Україна переходить до Європейської моделі щорічного перегляду та актуалізації ставок плати за АНО

14.02.2020 20:12 | Міністерство інфраструктури України

14 Лютого 2020, 15:05У Міністерстві інфраструктури України сьогодні пройшли консультації із користувачами повітряного простору у межах обговорення проекту наказу Міністерства інфраструктури "Про встановлення ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден в повітряному просторі України".
Прогятом 2019 року Євроконтроль проаналізував плановий обсяг витрат, необхідних для забезпечення безперебійного функціонування аеронавігаційної системи України на період 2019 – 2024 років. На основі розрахунків Центрального бюро маршрутних зборів Євроконтролю було підтверджено відповідність принципам Євроконтролю сформованої бази витрат та відповідність ставок плати за аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі України на 2020 рік.
Окрім того, Євроконтролем було встановлено, що діючі ставки в Україні (які діяли з липня 2019 року) занижені та не покривають витрат на аеронавігаційне обслуговування.
З огляду на ці висновки та враховуючи  рекомендації Антимонопольного комітету України (щодо усунення дискримінаційних умов та диференційованих ставок плати для різних аеропортів), Міністерство інфраструктури підготувало зміни до наказу від 04.06.2019 № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден в повітряному просторі України», яким вводиться оновлені ставка плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті та єдина для всіх аеропортів України ставка плати на підході та в районі аеродрому.
Таким чином Україна нарешті переходить до Європейської моделі щорічного перегляду та актуалізації ставок плати за АНО з урахуванням поточної рівня витрат, ситуації з інтенсивністю повітряного руху та розміром курсу Євро.
З огляду на важливість процесу цього року Мінінфраструктури було ініційовано проведення декілька раундів консультацій з різними категоріями користувачів послуг з АНО та міжнародними організаціями. Перший раунд відбувся у Брюсселі у листопаді 2019 року за участі ІАТА та іноземних користувачів (що складають більше 70% об’ємів повітряного руху). Сьогодні  пройшли консультації із українськими користувачами повітряного простору у межах  обговорення поекту  цього наказу. В лютому заплановано і третій раунд консультацій за участі ІАТА , а також іноземних та українських авіакомпаній.
Для організації та забезпечення аеронавігаційного  обслуговування в будь-якій державі необхідна складна аеронавігаційна система, всі складові якої передбачають використання дорогого високотехнологічного обладнання та підготовки висококваліфікованого персоналу. Також важливе дотримання норм і стандартів, прийнятих міжнародною авіаційною спільнотою. Від рівня розвитку національної аеронавігаційної системи залежить безпека повітряного руху, а значить - життя і долі людей. Застосовані міністерством принципи визначення бази витрат, що стосуються організації повітряного руху на маршруті та обчислення одиничних ставок плати за аеронавігаційне обслуговування в Україні, повністю відповідають встановленим Європейською організацією з безпеки аеронавігації (Євроконтроль).
Беззаперечною є нагальною потреба усунути порушення антимонопольного законодавства та запровадити європейський принцип повного покриття витрат, які несе країна, і зокрема національний провайдер, на забезпечення аеронавігаційного обслуговування та підтримання високого рівня безпеки аеронавігаційної системи. Адже в авіації - на першому місці безпека.



Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

13:42 - Скільки заявок на переміщення пального подає СГ, якщо один транспортний засіб використовується для доставки пального декілька разів на добу?
13:41 - Чи застосовується коефіцієнт індексації до НГО земельних ділянок для визначення розміру земельного податку та орендної плати?
13:38 - Інклюзія – це коли на рівних: разом створюємо безбар’єрний податковий простір
13:37 - Сервіс ЗІР: отримати актуальну і необхідну інформацію з податкових питань просто
13:35 - Щодо подання заяви про реєстрацію ПРРО
13:17 - ФОП – платник єдиного податку (другої/третьої групи) має право надавати в оренду свою частку нежитлового приміщення, площа якого – до 900 кв. метрів
12:57 - Неподання Інформаційного підтвердження придбання товарів, робіт і послуг у пільговому режимі за кошти міжнародної технічної допомоги за проєктом (програмою): чи є відповідальність
12:44 - Олексій Семенюк: Україні потрібна економіка власників — мільйони громадян мають стати інвесторами
12:34 - Особливості сплати майнових податків через мобільний застосунок або через касу банку
12:29 - Правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів
12:28 - Плата за землю: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 386,2 млн гривень
12:24 - До загального фонду держбюджету надходження частини чистого прибутку від платників Дніпропетровщини зросли на 37,4%
12:23 - Майже 788,3 млн грн податку на нерухоме майно спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
12:22 - Декларація з екологічного податку: за III квартал – за старою формою, за IV квартал – за новою
12:20 - Через наслідки війни вже понад 11 тис. платників скористалися правом звільнення від виконання податкових обов’язків
12:19 - Єдиний внесок: за сім місяців 2026 року надходження зросли на 18 %
12:15 - Через наслідки війни вже понад 11 тис. платників скористалися правом звільнення від виконання податкових обов’язків
12:00 - Київський резерв. Хто забудовує промзони столиці житлом
11:47 - Декларування доходів громадянами: у ДПС розповіли, хто сплатить найбільшу суму податків
11:25 - США підвищили прогноз врожаю зерна в Україні, але скоротили прогноз експорту
11:15 - На Запоріжжі через російські удари знеструмлено селище
11:00 - В Україні стрімко зростає кількість ФОПів у сфері догляду за дітьми – дослідження
10:50 - московія оздоблює танкери "тіньового флоту" протидроновими сітками
10:33 - How to Create an Attractive Online Dating Profile
10:29 - How to Create an Attractive Online Dating Profile
10:20 - московіяни знову атакували енергетику: найскладніша ситуація – на Одещині
10:05 - московіяни атакували підприємства у Чернігові
09:48 - Американський Ford повертає з Китаю додому виробництво позашляховиків Lincoln
09:29 - Starlink розпочав прийом замовлень на свої послуги у В’єтнамі
09:25 - На Одещині росіяни поцілили у поїзд, загинуло двоє залізничників


Більше новин