Україна та США вже цього року можуть відновити спільні конкурси для науковців

19.02.2020 18:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна та США планують відновити конкурси двосторонніх наукових проєктів, а також розвивати інші можливості для проведення спільних досліджень та наукової співпраці.
Це передбачено Угодою між Урядом України та Урядом США про співробітництво у сфері науки та технологій. Проект закону про продовження дії цієї Угоди був розроблений МОН і схвалений Кабінетом Міністрів сьогодні, 19 лютого 2020 року.
Надалі він буде переданий для прийняття до Верховної Ради. «Ми робимо максимум, щоб українські науковці інтегрувалися у міжнародний дослідницький простір.
Для цього важливо збільшувати нашу присутність у міжнародних програмах та проектах, а також розширювати двосторонню співпрацю.
Відповідну угоду з США ми підписали ще 2006-го, однак наше наукове співробітництво не завжди перебувало в активному стані.
Зараз ми змінюємо цю ситуацію», – повідомила Міністр освіти і науки Ганна Новосад. Угоду буде продовжено на 5 років.
У ній прописані такі форми співпраці, як: обмін науково-технічною інформацією; обмін науковцями і технічними фахівцями; проведення спільних семінарів і зустрічей; підготовка науковців і технічних фахівців; проведення спільних досліджень тощо. Передбачається розвиток прямих контактів у сфері науки між урядовими структурами, університетами, науково-дослідними установами, приватними компаніями та іншими організаціями двох країн. «Уже зараз ми маємо попередню домовленість про проведення цього року засідання спільної робочої групи з питань науки і технологій.
Там, зокрема, прийматиметься рішення про старт конкурсу двосторонніх наукових проектів.
Тож, сподіваємося на подальшу підтримку Верховної Ради, що має ухвалити законопроект про ратифікацію Угоди, та Президента, який має його підписати.
Після цього ми зможемо здійснити обмін нотами і документ набуде чинності», – розказала Ганна Новосад. Нагадуємо, що науковці з України та Польщі спільно працюватимуть над 15-ма науковими проектами у 2020-2021 роках.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, золото,
Злетіти вгору з душі
Все ж бажаю я

- Fin.Org.UA

Новини

19:38 - 27 тисяч тонн енергообладнання Україна отримала від партнерів від початку повномасштабного вторгнення рф, – Денис Шмигаль
18:00 - Роксолана Пиртко та СТРЦ Spartak передали обігрівачі 710-й бригаді інженерної підтримки
18:00 - У Європі до кінця року буде 10 експортних центрів України – Зеленський
16:42 - Бабіш виступив за заборону соціальних мереж для дітей до 15 років у Чехії
15:35 - АРМА скасувало торги, за якими продало землю Льовочкіну
15:01 - Саудити відновлюватимуть сирійську авіацію та мобільні мережі
14:07 - Індійські заводи почали уникати російську нафту після угоди із США – Reuters
13:55 - Суд скасував спецдозвіл на ділянку Вашківецького піщано-гравійного родовища
12:56 - "СвітлоДІМ": Кулеба розповів, скільки отримано заявок та виділено коштів за програмою
12:01 - Суд зобов’язав компанію повернути частину грошей за житлові будинки на Херсонщині
11:05 - московія вдарила по об’єктах "Нафтогазу" на Полтавщині: зруйноване обладнання
10:40 - Атомна генерація ще частково розвантажена, у більшості областей - аварійні відключення
10:00 - Ворог атакував залізничну інфраструктуру на Чернігівщині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина


Більше новин