи значно зменшили кількість шахрайських дій з юридично значущими даними та знизили кількість рейдерських атак за допомогою державних реєстрів.
Зокрема, це простежується в кількості оскаржуваних реєстраційних дій, яка зменшилася з жовтня по грудень 2019 року більш ніж в три рази – з 320 до 99», – підсумувала результати Мін’юсту у напрямі протидії рейдерству Ольга Оніщук.

Додати коментар

Користувач:
email:





Inter-American
Development Bank
Building prosperity
For the Americas

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:20 - Порт "Південний" відновив роботу після витоку олії
19:12 - Індійська компанія відновила закупівлі російської нафти зі знижкою
18:50 - В "Укренерго" повідомили, як діятимуть графіки відключення світла 25 грудня
18:41 - Атака московія на енергооб'єкти у Чернігові: місто без світла
18:10 - В уряді стверджують, що завершать скандальний конкурс на будівництво нової генерації
17:51 - Кабмін відсторонив очільника Держлікслужби після обшуків НАБУ і розслідування Bihus.Info
17:40 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері управління відходами»
17:28 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері управління відходами»
17:25 - Україна успішно завершила реструктуризацію ВВП-варантів: який був ризик
17:10 - Повідомлення про учасника індустріального парку "ЖИТОМИР-СХІД"
17:05 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду»
17:00 - Світле Різдво Христове сьогодні увійде до кожної української оселі, з колядкою, Дідухом, із  смачною кутею, яка є символом життя, достатку і єдності роду
16:57 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду»
16:50 - Нацбанк випустив нову пам'ятну монету, присвячену Різдву: зі вставкою діаманта
16:35 - Інформація стосовно фізично зношеного та морально застарілого державного майна, яке обліковується на балансі суб’єктів господарювання, підпорядкованих Мінекономіки, вартість якого становить більш як 50 тисяч гривень станом на 23.12.2025
16:30 - Уряд посилив контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання
16:30 - Україні потрібна друга хвиля реформи управління публічними інвестиціями
16:20 - Уряд відтермінував початок застосування нової класифікації відходів для оподаткування
16:04 - "Тисячу Зеленського" почали приймати в Novus і Rozetka
16:00 - Уряд продовжив строк експлуатації великих спалювальних установок до 31 грудня 2028 року
15:36 - Зеленський підписав закон про створення поштового банку: що передбачає
15:32 - Практика розподілу ведення діяльності між декількома суб’єктами господарювання – штучне «дроблення бізнесу»
15:31 - Дроблення бізнесу – це ухилення від сплати податків!
15:30 - Уряд врегулював питання, які необхідні для завершення конкурсу на будівництво нової генеруючої потужності
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2025
15:29 - «Дроблення бізнесу» - недоотримані кошти бюджетами
14:55 - Акваторію найбільшого українського порту перекрили через витік олії
14:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32619
Австралійський долар28.2517
Така0.34491
Канадський долар30.8144
Юань Женьміньбі6.0092
Чеська крона2.0471
Данська крона6.6517
Гонконгівський долар5.4212
Форинт0.127458
Індійська рупія0.46956
Рупія0.0025144
Новий ізраїльський шекель13.2339
Єна0.2702
Теньге0.082071
Вона0.0291
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.4174
Мексиканське песо2.3547
Молдовський лей2.5017
Новозеландський долар24.6011
Норвезька крона4.2112
Саудівський ріял11.239
Сінгапурський долар32.8303
Донг0.0016021
Ренд2.5347
Шведська крона4.5998
Швейцарський франк53.5188
Бат1.35801
Дирхам ОАЕ11.4774
Туніський динар14.5716
Єгипетський фунт0.886
Фунт стерлінгів56.9228
Долар США42.1541
Сербський динар0.42318
Азербайджанський манат24.7922
Румунський лей9.7608
Турецька ліра0.9838
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.7856
Болгарський лев25.3971
Євро49.6828
Ларі15.6416
Злотий11.7914
Золото189330.5
Срібло3051.17
Платина97517.19
Паладій76893.72

Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2025